Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 септ. 2004, 23:40 ч.

как трябва да изглежда пъпчето?

• 1 797
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
Имам съмнения, че на Ники/45 дни/ нещо не му е в ред пъпчето.Издуло се е като куполче и в основата си е почти лилаво Sad Утре сме на лекар за това, но искам да чуя и вашето мнение - дали е просто лошо вързан пъп/още в родилно една акушерка ми каза, че са ми направили кофти пъп на бебето Imp / или си е докарал някоя херния от рев, понеже има много силни колики и все се напъва?Как изглежда пъпната херния?

# 1
Лекарят ще ти каже.Ако самият пъп е изпъкнал ,не значи че има херния, на това му се вика кожен пъп.Моя батко е така ,ама и аз не разрбрах ,защо става така- лошо връзване или дебела пъпна връв, или.... Rolling Eyes

# 2
  • София
Трябва лекар да прецени.
Моята Ива е с кожен пъп, като една акушерка ми обърна внимание още в родилния дом. Тогава питах лекарите там и те ме успокоиха, че не е херния.
Сега педиатърката го лепи с лепенки за пъпче, за да прибере изпъкналото навътре и да придобие естетичен вид. Процедурата ще трае месец - два.
А относно причината за това, ако мен питаш, е некадърност на докторката, която го е вързала - вместо на  половин см, на сантиметър и половина разстояние от коремчето.
Доно и при вас проблемът да е само това. Ще чакам да споделиш какво е казал лекарят.

# 3
  • Кори Селести
и на Диана и е така и педиатъра каза да го лепим, докато се прибере. Няма страшно:)

# 4
............ или си е докарал някоя херния от рев, понеже има много силни колики и все се напъва?Как изглежда пъпната херния?[/quote

Ако е пъпна херния при толкова малко бебе ще виждаш "подутината" само когато плаче, напъва се да ака, кашля, т.е.при физическо усилие от негова страна. В такъв случаи педиатъра поставя специална лепенка, с цел да не се появява подутината. Лепенката се сменява през определен период от време.Всичко минава от само себе си. Не се притеснявай!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт