ВТОРИ клас!

  • 32 166
  • 742
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 10 780
Ваче, ако с това лепящо се фолио стават само тетрадки поне според мен. Върху учебниците си се залепва съвсем трайно и няма махане..

Добре де, като ще се връщат тези учебници, защо да им махате подвързията - нека така си остане за поколенията, готов подвързан учебник, не може ли?  newsm78

Въобще, тъпа  работа, какви ли не формати са ги напляскали тези учебници и тетрадки, чак да те хване яд и да ги занесеш на издателството да ги подвърже - толкова ли е сложно да са 2-3 размера максимум, та производителите на подвързии да знаят какво да произвеждат, а и за нас, родителите ще е добре.  Laughing

Преди малко попълних бележника  Tired сега ме боли дясната ръка, място кът, пък изискват всичко да е попълнено без съкращения  Crossing Arms

При нас още от 15-ти им дадоха за следващия ден да учат стиха на Вазов "Де е България", пък не са ги изпитали още. За утре трябва да научат "Родна реч, омайна"... въобще, домашни с пълна пара хвърчат от първия ден - както са отвикнали... Confused

# 211
  • София
  • Мнения: 15 194
Нашите деца пък го карат много лежерно. Истинското учене ще започне след четирите почивни дни.  Simple Smile

# 212
  • София
  • Мнения: 2 840
Тетрадката за развитие на речта, или нещо такова беше, не помня точно как се казваше, започва с преразказ.
Нямам спомени да са правили преразказ в първи клас, така че, мисля, че засега няма да му трябва. В нашата програма има БЕЛ. Изобщо не зная коя от всички тетрадки да слагам.

Вашите деца преразкази правили ли са? Може пък аз нещо да съм пропуснала... Thinking

# 213
  • София
  • Мнения: 7 672
За фолиото - аз тази година подвързах всичко с фолио от Джъмбо и съм доволна. Когато се борави с достатъчно голяма линия, няма проблем. Всичко си става идеално. С една ролка ми се получиха 6 тетрадки и 2 помагала. После вече не обърнах внимание. За мен единственият недостатък е, че е ужасно пипкаво. На клипчето, което гледах, беше 7,5 минути. От любопитство засякох и при мен на едната тетрадка. Точно 7,5 минути. Явно това си е технологичното време +/- малко. Иначе не смятам да го свалям после. Първо - не пречи. Второ - дори не се вижда. И трето - не виждам причина някой да роптае, като остане, напротив.
Вив, аз сега се върнах и видях, че си написала, че теорията към упражнението е след това. Наистина сте прави да се възмущавате.  Twisted Evil
Нашите не са почнали сериозно да учат още. Но те са били само един учебен ден, нали в събота не учиха, а са ходили в парка /ние пропуснахме, де/.
Вашите деца преразкази правили ли са? Може пък аз нещо да съм пропуснала... Thinking
Не си пропуснала. Не са правили.

Последна редакция: нд, 18 сеп 2011, 23:05 от *Ирина*

# 214
  • у дома
  • Мнения: 7 138
Тетрадката за развитие на речта, или нещо такова беше, не помня точно как се казваше, започва с преразказ.
Нямам спомени да са правили преразказ в първи клас, така че, мисля, че засега няма да му трябва. В нашата програма има БЕЛ. Изобщо не зная коя от всички тетрадки да слагам.

Вашите деца преразкази правили ли са? Може пък аз нещо да съм пропуснала... Thinking
Учебните часове по БЕЛ по спомени са 8 и са разбити така:
български език-2часа
четене - 3 часа
развитие на речта(преразказите)-2 часа
ЗИП-БЕЛ-1 час(училището може и да не го е избрало и да го нямате).
С преразказите си почват още отначало,в седмичната програма два часа БЕЛ са един след друг-точно те са за развитие на речта(преразкази) и извънкласно четене.
За преразказите ви препоръчвам тези

# 215
  • София
  • Мнения: 2 840
О, Боже!!!
Значи утре може и да почнат с тази тетрадка???
Аз я отписах тотално, защото директно почва с преразказ, мислех, че все пак поне да вземат теорията, преди да започнат да пишат преразкази.

# 216
  • София
  • Мнения: 7 672
О, Боже!!!
Значи утре може и да почнат с тази тетрадка???
Аз я отписах тотално, защото директно почва с преразказ, мислех, че все пак поне да вземат теорията, преди да започнат да пишат преразкази.
Може явно. Те не са ли упоменали точно що за БЕЛ имате утре? При нас в програмата пише например:
- Четене
- БЕЛ
- Развитие на речта /и са точно два последователни часа в програмата, както е написала Светлето/
- БЕЛ - СИП
И така горе-долу се ориенирам какво да слагам /тя ни и обясни класната в общи линии на РС/

# 217
  • у дома
  • Мнения: 7 138
Ние бяхме по Просвета и първите уроци започваха с редактиране и писане май на покани и не помня още какво и чак тогава преразказ,но имам спомени,че на една приятелка детето бяха по Булвест и си започнаха направо с преразказите. Ако утре имат два поредни часа един след друг БЕЛ сложи в чантата и тетрадка №3 за всеки случай.Иначе ако сте обърнали внимание самите текстове за преразказ са в края на учебника по БЕЛ(поне по Просвета беше така).

# 218
  • София
  • Мнения: 15 194
Утре пращам Иво с всичко, което има по БЕЛ. Раницата е просто.... неприемливо тежка. Даже не коментирам, че освен нея ще нося и нещата по физическо. То ми е бяла грижа на нейния фон.

# 219
  • София
  • Мнения: 2 840
В програмата ни пише само БЕЛ.
В събота не го пуснах, защото много го болеше кракът.
Утре ще ходи, но съм в шок с какви обувки, той иска сандали, че да не му се допира нишо до палеца, обаче, ако някое детенце го настъпи, по-добре да е с обувки. Ако беше с обувки при инцидента, щеше да е с по-мналки поражения, а той беше със сандали... ooooh!
Направо не зная вече...

# 220
  • София
  • Мнения: 7 672
С обувки ще му е ужасно неудобно според мен. Ще го притиска към пръстчето и ще го боли. То самият допир ще е болезнен, какво остава с часове да го притиска. Според мен, по-добре със сандали /дори и без чорапи/и да внимава много. Може би и да предупреди класната, а тя -децата, за да внимават и те.

# 221
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, докога със сандали? Скоро ще захладнее! А не мога да го държа вкъщи за един пръст, да му се не знае. И тренировките му пропадат поне за месец...изобщо гадна работа.

# 222
  • София
  • Мнения: 7 672
Е, докога със сандали? Скоро ще захладнее! А не мога да го държа вкъщи за един пръст, да му се не знае. И тренировките му пропадат поне за месец...изобщо гадна работа.
Да, права си. Много гадна ситуация. На Павел на приятелче от класа така му се случи в началото на лятото на един аквапарк и от него знам, че не търпеше нищо на крака си. Лошо е, че наистина съвсем скоро ще захладнее. Може и да има някакво решение. Дали в аптеките няма някакви протектори, се чудя. Нещо подобно на дебелите лепенки с дупки за мазоли. Би трябвало да е измислено нещо за такива ситуации.  newsm78

# 223
  • София
  • Мнения: 3 463
И при нас раницата беше много тежка, а нямахме БЕЛ тези два дни.
Предупредиха ни, че учебните тетрадки по БЕЛ трябва да са постоянно там, защото нямало да се пише първо в първата, после във втората и накрая в третата. Темите били разхвърляни в тях.

Любимата ми тема - учебника по информатика - пак е на мода. И тази година ще носим тухла с картинки.

Имали са в петък и събота английски в училище. В тетрадката си Марио имаше написан половин ред на английски (с много грешки) и 4-5 на български. За домашно трябваше да напише всичко по 10 пъти. Аз съм в потрес. Една година я търпях тази, за да не нарочи детето. Сега пак...

# 224
  • София
  • Мнения: 1 831
И при нас го карат лежерно  Simple Smile В петък ги викаха само с по едно тефтерче, да се учат да си водят записки, писали са какви тетрадки ще им трябват - в началото ще са с тесни и широки редове и големи квадратчета. После са разказвали как са прекарали ваканцията и са играли в двора. В събота ги водиха на разходка. За утре нямаме дори програма. Мъжът ми пък не се усетил да пита какво да носят, Сани явно неразбрала и следобяд звънях на една съседка. Ще имат само български и математика. Дано сме нацелили правилния учебник по БЕЛ ooooh! Тази седмица ще учат само до обяд, целодневно чак след празниците.
Клонка, не го дават чак толкова студено, уж само в сряда може да вали. Дано се оправи бързо пръстчето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт