Знаете ли кръвната група на децата си?

  • 3 640
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 250
На мен ми казаха на 99% че е нулева, като направиха някакъв бърз тест  newsm78
Мисля си обаче на следващите изследвания да разбера със сигурност Simple Smile
Доколкото знам в някои болници още като се родят бебетата им правят изследвания и казват кръвната група на майката  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 750
не не я знам, едно време питах за тест джи пито ама тя ми каза че се плаща, щото било по желание и така си и остана.......аз дори и на мъжа ми не знам.....и той не си я знае....

# 2
Не я знам.Чудя се от къде да разбера?В болницата не ми я казаха, а сега не ми се иска да дупчат малкото човече. no

# 3
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
да,А+ е детето,мъжа ми също,аз А-.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 271
0-, знам със сигурност, защото още в родилния направиха изследване.

# 5
  • Мнения: 2 220
Още на 3-ия ден в болницата питах коя му е кръвната група и ми казаха (беше записано в онези листи, където пишат всеки ден как е бебето). Предполагам, че се пазят, така че можете да отидете и да питате - да изровят от архивите и готово.

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не знам, но до колкото знам, децата взимат кръвната група на бащите. Ние с таткото сме А+

# 7
  • Мнения: 179
Аз я разбрах на изследванията 6-ия месец. Попитах дали може и кръвната група да изследват, казаха ми че може, но се плаща и си платихме. Та детенце и 0(-), аз съм 0(+), а на мъжа ми не я знаем Simple Smile

# 8
  • Мнения: 8 505
И аз не я знам.Мисля,че задължително се прави тест за кръвна група на бебето само ако майката е с отрицателен Rh,за да видят детето дали e + или -.

# 9
  • Мнения: 7 186
Да. В (+). В болницата ми я казаха, само че не ми дадоха фиша.

# 10
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Не знам, но до колкото знам, децата взимат кръвната група на бащите. Ние с таткото сме А+

и ние сме така. кръстницата ни е акушерка, даже бебка се роди при нея и ще я попитам дали знае нещо по въпроса.

# 11
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Знам я 0+, тъй като баща и е 0+, аз А1-, имаше опастност от Rh конфликт. Веднага след раждането и взеха кръв , записано е и в картона и.
Не знам, но до колкото знам, децата взимат кръвната група на бащите. Ние с таткото сме А+
Това не е вярно. Вероятноста да вземе кр.гр и Rh на родителите и 50/50 и за двете страни.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 320
да В (+) на първите му изследвания ми казаха. Аз съм същата група.

# 13
  • Мнения: 5 713
Не я знам, само предполагам. И двамата с баща й сме А-. В болницата не ми я казаха, после се оказа, 4е в нашия вход живее акушерка, която ба4ка там, където родих. Помолих я да провери, хем е главна акушерка, каза 4е не било записано. Или ме е излъгала. В лаболаториите все казват, 4е Маги била малка да се види каква е кръвната група.

# 14
  • Мнения: 2 910
Не я знам,аз дори и моята и на баща и не се сещам коя е,което е безотговорно от моя страна.Трябва да погледна талончето поне моята да видя коя е,а и за Марти и баща и трябва да се поинтересувам.

# 15
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Не знам, а и незнам от къде мога да науча. Не вярвам в болницата да са изследвали /така ли се казва?!? newsm78/ за кръвната група. Иначе аз съм А1В, а баща му е 0 групи. Кой знае на кой е взел групата?!? newsm78

# 16
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
da,pi6e ia v epikrizata i ,izdadena ot bolnicata-O+!Az sam A- ,A  tatkoto A+

# 17
  • Мнения: 1 410
Не я знам, но много бих искала. В болницата не ми я казаха, пък и не съм се сетила да питам тогава.

# 18
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не я знам Embarassed, а като се замисля би трябвало задължително да я знам newsm78

# 19
  • Мнения: 1 107
Да, като моята е (А1-)  Grinning
Изследваха го веднага след раждането заради отрицателния ми резус фактор, но не знам дали е практика да се изследва кръвната група на всички новородени  newsm78

# 20
  • Мнения: 7 837
Да, моята е  Grinning
В болницата му правеха доста изследвания и съвсем случайно го мернах в картона му.

# 21
  • на Север
  • Мнения: 503
Аз съм А1(-), а мъж ми В(-)
Габи е А1(-)моята,  а Мони В(+)

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А1(+) съм аз. Татко им е А?(+), да се надяваме, че и 2-мата са поне А  Flutter

# 23
  • Мнения: 79
незнам,но бих искала да знам!аз моъта я научих,чак като забременях Sickаз раждах в МД-София,като ни изписвах разглеах ония"листа",но не видях кръвна група и никой не ми каза,не че аз се сетих да питам де!!! #Crazy

# 24
  • Мнения: 5 299
Не я знам Blush

# 25
  • София
  • Мнения: 1 223
Малкия е с 0+, изследван е, но и едва ли му остава шанс да е друга група, щом и двамата с татито сме 0+ Laughing

# 26
  • Мнения: 5 577
Да, в епикризата от раждането я пише.  Peace

# 27
  • Мнения: 1 722
Не, не я знам, което е супер тъпо, защото с таткото имаме резус фактор непоносимост /аз В-, той В+/, но след раждането ми биха "за всеки случай" инжекцията антиД гама глобулин, с която сама се бях снабдила и на изписването ме зарадваха с новината, че не са изследвали кръвтта на бебето, защото трябвало да се изпраща в Благоевградска лаборатория и изследването щяло да пристигне след 2-3 дни!!!  #Cussing out
newsm78 Още се чудя дали да не съдя болницата за това!!
На 6м. изследвания исках да разбера кръвната група, но ми казаха, че не може да се изследва кръв от пръстчето, а задължително от ВЕНАТА и аз отказах да мъча детето, може би по-нататък!

# 28
  • Мнения: 1 393
Знам я на дъщеря ми,а малкия още не ми се ще да го боцкат  Sad

# 29
  • Мнения: 2 047
 Казаха ми я още в болницата след раждането, заради жълтеницата. Май правят такъв тест на всички бебето, но казват на майката ако попита  newsm78

# 30
  • Мнения: 399
В+, но аз си платих да му я изследват при профилактичните изследвания на 6 месеца. В болницата така и не ми казаха коя кръвна група е, нищо че аз съм АВ- и стоях 5 дена. Инжекцията ми я биха на сляпо.

На 6м. изследвания исках да разбера кръвната група, но ми казаха, че не може да се изследва кръв от пръстчето, а задължително от ВЕНАТА и аз отказах да мъча детето, може би по-нататък!
На него му взеха от пръсчето, просто много повече кръв изтегли лаборантката.

# 31
  • Мнения: 815
Знам я,защото в родилния дом му правиха един куп изследвания заради нисък хемоглобин. А(-)-като на баща му- аз съм А(+) , а татито каза,че и той бил като мен и изведнъж се появява тоя  минус-направо обвиних лекарите,че нещо са объркали-те ми се усмихват съчувствено тип-е,ние кво да направим като не знаеш таткото- веднага се обадих на мъжа ми-добре,че майка му беше с него и потвърди,че е - после намерихме и документ- но сигурно доста са ми се смяли в болницата

# 32
  • София
  • Мнения: 5 289
Да още в болницата ми я казаха,знам си и моята и на таткото също.

# 33
  • Мнения: 218
т.к. съм 0- на бебко му направиха изследвания още при раждането и се оказа че той е А+ /точно като на татко му/ даже ми дадоха и бележка за направените изследвания на кръвната му група. Hug

# 34
  • Мнения: 313
Ние с таткото сме еднакви кръвни групи,предполатам, че и беба е като нас....все пак трябва да попитам newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 2 856
 Rolling Eyes не знам
а бих искала и е редно да знам
по-скоро задължително Sunglasses

# 36
  • Мнения: 2 672
не , но при др.изследвания ще искам да я определят

# 37
  • Варна
  • Мнения: 617
да, и тримата сме 0+

# 38
  • Мнения: 6 472
Никаква идея нямам Sad

# 39
  • Мнения: 195
Да, още в родилния попитах и ми казаха - нулева.
Ето един полезен линк:
http://www.biology.arizona.edu/human_bio/problem_sets/blood_types/inherited.html

# 40
  • Мнения: 3 537
Аз така бях развълнувана от щастие,че направо забравих да питам за кръвната група.Знам само,че е Rh-то му е положително като на баща му,щото ми биха анти Д глуболина.Но другия пък като му взимат кръв ще попитам непременно.

