Студен Порцелан - тема 2

  • 16 761
  • 48
  •   1
Отговори
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Гледам, че поради липса на интерес и участие първата тема е архивирана та реших да пусна втора  Mr. Green

ПЪРВА ТЕМА

Ето и малко красоти направени от студен порцелан:


# 1
  • зад кестените
  • Мнения: 795
shemet_neveroiaten   bouquet поздравления за подновяването на темата.
Преди малко по UTILISIMA
в Домашна работилница даваха нещо подобно на нашия студен порцелан който се правихме , но техниката е в пъти по лесна от нашата.Но не знам доколко е трайна във времето защото моите фигурки не са мръднали .Ей тези
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=439246.msg13120886#msg13120886
например ги  бях подарила и все още са в кътчето  за подаръци  на едни дечица;

# 2
  • Мнения: 20
и аз се записвам да следя темата  Heart Eyes

# 3
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
iskam_kafe добре дошла в темата  bouquet

цурето66 много ни изостана темата щом е отишла в архива  Hug

# 4
  • Мнения: 20
Не знам защо няма голям интерес, във фейсбук доста хора се интересуваха...

# 5
  • Мнения: 113
Цурето, сподли какъв е начина от Utiltsima, защото варих много пъти, ама нещо не се справих.

# 6
  • зад кестените
  • Мнения: 795
О темичката наистина  я изоставихме, не можахме да открием тайната на студения  порцелан Cry и жалко за това.Но не губя надежда  че един ден и това ще стане.А по Utiltsima момичетата забъркаха
 лепило Ц 200 със среда на студен хляб 1 лъж. глецирин до получаване на тесто .Не ми остава време да я пробвам на практика, ще я опитам и таз рецепта но тогава не си записах точните пропорции  та ще трябва да налучквам.

# 7
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
цурето66 според мен в бг единствения проблем е да се уточни кое точно лепило върши работа - трябва да питам Крис каква марка и вид ползва, че тя постоянно прави порцелан за стволовете на дръвчетата си. Иначе аз последните няколко пъти го правя в микровълновата и за една доза на много слаба микровълнова ми трябват около 2 минути, но на всеки 30 секунди го бъркам.

# 8
  • Мнения: 20
Ами аз за сега май олучих лепилото и то от първия път Simple Smile PVA било за дърво (поне така ми казаха в магазина) и си взех Боронал. Тестото което забърках в микровълновата стана гладко, меко и не се свива

# 9
  • Мнения: 7
Здравейте, дами, много серадвам, че открих тази темичка.Аз открих студения порцелан преди половин година някъде из руските сайтове и много се ентусиазирах.За съжеление не ми остава време много време, но успявам да направя това-онова.Липсват ми умения за работа с тесто, но пък уцелих точното лепило и нещата не ми се пукат и са много трайни, а и самия материал престоява в хладилника с месеци и не се разваля. ето я моята рецепта, ако на някой му свърши работа :

1 чашка царевично нишесте
1 чашка лепило (препоръчвам Moment, има обозначение на тях D-2 .3 и тн., доколкото разбрах това е стандарт за еластичност и тестото не се  пука от него след като изсъхне.Може и и някои от нашите Ц-200 лепила да става, но аз пробвах с едно и резултата беше плачевен.)
 2 ч.л. глицерин
1ч.л. лимонов сок
1 ч.л.крем- моят е Dove cream
 
 а тук можете да видите някои от мойте нещица

http://nelkai.blogspot.com/search/label/%D0%A1%D1%82%D1%83%D0%B4 … D0%BB%D0%B0%D0%BD

Последна редакция: чт, 17 ное 2011, 11:24 от nelkai

# 10
  • Мнения: 20
Здравейте, дами, много серадвам, че открих тази темичка.Аз открих студения порцелан преди половин година някъде из руските сайтове и много се ентусиазирах.За съжеление не ми остава време много време, но успявам да направя това-онова.Липсват ми умения за работа с тесто, но пък уцелих точното лепило и нещата не ми се пукат и са много трайни, а и самия материал престоява в хладилника с месеци и не се разваля. ето я моята рецепта, ако на някой му свърши работа :

1 чашка царевично нишесте
1 чашка лепило (препоръчвам Moment, има обозначение на тях D-2 .3 и тн., доколкото разбрах това е стандарт за еластичност и тестото не се  пука от него след като изсъхне.Може и и някои от нашите Ц-200 лепила да става, но аз пробвах с едно и резултата беше плачевен.)
 2 ч.л. глицерин
1ч.л. лимонов сок
1 ч.л.крем- моят е Dove cream
 
 а тук можете да видите някои от мойте нещица

http://nelkai.blogspot.com/search/label/%D0%A1%D1%82%D1%83%D0%B4 … D0%BB%D0%B0%D0%BD

Здравей, аз го правя по твоета рецепта и ми се получава добре. Разликата е в марката лепило и крема - аз ползвам обикновен глицеринов

# 11
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета. И аз се радвам,че темата е подновена, нищо че не съм участвала в първата. Прочетох я на един дъх, точно защото ме интересуваше. По-късно пак ще се включа, че вчера се изгорих по невнимание  #Crazy и сега ме яд, че не мога да си пробвам забърканото.
shemet_neveroiaten благодаря за поканата в темата  bowuu
nelkai виждам, че и ти си правила копчета, на мен главно за това ми трябваше студения порцелан
П.С.Изпробвала съм няколко рецепти вече, и при мен малко куцаха нещата, но трябва веднъж за винаги да се стигне до универсалната  Naughty а това става само с опити и без жертви  #Cussing out

# 12
  • Мнения: 139
Здравейте порцеланки  wavey Много се радвам на подновената темичка. Шеметчето отдавна ми писа, ама аз като ме обзеха разни мероприятия и ежедневие, напълно бях забравила  Embarassed
Аз постоянно бъркам порцелан на котлона и ползвам само лепило ц200 на Леко.
Пожелавам на всички много успехи в порцелано правенето  Laughing Ще следя с интерес темичката.
Нелка, страхотни буркани и нещата ти са приказни newsm51

# 13
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Крис  Hug

# 14
  • Мнения: 20
Момичета, преди малко създадох група и във фейсбук (Cold Porcelain - Bulgaria), много ще се радвам ако се присъедините и покажете невероятните си творения

# 15
  • Мнения: 113
Направих опит с С 200, ама нещо не ми се получи. Тестото се получи меко и гладко, но нямаше никаква еластичност и малко лепнеше. Реших да пробвам да го доготвя, но стана още по лепнещо. Сега ще пробвам да сменя марката лепило и ще видим. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 6 713
 и аз да ви следя, момичета! Peace

# 17
  • Мнения: 686
и аз да ви следя, момичета! Peace
и аз Whistling

# 18
  • Мнения: 30
да интересна тема. дано в бъдеще има по- голям интерес. От личен опит знам, че трябва да се пробват повече рецепти докато се получи. Аз ползвам лепило за дърво което би трябвало да е като българското ц200, получава се добре

# 19
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
marsil не знам къде живееш аз ползвам най-често точно лепило за дърво (защото са големи разфасовките, а мен ме мързи да ходя често на пазар), но и с ученическо (крафт) лепило ми се получава добре порцелана.

На първа страница съм дала линка към старата тема там имаше по-голям интерес и сме коментирали доста неща - ако някой желае може да я прехвърли и нея. Аз се надявам скоро да имам нови неща за пускане в темата, но за сега съм малко ограничена във времето (с малко обсебващо свободното време бебе съм  Heart Eyes )

# 20
  • Мнения: 30
Да изчетох първата тема. Наистина има много неща там. Скоро и аз ще пусна някои неща които съм направила. Честито бебе shemet_neveroiaten.

# 21
  • Мнения: 11
Здравейте, дами, много серадвам, че открих тази темичка.Аз открих студения порцелан преди половин година някъде из руските сайтове и много се ентусиазирах.За съжеление не ми остава време много време, но успявам да направя това-онова.Липсват ми умения за работа с тесто, но пък уцелих точното лепило и нещата не ми се пукат и са много трайни, а и самия материал престоява в хладилника с месеци и не се разваля. ето я моята рецепта, ако на някой му свърши работа :

1 чашка царевично нишесте
1 чашка лепило (препоръчвам Moment, има обозначение на тях D-2 .3 и тн., доколкото разбрах това е стандарт за еластичност и тестото не се  пука от него след като изсъхне.Може и и някои от нашите Ц-200 лепила да става, но аз пробвах с едно и резултата беше плачевен.)
 2 ч.л. глицерин
1ч.л. лимонов сок
1 ч.л.крем- моят е Dove cream
 
 а тук можете да видите някои от мойте нещица

http://nelkai.blogspot.com/search/label/%D0%A1%D1%82%D1%83%D0%B4 … D0%BB%D0%B0%D0%BD

Здравейте, от известно време се опитвам да направя студен порцелан, но не успявам. Само крема не ми е Даф, а Билка. В началото пробвах с С200. Правих един вариант с вода, освен горните съставки. Накрая си взех лепило Момент на Хенкел - Д3, тоест водоустоичиво, но пак не стана. Опитвах и на котлона и в микровълновата.
Всъщност не се изразявам правилно - тестото си става, при това с Момент е доста гладко и приятно за работа, не се лепи по ръцете, но след като направя нещо при съхнене то започва да се пука. Оставям го на стайна температура- около 22 ...как да избегна това пукане..моля, помогнете ми...

# 22
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
marsil  Hug

но след като направя нещо при съхнене то започва да се пука

А какво правиш - фигурка, цвете нещо по-голямо?

# 23
  • Мнения: 11
marsil  Hug

но след като направя нещо при съхнене то започва да се пука

А какво правиш - фигурка, цвете нещо по-голямо?



В началото опитах с едно човече, около 7-8 см високо, но след като се пукна, започнах да правя нови опити да получа студен порцелан и правих само по едно топченце, с d-около 3 см., за да видя дали пак ще се пукне...и всеки път се пука Cry
пробвах следните рецепти:
1 чашка царевично нишесте
1 чашка лепило (препоръчвам Moment, има обозначение на тях D-3
 2 ч.л. глицерин
1ч.л. лимонов сок
1 ч.л.крем- билка

рецепта 2
3 / 4 чаша бяла лепило
1 чаена чаша царевично нишесте
1 / 2 чаша вода
1 с.л. крем (може да използвате всеки бял крем)
1 ч. л. глицерин

Пробвах да заместя глицерина с вазелин. Лепило С200 на Боро и едно жълто на хенкел за дърво. Проблема ми е при съхненето. Без водата и с С200 - стана много лепкаво и го замесих с още нишесте, та си помислих, че е от от повечето нишесте, но при лепилото на хенкел не прибавях допълнително нишесте, нито крем-тъкмо си мислех, че съм успяла, но уви... В един от опитите доомесвах с крем за ръце и също отиде повечко. Някъде греша, но къде?
По принцип искам да правя по-големи фигурки 12-15 см. и декорация на шишенца, бурканчета и т.н.

# 24
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
biboni по принцип студения порцелан се свива (до 30%) и при по-големи елементи се напуква.
Аз работя с тази рецепта
1 чаша нишесте
1 чаша лепило
1 сл бебешко олио
1 сл лимонов сок.

В микровълнова се готви много бързо (около 2 минути) - а нашата е възможно най-слабата микровълнова.
По принцип аз правя малки и тънки елементи - цветя в повечето случаи така че там свиването не е голям проблем.

# 25
  • София
  • Мнения: 247
На мен също ми се напуква и аз не знам защо.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 078
Да се запиша и аз във вашата темичка, защото имам намерение да се пробвам и в това.   Grinning

# 27
  • Мнения: 30
 напукването се получава когато лепилото е неподходящо или се сложи повече нишесте

# 28
  • София
  • Мнения: 247
марсил-какво е неподходящо?
-повече?
 чаша на чаша.

# 29
  • Мнения: 11
biboni по принцип студения порцелан се свива (до 30%) и при по-големи елементи се напуква.

По принцип аз правя малки и тънки елементи - цветя в повечето случаи така че там свиването не е голям проблем.

Shemet, а какво е лепилото, което използваш? Някой знае ли как може да се избегне това свиване при съхненето, може би нещо се добавя в тестото. Виждала съм на сватбени изложения доста големи фигурки изработени от студен порцелан.

# 30
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
biboni една голяма фигурка от студен порцелан ще тежи мноооооого та предполагам че фигурките са с друг пълнеж и само отвън са покрити с порцелан или са кухи вътре ... пак казвам само предполагам че е така тъй като по случайност се интересувам и от торти и аз лично не бих сложила много тежка фигурка върху торта....

# 31
  • Мнения: 30
http://marsil.snimka.bg/hobby/made-by-me.651444
ето какво направих, остава ми само да го лакирам, извинявам се за лошото качество на снимката, но мисля че се вижда добре

# 32
  • София
  • Мнения: 247
не се вижда иска парола

# 33
  • Мнения: 30
марсил-какво е неподходящо?
-повече?
 чаша на чаша.

ми казвам неподходящо лепило защото аз пробвах 4 или 5 вида ц200  докато го улуча , а повече нишесте за тези които до умесват с него е грешка ( личен опит )

# 34
  • Мнения: 30
не се вижда иска парола

опитай сега

# 35
  • Мнения: 11
напукването се получава когато лепилото е неподходящо или се сложи повече нишесте

marsil, а каква е твоята рецепта, явно не е 1/1

# 36
  • Мнения: 1 698
http://marsil.snimka.bg/hobby/made-by-me.651444
ето какво направих, остава ми само да го лакирам, извинявам се за лошото качество на снимката, но мисля че се вижда добре
Страхотно се е получило.

Извинявайте за нахлуването, момичета. Нещо съм се присетила за студения порцелан и фимото, та ще ви наглеждам.  Hug

Последна редакция: ср, 01 фев 2012, 22:50 от mimes

# 37
  • Мнения: 30
1 към 1 си е и я правя в микровълновата печка, но меря в 240мл чаша, 1л бебешко олио 1л глицерин и 2л оцет или лимонтозу разредено с малко вода за 3 пъти по 30 сек. в микр.  и меся веднага с крем нивея и номера е да не се стряскаш че лепне много просто  продължаваш да месиш и то малко по малко спира да лепне и става супер. и това http://marsil.snimka.bg/hobby/made-by-me.651444.26261378

# 38
  • Мнения: 11
http://marsil.snimka.bg/hobby/made-by-me.651444
ето какво направих, остава ми само да го лакирам, извинявам се за лошото качество на снимката, но мисля че се вижда добре

Много е хубаво и нежно.
Аз опитах да направя украса на едни бурканчета в къщи, но се напука.
Това с допълнителното нишесте за замесване го забелязах, че е грешка. Но икато не го замесвам с нишесте пак се пука. Моля, сподели рецептата си и най-вече какви са пордуктите - като марка. Благодаря.

# 39
  • Мнения: 30
http://marsil.snimka.bg/hobby/made-by-me.651444
ето какво направих, остава ми само да го лакирам, извинявам се за лошото качество на снимката, но мисля че се вижда добре

Много е хубаво и нежно.
Аз опитах да направя украса на едни бурканчета в къщи, но се напука.
Това с допълнителното нишесте за замесване го забелязах, че е грешка. Но икато не го замесвам с нишесте пак се пука. Моля, сподели рецептата си и най-вече какви са пордуктите - като марка. Благодаря.
аз написах малко по - нагоре как го правя,  аз не живея в БГ така че не мога да помогна с точни марки ползвам възможно най - доброто качество лепило за дърво в лепилото се крие успеха,

# 40
  • Мнения: 30
забравих да кажа, че след като го умеся го увивам в найлон намазан с крем и го оставям да престои 24ч. на стайна температура и чак тогава почвам да работя с него

# 41
  • Мнения: 11
Благодаря marsil за информацията.
Моля, нека някой, който ползва лепило купено от Б-я да сподели марката и вида. Благодаря предварително.

# 42
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Благодаря marsil за информацията.
Моля, нека някой, който ползва лепило купено от Б-я да сподели марката и вида. Благодаря предварително.

Здравейте порцеланки  wavey Много се радвам на подновената темичка. Шеметчето отдавна ми писа, ама аз като ме обзеха разни мероприятия и ежедневие, напълно бях забравила  Embarassed
Аз постоянно бъркам порцелан на котлона и ползвам само лепило ц200 на Леко.
Пожелавам на всички много успехи в порцелано правенето  Laughing Ще следя с интерес темичката.
Нелка, страхотни буркани и нещата ти са приказни newsm51

# 43
  • София
  • Мнения: 247
Ми май и аз на леко....марсил хубави са

# 44
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Момичета искам да пусна едно съобщение за онлайн курс ако някой се интересува
От 16 април до 30 април - "Изработване на букетче от студен порцелан - eyelash orchid със зеленина". Ще го водя аз и ще се провежда към този форум http://aset.medipharmwiki.com/forum/index.php .
За записването ми пускате съобщение и ще запълваме местата по ред на записване. Групата ще е максимум 10 човека - вече има няколко записали се.
Заплащането ще е по избор - сега или до 2 седмици преди началото на курса за да има време да си получите материалите. Цената ще е 20 лева или 10 евро според кой както реши да плаща - в тази цена включаваме курса, по-специфичните материали (тел, прахообразни оцветители и цветарска лента) и цената на превода ако плащате с пейпал. За плащане с пейпал ще давам мейл на съобщения.

# 45
  • Мнения: 0
Здравейте. Извинявам се, че пиша в темата толкова късно, но искам да попитам някой ползвал ли е тази рецепта за студен порцелан и може ли да ми каже дали става за нещо?
Ето линк http://irina-polymerclayinbulgaria.blogspot.com/2012/02/blog-post_28.html
Благодаря предварително. Hug Hug

# 46
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ани рецептата е от класическите за студен порцелан - би трябвало да нямаш някакви проблеми - единствено лепилото ми се струва по-малко но едва ли ще е проблем стига да го сготвиш добре - на студения порцелан това му е най-критичното да не остане суров и да не го пресушиш.

# 47
  • Мнения: 0
Радвам се, че ми помогна. Благодаря много. Simple Smile Ако имам проблем ще се консултирам пак Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1
Здравейте! Виждам, че темата е мнооого стара, но се надявам, че като я поизтупаме от праха, може и да живне.
Аз се занимавам с различни изделия от студен порцелан от около 2 години, правя бижута и разни фигурки.
Въпроса ми е следния, има ли някой, който да е ползвал някакъв водоустойчив лак мат и каква марка?

Общи условия

Активация на акаунт