Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 157 отговора

в една мансарда точно под звездите ..........

Здравейте мамчета! Идва есен а след нея зимата. Тръпки ме побиват отново като си помисля за зимните вируси, кашлици, сополи и други такива неприятни неща! Та искам да ви питам какви имуностимулатори използвате за вашите деца? Моят син е на 2 год. и 6 месеца а в нашия малък град докторите са толкова неориентирани с новите неща, че е чак плашещо! Благодаря ви предварително!
Цитирай

Варна

Аз давам ежедневно "Септилин", а когато се появят някакви признаци на настинка, го смесвам с "Есберитокс".
Цитирай

Варна

Миналата година давах на дъщеря ми (3 г.) рибомунил, но тогава започнах да го давам късно, чак след като започнаха болестите. Сега го започнах от началото на септември и се надявам да я предпази от гриповете и техните усложнения. То като се ходи на детска градина не може без болести, но дано са по-малко и по-леки.
Цитирай
аз се спрях на Бронховаксом
Цитирай

Пловдив

Аз давах Мултисаностол, но нямаше никакъв ефект, даже 2 пъти ми се разболя детето, само докатоо го пиеше.
Цитирай

София

Мултисаностолът са комбинирани витамини, а не е имуностимулатор.
От десетина дни даваме AD Liquid for Kids надявам се да има ефект.
Цитирай

Пловдив

Мултисаностолът са комбинирани витамини, а не е имуностимулатор.
От десетина дни даваме AD Liquid for Kids надявам се да има ефект.
До колкото знам витамините са тези, които подсилват имунната система.
А за AD Liquid for Kids чух много хубави неща, но тук в Пловдив не мога да го намеря.
Цитирай

Бургас

А момичета, как мислите - дали да давам имуностимулатори преди евентуалните разболявания или да видя първо как ще тръгне с яслите newsm78? Мартин досега не е боледувал - една шарка само, ама тя не се брои Wink. Колкото и в къщи да сме се натръшвали, той се разминава само с вит Ц и се чудя сега, след като май му е добър имунитета дали да му давам нещо като почва яслата или да видя там как ще бъде - ама пък да не вземе много да боледува изведнъж и да му скапя имунната система ooooh!? Да кажа че разните хреми и покашляния не ме притесняват - трябва да си тренира организма да се справя сам, но всички ме плашат с много болести в яслите Thinking
Цитирай

sofia

На децата си давам Алое вера гел с праскова (предлага се от фирма foreverliving products) и Цар витамин (китайска медицина предлага се от фирма Greenspring).
Цитирай
Как давате Ad Liquid for Kids ако детето ходи на ДГ? Пише, че се дава три пъти непосредствено преди или по време на хранене... Колко време се дава и трябва ли да е изписано от лекар?
Цитирай

Севлиево

аз се спрях на Бронховаксом
И ние. Но след трите месеца прием се прави почивка от 6 месеца. Сега се пада да давам пак от януари до март, но се чудя дали тогава ще е безпредметно  newsm78 newsm78
Цитирай

в една мансарда точно под звездите ..........

благодаря ви за отговорите! интересува ме каква е ориентировъчно цената на ADL iquids for kids и коя фирма го предлага в дистрибуторската си мрежа!
Цитирай

А момичета, как мислите - дали да давам имуностимулатори преди евентуалните разболявания или да видя първо как ще тръгне с яслите newsm78?

в ДГ ще се сблъска с нещо, което не му се е случвало до сега - затворено топло пространство с поне 1/3 постоянно болни деца, за това по-добре се подготви
Цитирай

София

Как давате Ad Liquid for Kids ако детето ходи на ДГ? Пише, че се дава три пъти непосредствено преди или по време на хранене... Колко време се дава и трябва ли да е изписано от лекар?

Пише, че се дава от 1 до 3 пъти по 5 мл. доколкото си спомням... Аз го давам вечер с храната по 5 мл, т.е. 1 път дневно, за профилактика 3 пъти е много. Нашата схема (изписана от педиатър) е 20 дни по 5 мл, 20 дни почива, после пак 20 дни и т.н. цялата зима. Дори сега може би ще вземем вече сиропа за големи - Имунния съпорт, но ще трябва да говоря с педиатърката...
Цитирай

А момичета, как мислите - дали да давам имуностимулатори преди евентуалните разболявания или да видя първо как ще тръгне с яслите newsm78?

Мисля че е по-добре да започнеш от сега. В градината много деца ще са болни и кашлящи - няма начин да не лепне нещо.
По принцип самия имунитет намалява и от сами яфакт че детето остава само на чуждо място - от притеснение дефакто. И много често децата се разболяват не толкова от някоя болест - поне в началото а точно от това че са на ново място и са изплашени.... вдигат температура най-често.

А за въпроса ти какво даваме на децата. Аз давам водорасли. Преди съм пробвала и с други продукти, но за сега по-добро от водораслите не съм намерила и за това не ги сменям вече години.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 157 отговора