Каква пералня

  • 848 288
  • 6 188
  •   1
Отговори
# 1 215
  • Мнения: X
Някой знае ли казан или иначе казано резервоар на коя марка перални е от неръждаема стомана, а не от пластмаса, карборан или нещо подобно глупости, които издържат до срока на годност.

Миеле - всичко е от неръждавейка. мисля ,че при всичките им модели е така.
преди малко кацна една у дома. втора употреба е, но няма забележки.
пп. като се повдигне/прегъне маншона откъм барабана може да се види какъв е казана.

Да, от новите производства, които "влизат" в БГ само на Миеле са от Inox казаните.

Казвам си, ей сега ще усили оборотите и ще започне центрофугата, обаче точно тогава спира, цялото пране пада долу и след малко поема в обратната посока. Пак аха-аха да ускори и да разпредели равномерно прането и.... отново спира.
 
Да не би да е "хлабав" ремъка? Натегнете го.

# 1 216
  • Мнения: 4 239
Цитат
Казвам си, ей сега ще усили оборотите и ще започне центрофугата, обаче точно тогава спира, цялото пране пада долу и след малко поема в обратната посока. Пак аха-аха да ускори и да разпредели равномерно прането и.... отново спира.
 
Да не би да е "хлабав" ремъка? Натегнете го.
            Не е... Единственото решение е да се поставят повече дрехи, които преди центрофугиране барабана да може да ги "намести" някак, за да се получи идеален баланс. И тогава се получават нещата. Ако сложа само една дреха пералнята ще я изпере, но няма да може да я изцентрофугира, защото дрехата се "лепва" в едната част на барабана, а другата остава свободна. И започва безкрайно въртене наляво-надясно. Обаче това не било дефект... Sick Уточнявам, че пералнята е нивелирана.

# 1 217
  • Мнения: 19 473
Цитат
Казвам си, ей сега ще усили оборотите и ще започне центрофугата, обаче точно тогава спира, цялото пране пада долу и след малко поема в обратната посока. Пак аха-аха да ускори и да разпредели равномерно прането и.... отново спира.
 
Да не би да е "хлабав" ремъка? Натегнете го.
            Не е... Единственото решение е да се поставят повече дрехи, които преди центрофугиране барабана да може да ги "намести" някак, за да се получи идеален баланс. И тогава се получават нещата. Ако сложа само една дреха пералнята ще я изпере, но няма да може да я изцентрофугира, защото дрехата се "лепва" в едната част на барабана, а другата остава свободна. И започва безкрайно въртене наляво-надясно. Обаче това не било дефект... Sick Уточнявам, че пералнята е нивелирана.
Ма това направо ме изумява! Как ще отваряш пералня посред пране, за да местиш и балансираш мокрото пране! Обаче са царе - щом са го написали в книжката с указанията, купувачът се счита предупреден. Така че много на място беше информацията във форума, поне да избягваме подобна куче марка.

# 1 218
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
tetka_the_best - този "номер" и някои Перли го владееха.
По принцип е добре пералнята да се пълни винаги до максимално, допустимите кг. По-добре пере и по-качествено центрофугира. За щаденето на лагерите няма да споменавам  Flutter

# 1 219
  • Мнения: 4 239
          
Ма това направо ме изумява! Как ще отваряш пералня посред пране, за да местиш и балансираш мокрото пране! Обаче са царе - щом са го написали в книжката с указанията, купувачът се счита предупреден. Така че много на място беше информацията във форума, поне да избягваме подобна куче марка.
       Точно това беше целта на писанието ми! Избягването на конкретната марка. Колко от нас правят избора си, прочитайки ръководството за употреба на уреда? И то от страницата за възможни повреди от типа на: не пълни вода -> проверете дали сте отворили крана...
     
           
Скрит текст:
Шани, Перлите изобщо нямаше да се замислят дали да започнат да центрофугират прането. Ще се понесат с трясък да го простират даже! /От опит с Перла - 03,4,5....  Joy

Последна редакция: ср, 06 ное 2013, 23:28 от tetka_the_best

# 1 220
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Скрит текст:
Шани, Перлите изобщо нямаше да се замислят дали да започнат да центрофугират прането. Ще се понесат с трясък да го простират даже! /От опит с Перла - 03,4,5....  Joy

баш за това говоря и аз  Twisted Evil
Те не от ръководство за ползване, а от майстор имаха подобна забрана за центрофужене на 2-3 дрешлета само Wink

# 1 221
  • Мнения: 19 473
Аз пък искам да ви кажа, че моята пералня като има да центрофугира малко дрехи най-добре си ги намества, че и безшумно го прави, въобще не се тресе. Иначе да не помислите, че я хваля, не но просто баш това действие го прави много добре.

# 1 222
  • София
  • Мнения: 38 431
Абе някои много технически грамотни хора не си бяха извадили транспортните винтове и пералнята яко се тресеше на центрофуга.

