Раждане в,, Света София"

  • 3 627
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Бих искала да попитам ,тъй като ще раждам планово в Св.София,има ли мами ,които са раждали там секцио с пълна упойка?Ще помоля за малко повече информация,как протичат нещата преди и след секциото!?Благодаря ви предварително. Simple Smile

# 1
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Ох, и мен много ме вълнува тази тема. Аз също, живот и здраве, ще раждам там с планово секцио в началото на ноември. Мамчета, разчитаме на вас да ни захраните с малко инфо и впечатления от въпросната болница.

# 2
  • Мнения: 503
Впе4атленията ми не са от моя опит, но моя приятелка роди там. Тя е много доволна, вси4ко е било на ниво. След операцията е останала 24 4аса в реанимация, като през цялото време са й правили обезболяване и нищо не е усещала. Казали са й, ако запо4не да усеща болка, само да повика сестрата и ще й сложат още обезболяващи. А това не е маловажно, аз също раждах секцио, но единственото "обезболяване", което ми правиха, беше... аналгин Shocked , дето и за главоболие не помага! 24 4аса след операцията са я вдигнали да ходи, донесли са й бебето и т.н. - както навсякъде. Тя определено препоръ4ва раждането в Св. София, но за съжаление не помня, при кого е раждала Sad .
Леко раждане! Laughing

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Аз раждах там. Сега към края на октомври или началото на ноември пак ще раждам там, но и двата пъти- със спинална упойка. Ако това те интересува- ще разкажа.

# 4
  • Мнения: 144
Много ви благодаря за отговорите,но мен ме интересува пълна упойка.Знам,че при всеки е различно,но ако споделите вашият опит може би ще съм по спокойна Embarassed  Embarassed

# 5
  • София
  • Мнения: 10 291
А защо с пълна упойка? Не е ли по-опасно отколкото със спинална?

# 6
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Ерика,

Мен ме интересува секциото със спиналка. Много съм любопитна да чуя разказа ти. Също и няколко думи за екипа (ако не е тайна). Благодаря предварително!

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ето тук беше описано раждане със секцио има и за Св.София  Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5879

# 8
  • София
  • Мнения: 26
Преди два месеца раждах секцио в Св.София. Процедурата е горе-долу такава :
1. Спираш яденето и пиенето поне 10 часа преди операцията /моята беше за сутринта, та ми казаха никакво ядене от 20 и никакаво пиене от 22 часа предната вечер/
2. На сутринта ти правят тоалет и клизма /не е толкова неприятно колкото се мислех/ и само по нощница - тяхна задължително, без бельо постъпваш в предродилна зала
3. В предродилна ти правят запис на тоновете, поставят ти катетър, слагат ти абокат на вена около китката задължително на дясната ръка и те наливат с две банки /не помня какво точно/. Анестезиолога минава да те види, пита те за алергии болести и др. подобни. Като ти сложат третата банка и влизаш в операционната. По пътя за операционната акушерката коята ме водеше, попита дали има чакащ баща отвънка та да му покаже бебето преди да го занесе в детското отделение - това много ме трогна.
4. В операционната една сестра те настанява на масата , мери ти кръвното, обяснява ти точно как да застанеш за да ти сложат упайката /на една страна свита колкото можеш повече за да изпъкне гръбначния стълб/ и ти седи до дясната ръка по време на операцията. Анестезиолога ти поставя упойката /нищо не усетих/ кара те да си вдигаш краката за да провери хваща ли те упойката и започваш да изтръпваш от краката та до гърдите. Слагат ти едно чаршафче пред лицето така че не виждаш нищо, усещаш само дърпане и теглене като вадят бебето. Показват ти бебето веднага и номерата на гривничките за теб и бебето, казват в колко часа се е родило , колко тежи и колко сантиметра е. След като го измият ти го показват повито и бегом към детското. Тебе те зашиват и те пренасят в реанимацията където оставаш 24 часа на легло. Бият ти абезболяващи, но е препоръчително да си вземеш солпадеин. Трябва да пиеш много течности за да избегнеш силното главоболие от упойката - поне 2-3 литра на ден и то само минерална вода и сок от ябълка друго не било подходящо. В легнало положение трудно се пие - удобни са малките шишенца минерална вода.
5. На следващия ден ти махат катекъра и се раздвижваш т.е. ставаш полека и отиваш да си измиеш лицето на мивката, която е на две крачки - важното е как си с кръвното.
6. Закарват те в отделението, там първите три дни си на диета - извара , кисело мляко и грис. Трябва да изкараш газове и да ходиш по голяма нужда до третия ден иначе - рициново масло. На третия ден ти сменят превръзката - хубаво е да си носиш / дишашта или за къпане водоустойчива, около 25см., че да не ти лепят лейкопласт по корема. Абоката го свалят по различно време зависи дали си на антибиотик.
В началото боли много но с всеки изминат ден ставаш все по-добре. Движението спомага да ти мине по-бързо - така че не се залежавай, разбира се не трябва и да се претоварваш.  Изписват от петия до седмия ден, ако всичко е наред при теб и при бебето.
Желая ти безпроблемно раждане и дано да съм била полезна. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 58
Дили, за мен беше много полезно..особено тези дребни подробности...благодаря ти..предстои ми на 01 ноември раждане, предпочитам да е секцио и много ми се искаше да прочета тези подробности..макар че аз ще раждам сигурно във Втора Градска ...
Поздрави на теб и бебочето :smilecolros:

# 10
  • Мнения: 144
Цитат на: nad_tab
А защо с пълна упойка? Не е ли по-опасно отколкото със спинална?



Предпочитам да е с пълна упойка и за това питам как протичат нещата!!!??Всяка упойка крие своите рискове. Sad  Sad  Sad

# 11
  • Мнения: 437
Много мнения чета, но защо никой не казва нищо за финансовата част на нещатата? Аз смятах да отида точно при Силвия Савова от Св.София, но пък се притеснявам че тъй като е частна клиника, там ти свалят и кожата, че и главата..

# 12
  • Мнения: 144
Цитат на: Shusha
Много мнения чета, но защо никой не казва нищо за финансовата част на нещатата? Аз смятах да отида точно при Силвия Савова от Св.София, но пък се притеснявам че тъй като е частна клиника, там ти свалят и кожата, че и главата..


Мога да ти кажа за финансовата част,но на лично съобщение,ако искаш!!! Wink

# 13
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: beni76
Цитат на: Shusha
Много мнения чета, но защо никой не казва нищо за финансовата част на нещатата? Аз смятах да отида точно при Силвия Савова от Св.София, но пък се притеснявам че тъй като е частна клиника, там ти свалят и кожата, че и главата..


Мога да ти кажа за финансовата част,но на лично съобщение,ако искаш!!! Wink

Същото  Wink ... А Св.София не е частна клиника, работят и със Здравната каса.

# 14
  • Мнения: 437
ok.. moje i da ne e chastna, zabludila sym se. Vuv vseki sluchai shte sym vi blagodarna ako spodelite vpechatlenia otnosno finansovata chast - bilo to na lichno syobshtenie ili tuk.. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт