Обезкосмяване???

  • 17 683
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 689
Мили бъдещи и вече мами!
Моля за помощ по въпроса с обезкосмяването по време на бременност, опасно ли е то да става с епилатор???
Не можах да намеря такава тема и за това питам!!!

# 1
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Krasoni
Мили бъдещи и вече мами!
Моля за помощ по въпроса с обезкосмяването по време на бременност, опасно ли е то да става с епилатор???
Не можах да намеря такава тема и за това питам!!!


и поради що си мислиш че е опасно?!

# 2
  • Мнения: 3 480
лично аз нямам проблем с това. от години си правя кола маска и се скубя като за световно. знам, че трябва да се внимава с топлата кола маска, защото може да предизвика разширени вени. за епилатор ... не знам, не би трябвало да има проблем.

# 3
Цитирам сайта bg-mamma:

За някои бременни сухата кожа се явява голям проблем. В този случай ще Ви помогнат овлажняващи препарати (за оптимална абсорбция е добре да ги използвате когато кожата е още влажна-след душ или вана) - сухата кожа може да създаде проблеми по време на обезкосмяването. Ако е много суха, цепи се и се бели - посъветвай се с дерматолог! Ако всичко си е нормално при теб - ползвай стандартните средства с които си свикнала и няма от какво да се притесняваш.

# 4
  • Мнения: 689
Ами Julie не знам просто питам защото за първи път съм бременна и си нямам напредстава Embarassed

# 5
  • Мнения: 596
до колкото зная аз, не се препоръчва кола маска по време на бременност, но за епилатора няма проблем

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 788
Споко, Красони, и аз съм за пръв път бременна, но не мисля, че има някаква пречка да ползвам епилатор. Иначе досега да съм заприличала на марсианец  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 6 508
Бау-у-у-у блазе ви - аз не разбарх точно за коя зона става въпрос, ама аз отакто съм забременяла само краците си скубя с епилатор - много ме боли на триъгълника, а преди да дойдат бебтата - не беше така Sad .
Та за триъгълника ходя на кола - ама студена, беше ме страх от конракции, обаче 1 но-шпа и лидокаин спрей вършат чудесна работа  Grinning

# 8
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Krasoni
Ами Julie не знам просто питам защото за първи път съм бременна и си нямам напредстава Embarassed


ми това че си бременна не значи че трябва да мязаш на орангутан:))) действай смело с епилатора:))))

# 9
  • Мнения: 3 153
Аз цялата бременност изкарах с епилатор и не съм имала проблеми! Само не и на триъгълника-шубе ме е там....

# 10
  • Мнения: 1 722
То по време на бременността добре, ясно, но като тръгнем да раждаме живот и здраве, четох че трябва да се носи дамско ножче за бръснене /става въпрос за триъгълника/. Само че не ми е ясно с големия корем как изобщо може да видиш какво бръснеш. И още нещо. Аз имам много чувствителна кожа и като съм се бръснала на триъгълника най-късно до ден-два цялата пъпчасвам. А пък и не върви пред раждане да ходиш на козметик някак си. Ще вземеш да родиш от болка  Laughing

# 11
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Anita_79
То по време на бременността добре, ясно, но като тръгнем да раждаме живот и здраве, четох че трябва да се носи дамско ножче за бръснене /става въпрос за триъгълника/. Само че не ми е ясно с големия корем как изобщо може да видиш какво бръснеш. И още нещо. Аз имам много чувствителна кожа и като съм се бръснала на триъгълника най-късно до ден-два цялата пъпчасвам. А пък и не върви пред раждане да ходиш на козметик някак си. Ще вземеш да родиш от болка  Laughing


кремче най-добре.. мажеш, чакаш и готово. инак блааа! ше земеш да си отсечеш нещо важно все пак с бръснача:)

# 12
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Anita_79
То по време на бременността добре, ясно, но като тръгнем да раждаме живот и здраве, четох че трябва да се носи дамско ножче за бръснене /става въпрос за триъгълника/. Само че не ми е ясно с големия корем как изобщо може да видиш какво бръснеш. И още нещо. Аз имам много чувствителна кожа и като съм се бръснала на триъгълника най-късно до ден-два цялата пъпчасвам. А пък и не върви пред раждане да ходиш на козметик някак си. Ще вземеш да родиш от болка  Laughing
Става Grinning или с огледалце или татито да помага Grinning

# 13
  • Мнения: 6 029
Цитат на: A.A.M.Belev
Цитат на: Anita_79
То по време на бременността добре, ясно, но като тръгнем да раждаме живот и здраве, четох че трябва да се носи дамско ножче за бръснене /става въпрос за триъгълника/. Само че не ми е ясно с големия корем как изобщо може да видиш какво бръснеш. И още нещо. Аз имам много чувствителна кожа и като съм се бръснала на триъгълника най-късно до ден-два цялата пъпчасвам. А пък и не върви пред раждане да ходиш на козметик някак си. Ще вземеш да родиш от болка  Laughing
Става Grinning или с огледалце или татито да помага Grinning


а как татито бе - гадос, да се разчекнеш така - ужас! аз лично се чекна ама по други поводи Embarassed

# 14
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Julie
Цитат на: A.A.M.Belev
Цитат на: Anita_79
То по време на бременността добре, ясно, но като тръгнем да раждаме живот и здраве, четох че трябва да се носи дамско ножче за бръснене /става въпрос за триъгълника/. Само че не ми е ясно с големия корем как изобщо може да видиш какво бръснеш. И още нещо. Аз имам много чувствителна кожа и като съм се бръснала на триъгълника най-късно до ден-два цялата пъпчасвам. А пък и не върви пред раждане да ходиш на козметик някак си. Ще вземеш да родиш от болка  Laughing
Става Grinning или с огледалце или татито да помага Grinning


а как татито бе - гадос, да се разчекнеш така - ужас! Е,кое му е толкова ужасното Rolling Eyes Даже понякога е доста интересно Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт