Обърната матка *Б*

  • 32 668
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 444
Да точно така по време на бременност матката се изправя и заема нормалното си положение съответно не е нужно да се ражда с операция! И аз съм с обърната матка, нямах проблем с зачеването, само на мен ми бяха казали след това да лежа няколко минути с високо вдигнати крака!
Успех на всички кандидат мами! И работете по въпроса! Wink

# 16
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Абе сладурани Вие сте направо страхотни. Ако трябва ще се вържа за да спа само по - корем след бебеправенето. Дано за всички нас щастието коет очакваме да дойде бързо. И аз съм чувала, че по време на бременнстта матката си застава както трябва.

# 17
  • Мнения: 1 071
Зузи,и из съм с обърната матка,а вече трети път забременявам.И не съм правила нищо по-специално.Колкото до раждането,да раждаш си по естествен път,няма проблем.

# 18
  • Мнения: 365
Една приятелка е с обърната матка и забременя в стойка "тя отгоре" след един единствен секс за месеца - това със сигурност, защото мъжа и тогава беше с гипс до чатала, та просто физически не съществува вариант за друга поза при това положение. А казват, че тази поза и позата "прави" са най-обречени на провал. А иначе въпросната приятелка и мъжа и не се пазеха 6 мес. преди това, но не мисля че са следили овулация или нещо друго.

# 19
  • Мнения: 1 722
Аз съм с обърната матка и след първите опити последвани от цикъл, отидох при лекар да попитам каква е причината да не е станало. Тя ми каза, че съм с обърната матка, което било ПРИЧИНА забременяването да става трудно. Препоръча ми да отида на нагревки /с направление от гинеколог са безплатни/ и ако мога на море. Само че това беше 2 дни преди очаквания 2 цикъл от началото на опитите и вече бебето е било направено. Та така, не се наложи нищо да правя. А, тази докторка ми каза, че при обърната матка трябвало да се прави секс в мисионерската поза с възглавничка под дупето и после да не се става около половин час. Аз това съм го правила 2-3 пъти при опитите, но несъзнателно.

# 20
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Анита, благодаря ти мила, извинявай за тъпия въпрос, но мисионерската поза не е ли той отгоре , ти отдолу? Моля те Моля те Моля те кажи при теб от кой път се получи бебето?

# 21
  • Мнения: 1 722
ZUZI, да, точно такава е, ти лежиш на леглото с възглавница под дупето а той е е върху тебе.  Първият месец не се получи, но може и да сме изпуснали ову-то. Но на втория стана. А аз винаги съм имала някакви гинекологични проблеми - възпаления на яйчниците /дори лежах в болница/, обърната матка, нередовен цикъл, ранички на шийката на матката, хронично бяло течение и т.н. Дори друг лекар в Сф ми е казал, че вероятно са ми запушени тръбите. Така, че не вярвайте много на лекарите, ами се радвайте на своя любим и правете любов когато и където ви се иска. Стресът е много противопоказен.

# 22
  • Мнения: 4 358
Здравейте, момичета!
Аз имам син на година и десет месеца. Преди да започнем опитите за бебе, отидох профилактично на лекар. Оказа се, че матката ми е обърната и освен това е разположена по-високо.
Гинеколожката ми препоръча след секс да слагам възглавничка под д-то и да лежа така 15-тина минути (най-добре после да не ставам, а да заспивам). Каза ми още, че при мен забременяването може да стане по-трудно.

За успокоение на всички с обърната матка - забременях още първия месец и нямах никакви проблеми. По време на бременността матката застава в нормална позиция (при мен мъничко болеше). Сега отново е обърната.

Пожелавам ви да чакате възможно най-кратко и да карате лека бременност! Успех, момичета!   Simple Smile

# 23
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Момичета, благодаря ви много, че се отзовахте. За първи път от вас чувам, че трябва да съм по гръб с възглавничка под дупето. На няколко места съм чела, че най - добрата поза в такъв случай е "задна прашка" и после да се лежи по корем с възглавничка, дори току що се обадих на гинеколожката си и тя ми каза, че най - добрата поза е по корем. Не знам момичета какво да правя, май днес ми е ову-то, оснвен да го бебеправим два пъти и в двете пози, направо съм се побъркала ! Обичам ви и благодаря, че сте така мили.  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 3 648
И моята е обърната и съм забременявала 5 пъти без проблем - два от тях без да искам и без да използвам определена поза.
Последните два пъти определено с позата отзад, но бебетата не отцеляха/ не го казвам, защото има връзка/

# 25
Цитат на: lyra
Уфф, да си призная, и аз бях с обърната матка, съвсем случайно го научих от гинеколога си при един преглед. Това, което пишат момичетата за подходящите пози за забременяване при обърната матка, е вярно. Но аз пък забременях с третото бебе от една единствена "случка" (само веднъж бяхме оставили нещата на самотек) и без задна прашка, и без да лежа след това по корем... Не искам да ви дразня, само споделям опит с надеждата да бъда полезна. Аз преди въпросната случка бях купила на мъжа ми да пие Селен и Цинк на таблетки, защото бях чела, че това са антиоксиданти и имах желание да направя нещо за здравето му. Едва по-късно научих, че тези две вещества действали много добре на мъжката сперма. После като се чудех и маех как така съм забременяла при положение, че съм с обърната матка и не съм била в поза, пригодна за забременяване, мъжа ми се измайтапи, че явно след третирането със селена и цинка "плувците" му така са живнали, че са скачали като сьомги срещу течението Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile Пробвайте да купите на мъжете селен+цинк (ако вече не го знаете, де...)

 Как ги е приемал мъж ти,селен и цинк,по отделно или заедно,като разтворими или твърди таблети.Дай оринтировъчна цена.

# 26
  • Мнения: 289
Цитат на: Стефи
Как ги е приемал мъж ти,селен и цинк,по отделно или заедно,като разтворими или твърди таблети.Дай оринтировъчна цена.


Като твърди таблетки, и от двете вещества в една таблетка, продаваха се в аптеките без рецепта като "хранителна добавка". Цена не мога да кажа, че съм я забравила вече, но си спомням, че не бяха ефтини... Бях го казала това и на едни наши приятели, които "бебеправеха", но те не намериха от моите таблетки и си купиха отделно селен и отделно цинк. Пиха ги И ДВАМАТА 2-3 месеца (макар че аз им бях казала само за таткото да пие - това си беше техен ъпгрейд) и забременяха с близнаци! Тези близнаци вече се родиха - момче и момиче - и ние станахме кръстници на момчето!

Общи условия

Активация на акаунт