Боя за коса - blond 24 - есенно злато ;)

  • 62 959
  • 737
  •   1
Отговори
# 135
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
 offtopic  Blondie_ нямам нужда някой да коментира състоянието на косата по снимка - с критика, одбрение или т.н. ; аз също избягвам да коментирам снимки, освен, ако не съм поканена или не личи явно, че пусналият я има нужда от поощрение  Blush

аватарите са друга "бира", израз на емозция, моментно състояние ....


за цвета - снощи преди да легна - много отблизо се вгледах и наистина са малко по-тъмни - може би ще е добро преливане към новоизрастващите корени, но и стоях по-малко от указаното, другия път пак ще опитам с 20 vol, но ще постоя малко повече

на този етап е красиво, ще видим след 2 седмици  Mr. Green Peace

# 136
  • Мнения: 3 675
a.l.e.n.a, от както си смени последния път аватара, все искам да те попитам за цвета на косата ти на тази снимка. На снимката ми изглежда розовеещо русо.....та въпросът ми е това действителният цвят ли е или просто на тази снимка е излязла с нереален оттенък?

Преди няколко дни видях едно момиче с доста наситено лилаво\розова коса и ми хареса
та обмислям да си купя розов коректор и да стисна малко повечко от тубичката и да го смеся с боята.  Mr. Green Crazy

# 137
  • Мнения: 75
На мене пък ми харесва да гледам "ревю" на коси в темата , допълнени с кратко описание (марката , номера на боята, окислител и пояснение за основата) така се  добива по-ясна представа за нещата   Wink ....  не виждам и нищо лошо когато критиката е градивна и аплодисментите заслужени. Grinning
В тази връзка съжалявам , че не успях да видя снимките на mi6lena и a.l.e.n.a .

Относно окислителите искам да подчертая ,че за самото изсветляване има значение не само % ,но и количеството , което се смесва с боята ..... повече окислител (като количество ) повече изсветлява .
Аз смесвам боя : окислител в съотношение 1:2 и получавам същия цвят ,  който моя позната получава при съотношение 1:1 ....но, нейната основа е поне 2 тона по-светла .

Не вярвам с 6% (а и няма как да бъде ) изсветляването да е както с 9% или 12%. Peace

За мусовете имам впечатления при потъмняване - стават , за изсветляване и аз както Аня  - съмнявам се ..... 

# 138
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
по-скоро е от светлината  newsm78 защото - фотографите - знаеш обичат да си играят - сменят плаки и т.н. .... точно този (който е правил тази в момента на аватара) ме облъчва с какво ли не  ooooh! ooooh!

докато предните снимки (за кито) са с обикновена светлина и без никаква обработка  newsm78

може и твоите цветови настройки да са малко по-розови от моите, защото на мен не ми розовее (не виждам лошо)

от тези ли имаш предвид



тази сега на аватара е снимана ден след тези горе, но тогава имаше различни светлини и на мен дори ми сивее от моя комп....ама цветове  newsm78

# 139
  • Мнения: 3 675
На мене пък ми харесва да гледам "ревю" на коси в темата , допълнени с кратко описание (марката , номера на боята, окислител и пояснение за основата) така се  добива по-ясна представа за нещата   Wink ....  не виждам и нищо лошо когато критиката е градивна и аплодисментите заслужени. Grinning

И на мен ми харесва и ми е много интересно.  Simple Smile

За оксидантите при мен 6% ми е прекалено слабо и резултатът е лош, но разлика в изсветляването между 9 и 12 няма. С 12 косата ми се пресушава прекалено много, а разлика в цвета няма.  ooooh!
Купих си цяла бутилка с 12% от 1л.  и сега ще трябва да я изхвърля  Tired

a.l.e.n.a, на сегашния ти аватар при мен определено розовее доста и реших, че си си сменила цветът на косата Simple Smile , но явно е от светлината в комбинация с розовата блузка и синият фон. На другите снимки косата ти е много далеч от розовото

# 140
  • Мнения: 75
B & C ,не я изхвърляй ......купи си една бутилка и с 6% ,  смеси двете бутилки  и ще получиш 9% ( фризьорите така правят) . Peace

a.l.e.n.a , smile3501

# 141
  • Мнения: 356
еееееееееее и аз ги видях най-сетне...СТРАХОТЕН ЦВЯТ Аленче  smile3501 smile3501 smile3501 newsm68

# 142
  • Мнения: 3
аз не виждам нищо розовеещо в косата на аватара на алена. (не пускаш снимки в темата, но ето че косата на аватарите се коментира  Wink)

В тази връзка днеска видях русо момиче с много хубави няколко розови кичура (леки), някой да се сеща с какво могат да се направят... (не ми се иска боя)

# 143
  • Мнения: 3 675
В тази връзка днеска видях русо момиче с много хубави няколко розови кичура (леки), някой да се сеща с какво могат да се направят... (не ми се иска боя)

http://www.bongobong.de/images/product_images/popup_images/203038.jpg

# 144
  • Мнения: 75

В тази връзка днеска видях русо момиче с много хубави няколко розови кичура (леки), някой да се сеща с какво могат да се направят... (не ми се иска боя)

Напр. балсам http://www.rosaimpex.com/?step=module_action&modname=priceli … =2&order[]=real

# 145
  • Мнения: 1
Здравейте!
Искам да ви попитам коя серия на Лореал е по-добра Absolute Repair http://hair2007.bg/product_info.php?cPath=26_91&products_id=1123
или Force Vector  http://hair2007.bg/product_info.php?cPath=26_91&products_id=1246
Моята фризьорка ми е давала мостри и от двете, но не мога да преценя от една мостра. Последният път като се боядисах не знам, но косата ми стана много суха и се заплита, накъсва се. Ползвам Индола 1000.1 с окислител 12.
Правя си маски - бадемово, пшенично масло, зехтин и т.н., слагам и термозащитен спрей, кристали - всичко възможно, но изведнъж стана много кофти суха и сега не знам как да я третирам. Като видях, че се накъсва си мисля, че е по-добре Force Vector, но пък Absolute repair маската е много добра.
Дали мога да комбинирам шампоан от едната серия и маска от другата?
Моля, кажете какво ползвате.
Благодаря

# 146
  • Мнения: 234
Момичета, здравейте. Знам , че това , което ще Ви попитам го пише вероятно на първа страница, но аз толкова време търсих нещо с русо, за да открия темата, та изгубих ценно време за четене. А обещах на една приятелка , че ще попитам Вас, понеже аз от 3 години си върнах естествения цвят и малко съм се позагубила с новостите, но с нетърпение чакам живот и здраве на пролет пак да се изруся. Та тя е с къса косичка, естествената и е почти черна. Изрусява се на фризьор, но винаги и жълтее, а иска да не и. Аз се сетих за разни тониращи шампоани, аз го правех със синка за баби с побелели коси и ставаше супер. Но сега не знам с какво да и предложа. Има ли някоя боя или шампоан, или нещо подобно. Според мене си е донякъде и до самия косъм, но ако има все пак нещо да и кажа , да се зарадва , да опита , пък може и да стане, знам ли?!
Благодаря Ви много предварително  bouquet

# 147
  • Мнения: 1 282
Косата на предишния аватар на Алена наистина имаше розов отенък.   Rolling Eyes На снимките, които показа след това, цветът беше съвсем различен. Нямаше нищо розовеещо в него.  Rolling Eyes

# 148
  • Мнения: 293
bublime, явно доста ти се е изтощила косата с този силен оксидант. Аз бих взела абсолют рипер, но най-новия вариант cellular -

http://zlatnaribka.com/category/absolut-repair-cellular-237.html

Аз съм се правила с лилав оттенък, много ми отива. Но предпочитам да е наистина само като оттенък, да не е ярко. Най-добре ме беше правила фризьорка, само с обливка на мивката.

Ето това е много хубав цвят

# 149
  • София
  • Мнения: 6 254
Това последното кичурче го виждам като сиво на моя монитор. newsm78 Не, че е толкова важно, де. Simple Smile

На Алена косата и аз забелязах, че на последните аватари е по-бежаво русо го виждам аз, а преди и беше по-бяло русо.

bambi2009, най-щадящо е със матиращ балсам, или има матиращи шампоани за руси коси. Другият вариант е коректор с 3% окислител (и 2те съм ги правила, с коректор е по-трайно, но трябва да се внимава количеството, което се слага, за да не стане мишо-сива).

За розови и лилави кичури може и с оцветяващ шампоан. На фестивала бяха направили на една от моделките розова коса само с микстон.

Общи условия

Активация на акаунт