Моята си центрофугира нормално и с малко, и с много.

# 1 223
  • Мнения: 9
Здравейте.Имам пералня "Електролукс" - 1000 оборота, ползвам я вече  цяла година.Имаме дете на  две години, което се храни само и аз пера през ден или два.Доволна съм от нея.Пере добре и центруфогира също толкова добре.Стои си в един сравнително малък вграден гардероб в коридора, където се хваща само тя и дори бих казала, че работи тихо.При центофуга не се опитва да излезе или да събори гардероба.Ще си призная, че даже я експлоатирам с  юргани и одеяла.За съжаление никога не съм пробвала да пера с по-малко пране от указаното за програмата, т.е. една дрешка.Може да опитам, макар, че в къщи е невъзможно да има само една дреха за пране.За сега мога само да похваля моята "Електролукс", още повече и за цената й - около 600 лв., на изплащане, без оскъпяване на кредита/0%лихва/.Поздрави!

# 1 224
  • София
  • Мнения: 462
Мимичета (и момчета), моля за мнение. Имам няколко часа до финалното решение.

Супер базов модел Miele за 1.5 или Електролукс с екстри разни за около 600?

Мачът почти е свирен, но все пак имам няколко часа в които да чуя и различни мнения  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 14 ное 2013, 14:31 от Марипоса

# 1 225
  • Мнения: 19 473
Мимичета (и момчета), моля за мнение. Имам няколко часа до финалното решение.

Супер базов модел Miele за 1.5 или Електролукс с екстри разни за около 600?

Мачът почти е свирен, но все пак имам няколко часа в които да чуя и различни мнения  Rolling Eyes
Аз съм за първата.....Нищо че е супер базов моделът, Миле нямат равни! Стига да ги имаш парите де, че това си е почти тройно по-скъпо!

# 1 226
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Сега малко и аз да се обосновя за пералните и "постните" наблюдения и тъпи въпроси, които имам. Тук сме с едно Daewoo, вече 6-7г. безаварийно служене, като държа да подчертая, че аз я подлагах на робски труд - пране на бърза програма на завивки, калъфки и всякакви извънгабаритни товари. Чак сега започна да се товари и копчетата й са започнали да се попрецакват, защото племенника е вечно на пералнята и "помпи" копчетата, защото подсвирква и свети, когато ги натискаш. Мислех за новия апартамент, в който се местим да си купим дори същата, но като прочетох отзивите за точно тази пералня, останах изумена, все едно става дума за съвсем друг уред. Направих проверка и за останалите ел.уреди у дома, от които сме доволни, като отзивите бяха в двете крайности. Това ме доведе на мисълта, че явно не е до марка и модел, а до конкретна бройка и реших да не рискувам с Daewoo отново. Там пък (в новото жилище), заварихме една бяла кухня, като хирургично отделение е, но пък сравнително нова, която сега нямаше да сменяме и реших да разнообразя с черни ел.уреди (понеже тук бяха инокс/сиви и ми бяха поомръзнали), това беше първото   ми изискване и избора ми доста се стесни. А и като новодомци, купувахме всичко наведнъж и нямах и кой знае каква финансова възможност... В крайна сметка се спрях на Beko http://www.technopolis.bg/b2c/details/680532/P11100101/Peralnya- … B-81241-LMB-BLACK като по препоръка на майка ми взехме 8 килограмовото, въпреки, че аз още леко се замислям кога ще събера 8кг пране... Ако има някой със същата пералня, моля малко да ми разясни експлоатацията, особено на бързата програма, както и на бебешката, понеже не искам да я прецакам от собствената си глупост, а от книжката с ръководството "малко" не успях да разбера Grinning Извинявам се, ако някой вече е питал нещо такова, но просто нямаше как да сдъвча темата от 80 страници наведнъж Sad

# 1 227
  • София
  • Мнения: 38 431
Аз има почти същата Беко, само че 7 кг.
Не пускам бебешката, защото е ужасно дълга - към 3 часа.
На бързата можеш да пускаш всичко.
Трябва да внимаваш със другите - черно, синтетика, вълна и т.н. защото те са до определени килограми.
Гледай само табличката в книжката.

# 1 228
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Аз май съм със същата, но бяла. Пера основно на най-бързата, тази 40 мин ежедневна или както там се води и еко. Бебешката точно веднъж я пробвах. Супер е пералнята.

# 1 229
  • Мнения: 82
Здравейте!
Прочетох последните 15-20 стр., но не можах да открия мнения относно перални Fagor.
ОТ фирмата, която прави кухнята ми, твърдят, че са добри като съотношение качество - цена, но не можах да намеря много отзиви в нета. Моделът, който ми опредлагат, е този http://fagor.bg/index.php?item=22&group=6 , има добри функции...
Благодаря Ви предварително на отзовалите се!

Общи условия

Активация на акаунт