Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Силистра

Здравейте, момичета!
 Дано не ви се стори въпроса ми не на място. Миналата година сестра ми спечели стипендия за 10 месеца учене в Щатите. Визата й беше J-1. Има условие след като завърши програмата и изтекат тези 10 месеца да се върне в България и да остане 2 години тук. Тя се върна, но стана така, че приятелят й я покани там и се ожениха. Сега чакат бебенце! Ако се върне в България как ще го отгледат разделени две години. А той не може да напусне работата си, доста време се е трудил, за да стигне до това ниво. Освен това има майка там и дете от предишен брак, което още учи. Мъжът й ще получи гражданство в близките месеци, а нейната виза е до 8 януари. Има ли начин да остане законно там и да се отмени това правило за двете години. По принцип знам, че нито женитба, нито дете биха могли да го отменят. Дано има някакъв вариант! Crying or Very sad Благодаря ви!
Цитирай

Това 2-год. условие, което прикрепят до повечето J-1 визи е много кофти наистина, но винаги има начини, трябва само да се търсят и намерят.  Smile
Според мен твоята сестра трябва да направи две неща:
-да се консултира с адвокат, защото случаят е специфичен
-да се обади на имиграцията, да си обясни ситуацията по тел. и просто и ясно да попита какво може да се направи в нейния случай и как да стане това, ето от тук може да вземе тел. номер: http://uscis.gov/graphics/index.htm

Успех!
Цитирай

Погледни по- конкретно ето тук:
http://uscis.gov/graphics/howdoi/exchvisit.htm#waiver

Цитирай

J-1 виза не беше ли работна виза за студенти? Както и да е....
Понеже законите се променят постоянно също като MrsG те съветвам сестра ти да се заеме с ДОБЪР адвокат, който се занимава с имиграция.
Цитирай

USA

Тя може да остане в САЩ след като и изтече визата. Когато съпругът и вземе гражданство, тогава няма да могат да и откажат зелена карта чрез брак. Това,че е била нелегално няма да се отрази по никакъв начин. Просто трябва да стои в САЩ и след като той стане гражданин да подадат Adjustment of Status оттук. Когато подадат петицията, ще може спокойно да си изкара документи за пътуване и работа и самия процес ще си тече докато я викнат на интервю и и дадат зелената карта. Според мен това е най-добрия вариант за да не са разделени.
Цитирай

usa

Ти сигурна ли си, че сестра ти наистина е задължена да спазва това изискване за 2 години извън САЩ? Ние сме били тук на такава виза за година и половина, но за нас не важеше според някаква спогодба сключена с България и ред други страни (става въпрос обаче за периода 1999-2000, може сега да се е променило). Нека погледне дали на визата и не пише "not subject to 212F" или нещо такова, тогава задължението отпада. Знам, че важи ако си лекар стажант на 7-годишна виза, но една наша позната се отърва чрез waiver, както вече са ти казали.
Цитирай

Блажка нещата много се промениха след 11 септември и продължават да се променят.
Затова я посъветвах да попита адвокат, който се занимава с това.
Пупсик важно е сестра ти да не остава без статут тук !
Цитирай

usa

при някои спипендии се държи строго на условието за две години извън щатите. доколкото знам при фулбрайтовата стипендия няма отърване. може да се отлага известно време, но в края на краищата ще се наложи да се изкарат двете години. наш познат беше с такава стипендия. ожени се за американка, деца се родиха, започна преподавателска работа в университет, обаче въртя, сука, адвокати, чудеса - без резултат. в момента си кара втората година извън щатите заедно с жената и децата.
Цитирай

usa

Блажка нещата много се промениха след 11 септември и продължават да се променят.

Освен адвокат, нека поразтърси има ли форуми, където пишат хора в подобна ситуация. Тези адвокати понякога вършат работа, след като ти им кажеш как да я свършат.   Mr. Green
Цитирай

Освен адвокат, нека поразтърси има ли форуми, където пишат хора в подобна ситуация. Тези адвокати понякога вършат работа, след като ти им кажеш как да я свършат.   Mr. Green

Аха, това забравих да го спомена. Блажка е абсолютно права Smile Като 'и започне "кейса" да следи всяка дума и всеки документ, дето се праща..... и да пита всичко, което не съвпада с това, което не е прочела.
Успех
Цитирай

Лондон

Точно така, има процедура за "waiver" / отмяна на това изискване; аз получих такава (но преди време). 

Нещата се променят, наистина си трябва адвокат и каквото и да прави, винаги трябва да е с легален статут в страната.
Цитирай

Силистра

Благодаря на всички, които ми отговориха. Бях изненадана! Изпратих всичко на сестра ми, дано и помогне. Май има нещо вярно в това, че понякога трябва да им се казва на адвокатите какво да правят.  Пак ви благодаря, че се отзовахте!
Цитирай

Силистра

Мишолинка,  ти как получи отмяна на това изискване? Нищо, че е било отдавна, всичко ще ни е от полза. Едно може да ни насочи към друго, така че ще съм ти благодарна ако споделиш! Praynig
Цитирай

Силистра

Миз, сестра ми имаше точно такава стипендия - фулбрайтовска. Много лошо е това значи! Ами този твой познат какво е предприел тогава, за да остане? Благодаря ти!
   А не може ли по някакъв начин да си има виза и да се връща на части в България да си "излежи двете години"?

Цитирай

Лондон

Зависи от вида стипендия и от Българското консулство.  Ето линк:

http://www.consulbulgaria-ny.org/waivers.htm

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора