Страхотен плач след баня???

  • 6 954
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Момичета, помагайте пак, моля ви!
Моята Димана плаче ужасно след като я изкъпем вечер. Не мога да си обясня защо.
Като почна да я събличам, независимо по кое време на денонощието, мрънка и плаче, но вечер е някакъв ужас. Докато я съблечем все се понася по някакъв начин, като се къпем почти не плаче, но от момента след като я извадим от коритото започва неистов плач.  Нищо не я успокоява, по точно успокоява се вече като е облечена и я сложа на гърда, но този плач не е от глад. Пробвала съм да я храня половин час преди баня, даже вчера и дадох малко изцедена кърма веднага след като я извадихме от коритото.
Да ви кажа, че сме на един месец.
Всяка вечер наближи ли часа за къпане и ми се приплаква и на мен, като знам какво ще последва.
Някакви съвети и идеи?
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 5 299
Да не би да я къпите с много топла вода?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Съвет общо взето не мога да ти дам,но мога да те успокоя че не сте само вие така.И при нас е така страшно много реве чак със сълзи,докато не го облека и докато не му навра цицата в устата не млъква.Незнам може би иска още да се плацика или не обича обличането newsm78

# 3
  • Мнения: 1 410
При дъщеря ми проблемът беше обличането, особено ако нещо й се облича през главата. Пробвай с дрехи, които се закопчават и са по-лесни за обличане. Също когато къпя дъщеря ми и й попадне вода върху лицето, когато й мия главата започва да се плаши, че ще се одави и започва да "плува" и да плаче. Може температурата на водата да не й харесва - пробвай с 1-2 градуса повече или по-малко.

# 4
  • Мнения: 262
Димана не плаче толкова при къпане, колкото при обличане. А  за  температурата на водата ще пробвам още тази вечер.

# 5
  • Мнения: 2 952
След баня -ЯДЕНЕ! после  се успокоява и  сън с часове ...така   докарвам работите ,че  д а  дойде  време  за  храна след баня ..иначе   е  голямо пискане !Дори да не е време  за храна ...давам му малко да се успокоии да   заспи.
А температурата на водата освен с термометър....аз я меря  с лакътя.Така ни посъветва   доктора и на нашия мъник му е  все таман и  се кефи ............обаче после   като   излезе   ...само  ядене  спасява !!!!!!!!!!!!!!никакво пеене , никакво   друсане ...........ЯДЕНЕТО!!!После  докато  смуче   го прави каквото  щеш ...нищо  друго не го интересува ....ядене да има  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 072
Май никой не обича да се облича  LaughingОсобено ако е през главата и с дълъг ръкав. Опитай по 1 блузка с копчета и толкоз. По-добре завий с по-дебело одеялце или чувалче. Докато обличаш пей песнички, накарай таткото, ако е налице, да показва дрънкалки. И после веднага цица:-) Ще видиш, че ще свикне по-нататък и няма да е толкова зле. Друго: кога се къпете? Да не е мноого късно и да е страшно сънено бебчето? Лягайте си по-рано. Денем спете повече, за да не е изтощено до краен предел.

# 7
  • Мнения: 4 915
Първо: къпете бебето не преди ядене, а половин час след.

Второ: Включвайте сешоар и подухвайте отдалеч с топлата струя на бебето, дори само шумът успокоява. Пробвайте и ще се учудиш на ефекта.  Wink

# 8
  • Мнения: 4 358
Моето Иве също имаше ревлив период, но тя плачеше само по време на къпане. Не я кефеше и това си е  Confused Периодът отмина за около две седмици.
Дано и при вас да минава бързо!

# 9
  • Мнения: 3 116
И ние се дерем от около 3 месеца насам след къпане. Но явно бебка очаква неприятните процедури по чистене на носа и ушите. Надявам се този момент при нас скоро да приключи, че е някаква дивна лудница Shocked

# 10
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И Луси така ревеше след съпане и по време на обличане, ама с времето престана, и сега е кротка като агне! Знаеш ли защо е, никой не знае, още никое бебе не е казало...

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Момичета, помагайте пак, моля ви!
Моята Димана плаче ужасно след като я изкъпем вечер. Не мога да си обясня защо.
Като почна да я събличам, независимо по кое време на денонощието, мрънка и плаче, но вечер е някакъв ужас. Докато я съблечем все се понася по някакъв начин, като се къпем почти не плаче, но от момента след като я извадим от коритото започва неистов плач.  Нищо не я успокоява, по точно успокоява се вече като е облечена и я сложа на гърда, но този плач не е от глад. Пробвала съм да я храня половин час преди баня, даже вчера и дадох малко изцедена кърма веднага след като я извадихме от коритото.
Да ви кажа, че сме на един месец.
Всяка вечер наближи ли часа за къпане и ми се приплаква и на мен, като знам какво ще последва.
Някакви съвети и идеи?
Благодаря ви предварително!
И моя син беше така в началото, не помня кога престана, може би беше на 2-3 месеца, по време на банята не плачеше, но преди и след това, направо в чудо се виждах да бързам да го облека за да се успокои. След време започна все по рядко да плаче и накрая престана. Все още му е неприятно обличането и събличането, но не се къса от рев.

# 12
  • Мнения: 2 952
   Моето слънце  след  ядене си заспива ...и   тогава ли да  го  будя да  го къпя ?Да се дразни и става  един нервен...Точно си му идва къпането  и след  това ядене и  спинка ...на 1 месец и половина е и ставаме през нощта  само по 1 път (или2) и  спи след като се наяде  след къпането по 5-6 часа "като къпан " ....това е моят патент  Peace

# 13
  • Мнения: 262
Друго: кога се къпете? Да не е мноого късно и да е страшно сънено бебчето? Лягайте си по-рано. Денем спете повече, за да не е изтощено до краен предел.

Къпем се между 8-8.30, доста рядко в 8.30, повечето пъти в 8. Мисля, че времето е нормално. За спането през деня, тя си спи, стига да няма колики.

Искам да благодаря на всички за отговорите. А сега съм по-спокойна, явно не сме единствени.
А идеята със сушоара много ми хареса, ще я пробвам още тази вечер.

# 14
  • Мнения: 578
Бебетата плачат, когато са голички, защото не са свикнали с "допира" на въздуха. Когато е и мокричко - след банята този "допир" се усеща още по-силно. Чувства се несигурно, защото е и голичко и затова плаче. Като порасне свиква и ще спре. Даже ще обича да стои голичко. Не видях да имаш лентичка с възрастта на бебето, но по принцип така е в началото. А бебето се къпе поне ЧАС И ПОЛОВИНА след ядене. Иначе може да повърне и едва ли дори на възрастен човек ще му е приятно да го мачкат и натискат по корема половин час след като е ял. Гледай да му обличаш дреши, които се слагат по-лесно - боди, което се закопчава отпред цялото / да не е през главата, блузка с копчета и ританки. Иначе ако има кой да му отвлича вниманието докато го обличаш ще е добре. На Алекс таткото му даваше залъгалката и стоеше до главичката му и той по-спокойно приемаше обличането и там всички процедури преди това Wink

Общи условия

Активация на акаунт