На море в Турция - тема 16

  • 101 060
  • 742
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Тъй като сме били в 3 звезди, мога да направя разликата с 5 звезди - макар че не знам дали нашият се вписва, водят го такъв но... (за Омер хотел говоря) Доста неща си включва по-хубавият хотел.

Сега за първи път чувам че Омер HV e 3*винаги съм си го категоризирала поне за 4* (ама в моите представи)  Grinning

# 91
  • Мнения: 3 050
не-аз знам че го водят 5
това исках да напиша ама не съм обяснила
сори, абе няма значение колко пише , а реално какво е

# 92
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
не-аз знам че го водят 5
това исках да напиша ама не съм обяснила
сори, абе няма значение колко пише , а реално какво е

Май си е съвсем отделна категория хотел - Холидей Вилидж. В случай нещо между 4 и 5 звезди.

Мои приятели бяха там преди 2 седмици и са също доволни - в Омер.

# 93
  • Мнения: 47
Привет мами. Ние най-накрая сме на прословутата почивка. Сега сме в Cande onura  в Кушадъсъ... не е 5* определено!!! Иначе храната не е лоша.

Да ви питам. Някой да знае къде има хубави магазини!!! Ходихме до Кипата и аутлета срещу нея, но цените бяха по скъпи от Бургас! Бяхме и в центъра около Денис Банк, но там са 3 пъти по-високи!!! До петък съм тук, а искам да купя това онова някоя да има представа?

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 208
В сряда има пазар в центъра на Кушадасъ (там където спират маршрутките), но там са си пазарски стоки, зависи какво търсиш иначе с пазарлък цената се сваля наполовина от първоначално обявената
Другите аутлети са в Соке, но много от магазините са същите като на тези срещу Киппа.

# 95
  • Мнения: 242
Цените тази година в Турция са много високи, както на промишлените, така и на хранителните стоки. На аутлетите само името им е такова, а цените са почти като в нашите МОЛ-ове.
Адашката е права, че само в пазарния ден може да се договорят добри цени, но пък стоките не са с особено добро качество.

# 96
  • Мнения: 47
Nadia... къде точно е този пазар? Ние слизахме с марширутка 6, и обикаляхме целия център, от банка Денис до пристанището... това ли се води пазара?

И да ви питам за аквапарковете. Големия - Аделанд вчера са го затворили. Предлагат ни един малък, но не ни го препоръчвали. В интернет намерих, че има трети някой да е ходил и да знае къде е?

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Честно да ти кажа, нямам представа за номера на маршрутки, но не е на пристанището. Точно от другата страна на така нар. главна улица. По скоро е до тази банка макар да не съм сигурна за името и. Питайте той е много голям пазар и всички го знаят. Но имай в предвид че става въпрос за абсолютна чаршия (да нямаш големи очаквания)  Peace

# 98
  • Мнения: 47
Nadia... мерси Simple Smile ще минем да го видим и без това няма какво да правим. А за аквапарка ходили ли сте?

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 208
За аквапаркове знам  Адаленд и Аквафентъзи, но не съм ходила.

# 100
  • Мнения: 1 525
Дребен,
Като идвате от хотела си към Кушадасъ, нали маршрутката завива на ляво и се спуска надолу по улицата. И спира на едно кръгово.
Слизате там и в сряда няма как да пропуснете пазара.
Всъщност, то днес е сряда и може би вече сте напазарували.

# 101
  • Мнения: 431
Мили дами,
в събота заминаваме за Дидим и ме интересува колко цигари могат да се внесат в Турция. Престоя ни е 11 дни и за това време ми трябват поне 10 кутии.
Предварително благодаря за отговорите!

# 102
  • София
  • Мнения: 7 990
Два стека. На влизане в България - един. Това е информация, която ни казаха на летището.

# 103
  • Мнения: 431
Благодаря милинка ,
значи ще мога да си пафкам на воля Laughing
Къде от скука, къде от яд за лошото време. Че прогнозата е за дъжд  #2gunfire #2gunfire

# 104
  • Мнения: 734
Гледам, гледам, нашият хотел го няма, реших да пиша, ако някой се зарови да търси информация за него в бг-мамма. Казва се Royal Holiday Palace 5*, намира се в Лара, Анталия.
Хотелът е чудесен, храната - превъзходна, има много забавления. Според мен е много интересно съчетание от развлечения за различни възрастови групи. Можеше да се срещнат, както доста възрастни двойки, мине се през млади двойки без деца и се стигне до семейства с дребчовци.
Сайтът е: http://www.royalholidaypalace.com/

Резервацията ни беше за Royal Wings, но от Рецепция ни предложиха, ако желаем да се прехвърлим в Royal Holiday Palace, който е съвсем близо до Royal Wings - на 10-15 мин пеша.

Анимацията не беше лоша, макар да сме виждали и по-добра. Спазили са концепцията на Royal хотелите - има си водни пързалки, безплатен лунапарк, забавления вечер в Амфитеатъра, музика на живо, дискотека (музиката в която нещо не ни допадна - или просто сме поостарели за дискотека, не знам  Whistling )...Като площ е по-малък от Royal Wings, отстъпва му по размер на градината също. Отворен е съвсем скоро - април месец тази година и още мирише на ново.
Единствената ми забележка - върнах се без златните си обеци.  Naughty Съвет - винаги за важните неща си ползвайте безплатния сейф в стаята.
Макар да бяхме само 2-ма ни настаниха в мезонет и ни изненадаха много приятно.

Общи условия

Активация на акаунт