ВТОРИ клас!

  • 32 164
  • 742
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 13 200
С фолиото и аз помислих, че няма как да "третирам' учебниците. И само учебните тетрадки направих. Виви, аз се ядосвам още в началото, а в края не ми се мисли как ще се е натегнало рулото  Confused Ама каквото, такова.
Иринка, дай линк към клипчетата, да видя..  Hug

Днес се ядосах, че сбърках програмата в бележника. В един ден вместо Музика написа ФВС.. после го поправих  Embarassed Много ме хвана яд, ама много! Пратих я Сашата да купи бележник, книжарницата затворена  Confused Ами така ще върви бележника, за късмет  Twisted Evil

За родителската аз не се спичам много, защото имам контакт с класната.

Аз по БЕЛ сложих всичко. Обикновено имат по 2 часа, ама в понеделник имат един, не знам какво ше правят. Имат и английски. А в петък имат само 4 часа, като последното е "Модул-игри"  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Каквото и да значи това  Wink

# 226
  • Мнения: 2 731
О, Боже!!!
Значи утре може и да почнат с тази тетрадка???
Аз я отписах тотално, защото директно почва с преразказ, мислех, че все пак поне да вземат теорията, преди да започнат да пишат преразкази.
Днес има два часа развитие на речта -искат им точно тази тетрадка .Какво ще преразказват незнам -Къде са тези приказки и текстове аз не ги видях .Сигурно г-та ще им ги прочете и после който каквото запомнил да го напише Thinking.
Ще разбера довечера .
А когато са втора смяна децата в колко ги взимате, в зависимост колко часа ли имат  ?newsm78.Ако имат 4 часа не свършват ли към 16 часа.

# 227
  • Русе
  • Мнения: 11 912
  Честит рожден ден на Ели Дечкин. Ели да те слушат всичките ти момчета в къщи и да те радват все повече.  Hug

     
А когато са втора смяна децата в колко ги взимате, в зависимост колко часа ли имат  ?newsm78.Ако имат 4 часа не свършват ли към 16 часа.
   Започват 12:40 и свършват 4 час в 15:45, а 5 час 16:30.


  Днес ще станем трудно. Обаче като дават неделя вечер Междузвездни войни,който сме гледали само стотина двеста пъти е така. 

  Клонке,далаче ли ви е училището. Много неприятно.Какво тренира детенце.

 

# 228
  • Мнения: 3 479

Любимата ми тема - учебника по информатика - пак е на мода. И тази година ще носим тухла с картинки.


Сигурно понеже нямаме информатика в програмата, моята любима тема пък е учебника по Изобразително изкуство. Втора година се опитвам да намеря разумна причина за необходимостта от него, но нещо не се справям Rolling Eyes По повод на писанията си обаче се сетих, че днес имат точно изобразително изкуство, а пък аз забравих да го сложа doh Но и без него чантата е достатъчно тежка.

Темата за английския пък не искам да я подхващам - 4 часа английски седмично (2 от които платени към настоятелството) и накрая моят син знаеше само азбуката (и то като папагал, без да разпознава всички букви), числата и цветовете. На всичко отгоре учителката ни е леко истерична. Миналата година си траях, обаче тази година я чакам да стъпи накриво и ще я метна яко. Скъса ми нервите Close

Клонка, пробвай с гуменки - леки, меки и затворени. Бях купувала едни на Рънърс, много прости, но с лепки и по-широки отпред, ок. 8лв. Бързо да му мине на детето!

# 229
  • Мнения: 2 453
Добро утро. Laughing
Еличка,честит рожден ден!Бъди жива и здрава,и много щастлива!   bouquet  bouquet  bouquet
Изпратих Петьо до ъгъла,само толкова ми отпуска като присъствие. Crazy
При нас всеки ден имат по 5 часа като два от дните завършващият час е час на красния ръководител.Класната каза,че така са направили програмата,че всеки ден да свършват часовете в 12.10ч.
КЛОНКА,дано бързо се оправи пръстчето. Peace
Кой питаше за волейбол?Ели,ти ли?И Петьо иска да го запиша.Както и на плуване,но как ще се справим с повече от един спорт?Та той и от почти двучасовите тренировки по футбол се изморява,а и за мен си е хамалогия.Ето сега се връщам на работа и дори на футбол няма да мога да го водя.Той иска сам да ходи,ама няма да го огрее.
И нашите започват преразкази.
Хубав ден и успешна седмица. Praynig

# 230
  • Русе
  • Мнения: 7 764
мерси, момичета  Hug
Да почерпя че не всеки ден се става на 17 (х2)  Mr. Green



Сори за големия чаршаф. Като си хапнете ще я махна

# 231
  • Мнения: 775
Честит празник, Ели!   bouquet

В нашата програма си пише уж кога е четене, кога писане и развитие на речта, само не разбрах какво се носи по СИП? Може би помагала, дето ще се взимат. Днес е РС и ще разберем.
Нашите не се насилват много, чак след празниците ще е по-сериозно. Но Сами тръгна с голямо желание.  Simple Smile
В бележника съм надписала само първата страница, явно трябва и нататък. Довечера ще пиша набързо, ако ни ги искат за печат.
Това с преразказите ще е зор.  Simple Smile

# 232
  • Мнения: 2 453
Нашите бележници ги искат попълнени най-късно в сряда.Трябва да попълним първата страница,предметите и преподавателите,което при нас си е зор,т.к имаме общо пет учителки.И последно програмата също.Ученическите карти ще правим по желание,което ме подсеща да ви питам за карта за градски транспорт искат ли да се представи уч.карта или е нужен бележник? ThinkingТези здравно-профилактични карти не са ни ги искали нито миналата година,нито пък тази.Нямам идея защо не ги искат.Иначе картоните на децата сестрата от градината си ги прехвърли там,ние не сме се занимавали.Сестрата е една и съща за ДГ и училището и много добре познава децата от 2-3 годишни. Peace
Ели,благодаря за еклеровата торта.А на теб все да ти е сладко и никога да не ти горчиво на душичката. Hug

# 233
  • Мнения: 496
Ели_дечкин  ЧРД  newsm38, да си здрава и щастлива!!!


Хич не ни се ставаше тази сутрин. Добре че на супер7 даваха уинксите  Peace Много ни е трудно ходенето до WC сутрин  Tired кошмар.

Нашата програма още не я знаем, днес трябва да я дадат за утре. Нито знаем нещо за РС, нито за помагалата. Сякаш нарочно ни държат в неведение.

Миналата година нашите правиха преразказ на текст- мисля че беше за някакво птиче, дето паднало о(т гнездото....и съчинение по план и по картинки. Не са учили съществителни, прилагателни и глаголи.

Лек и спорен ден  Hug

# 234
  • Мнения: 2 453
Нашите миналата година не са правили преразказ,но съчинения по картинка правеха и в ДГ,разбира се устно.

# 235
  • Мнения: 11 607
Миналата година нашите правиха преразказ на текст- мисля че беше за някакво птиче, дето паднало о(т гнездото....

Ох....моя ако има такъв преразказ....ще ореве всичко.....Нямам думи колко е чувствителен на тема животни, за птиченца да не говорим - трябва цял ден да го учеждавам после,че птичето е добре, че е живо и здраво.......А като знам,че има някаква трагедия, и особено с деца и бебета - умишлено не пускам новините - цяла седмица го преживява......

Приемам съвети по темата.....Говорили сме много на тази тема, и не само аз, и баща му, но......за сега човекът не приема и не предава......

И при нас за сега всичко е спокойно, аз чакам и тази седмица да мине, че да почне истинското училище....От друга страна съм благодарна и на това положение - има време за аклиматизация...

Ели, честит празник! Жива и здрава да си, много щаслива и обичана! Казваш....пак на 17.....Така е - има все още хора с късмет........  bouquet  bouquet  bouquet

# 236
  • София
  • Мнения: 3 999
Мммм, Ели!   bouquet  Честит празник! Много , много усмивки ти желая! Simple Smile

И при нас учебната година е съвсем реална. Домашни, упражнения...Детето свикна, но разсеяната му майка още не. Все забравя да сложи я блокче, я някоя тетрадка...Бележникът е попълнен, но е забравила да купи лепило и не може да залепи снимката... Абе голяма бяла птица!  ooooh!

# 237
  • Мнения: 775
Картите за транспорт се издават с бележник, доколкото знам, поне тука. На Сами баща му спомена, че ще му вади, че те пътуват с метрото понякога. Ще разберем как става.
За физическото предполагам ще си търчат навън, докато е топло. Значи може да си ходи с маратонки и спортно, без да се преоблича. То пък като се изпоти  ooooh!

И аз съм голям заплес, е сега се сетих, че му е скъсан несесерът и трябва нов.

# 238
  • Мнения: 2 453
Хм,дали имам лепило?
Единият несесер от миналата година не го намерих изобщо.Вторият чака някой да го измие от нещо лепкаво.Но май ще кара без несесер,защото хич не му е удобен,много бавно ставало всичко с него и ще си кара направо с оригиналната опаковка на моливите.Докато едно от двете не сдаде багажа-опаковката или зачезналите моливи. Crossing Arms
Аз си го пратих с маратонки и анцуг днес.Винаги така го пращам.Не се преоблича и преобува в училище.Като стане много студено и евентуално влязат в салона ще му давам и гуменки.Първият им час е физическо.Поне се научи да си връзва връзките на обувките.Добре,че беше треньора му,та от неудобство пред него се научи сам без моя намеса.
Блокчето свърши още на втория ден.Какво ги прави тия листи нямам идея.Раздава ги,прави си ракети,рисува. Thinking
Маме,нямам идея какъвсъвет да ти дам. Confused

# 239
  • Мнения: 775
О, връзките ги тренираме от 3 дни почти успешно, но мноого бавно. Той за всичко се мота де. А аз съм пълен нервак и как се удържам с тия връзки, не питай.  Simple Smile
Моят пък си взе комикс да чете, като свърши с домашните.

Общи условия

Активация на акаунт