Хранене на едногодишно

  • 1 253
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 006
Мами ,дайте идея за меню на едногодишно детенце,нещо съм се из4ерпала,какви супи4ки правите и какви подправки са разрешени?И още нещо,някаква подходяща книжка за хранене ?Благодаря

# 1
  • Мнения: 1 072
Абе и аз сьм се поиз4ерпала, но виж 6те ти кага за на6ата супа от спанак. Купува6 си замразен, 4е сега не е сезона. Слага6 морков, картоф, 4есьн и ориз вместо фиде. Застроива6 с яице и поднася6 порьсено с натро6ено сирене. и тас_ кебап може6 да приготви6 ако знае6 как . моят син е на 14месеца и с удоволствие си хапва и омлет_ тук си даи воля на фантазията, с консервиран грах, сьс салам4е, с гьби...

# 2
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Закуска - попара, мляко с бисквити, мляко с козунак, кифла, кашкавалка, сиренка и др.
Обяд - супа - доматена, крем супа от грах или картофи, пилешка, тел. варено. Ако супата е с месо второто е без. Основно - мусака, пълнени чушки (тиквички, домати), тиквички с ориз, домати с ориз, спанак с ориз, картофена яхния, пиле (пуйка, заек, телешко) с картофи или др.зеленчуци, яхнии (боб, леща, зелен фасул). Десерт - плодове.
Сл.закуска - крем с плод и/или бисквита, кекс, банан с бисквита и извара, филия с масло и нещо, кроасан, елда с плод, овесени ядки с плод и др.
Вечеря - постна яхния някаква, гъста супа, хляб, кисело мляко.
Слагам магданоз, копър, целина, чубрица, джоджен, босилек, риган, мащерка, лук, чесън и др.. Не слагам ч.пипер, запръжки, пържено и пикантни подправки.
Веднъж в седмицата риба.

# 3
  • Мнения: 2 006
Мерси моми4ета Grinning Алекс още не е папкала яйца,но до 2 седмици мисля да дам Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 3 847
Погледни тук:

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=58_116&products_id=1020

Похвалиха първата част - дето е за бебето. Сигурно и втората е хубава. Имало рецепти.

# 5
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Raya
Погледни тук:

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=58_116&products_id=1020

Похвалиха първата част - дето е за бебето. Сигурно и втората е хубава. Имало рецепти.
А,мерси и на теб/ве4е я поръ4ах на маминка Grinning

Общи условия

Активация на акаунт