# 41
  • Мнения: 2 327
Знам я, казаха ми я 10 мин след като се роди някъде. Но аз съм с 0(-) и трябваше да ми бият инжекция. Иначе бързия тест си е съвсем сигурен, май само резусфактора не се определяше с него. Поне едно време като съм давала кръв така ми казаха моята кръвна група.
Сега може да има и други тестове, но мисля че са на 100% Simple Smile

# 42
  • Мнения: 5 713
Направих теста от сайта дето го даде Svetl@na.
Излезе, 4е Маги е А- или 0- при положение, 4е и двамата сме А-.
Ина4е кръвната група и резус фактора може да се определи като се вземе кръв от пръста, само дето малко пове4ко изцеждат. Преди 2 седмици така бе6е при мен, когато трябваше да дарявам кръв. Не 4е не си я знаех, но за всеки слу4ай.

# 43
  • Мнения: 8 769
Да, и на двамата зная кръвните групи. Още в болницата им направиха изследванията. При мен бе задължително, защото съм 0(-)

# 44
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Направих теста от сайта дето го даде Svetl@na.
Излезе, 4е Маги е А- или 0- при положение, 4е и двамата сме А-.
Ина4е кръвната група и резус фактора може да се определи като се вземе кръв от пръста, само дето малко пове4ко изцеждат. Преди 2 седмици така бе6е при мен, когато трябваше да дарявам кръв. Не 4е не си я знаех, но за всеки слу4ай.
При мен пък излезе че или А- или А+ или О- или О+, при условие, че и двамата с таткото сме А+  newsm78 Нещо май няма логика.

# 45
  • на село
  • Мнения: 3 914
Малката е В+, знам я понеже имаше силна жълтеница, от несъвместимост на кръвните групи и тогава я изследваха, взела е групата на баща си естествено.
Голямата ми дъщеря не я знам, но може и да е моята група 0+  Wink

# 46
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Знам я, 0 (+). Още като се роди, му направиха тест, защото аз съм с отрицателен Rh.

# 47
  • Мнения: 7 640
не се тревожи, принципно не е супер важно да я знаеш.

# 48
  • Мнения: 668
да, още няколко часа след като родих ми я казаха, тъй като аз съм Rh- отрицателна, а съпругът ми  положителна и трябваше да се знае кръвната група на детето. А неговата е като на баща му и затова на мен ми биха антиD-ваксина. Но така или иначе кръвната му група е записана и на медицинския картон.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 999
Знам я 0+.

Тъй като и двамата с мъжа ми сме 0+, а нулата рецесивна и аз не съм кръшкала  Embarassed.

# 50
  • Мнения: 4 068
Знам я. 0- е. Казаха ми я веднага след раждането понеже и аз съм с отрицателен фактор и трябваше да знаят дали да ми бият анти Д имуноглобулин. Но явно в тази болница я казваха на всички понеже беше написана на всяко бебешко креватче.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не я знам.Но я имам на листа от изписването

# 52
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не! И на мен ми казаха че трябва да му направят специално изследване, което се плаща. Не че съм за парите, но не ми се иска да го дупчат.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 182
Пък в моята епикриза и листа от изписването не фигурира кръвна група. Сега ги изчетох най-подроно.

# 54
  • Мнения: 815
аз мисля,че в повечето болници изследват каква е кръвната група само ако има някаква причина- отрицателен резусфактор,силна жълтеница,нисък хемоглобин или някакви други проблеми свързани с кръвта

само да уточня, че детето може да си е напълно здраво, но педиатрите и при най- малките съмнения правят изследване-моя син примерно не беше чак с толкова нисък хемоглобин, но настояха да му направят кръвопреливане и за това знам каква му е кръвната група

за това е възможно на много деца да не са им изследвали кръвната група в родилния дом

# 55
  • Мнения: 195

Цитат
При мен пък излезе че или А- или А+ или О- или О+, при условие, че и двамата с таткото сме А+  newsm78 Нещо май няма логика.
Цитат
Тестовете са верни. Малката е 0 положителна. Аз съм Б+, а съпругът ми е А+, но и двамата сме носители на нулева - моята майка е нулева и един от родителите на съпруга ми е нулева. Така се ражда дете с нулева от двама родители, които не са с нулева.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 383
И за двете изрично питах в болницата защото ми е интересно да ги науча, обаче казаха, че не са ги изследвали. Можеби защото аз съм А+ /татито е 0-/. Не бих ги дупчила само за да задоволя любопитството си - дано ги изследват чак като забременеят и да съм жива и здрава да науча тогава  Laughing Praynig

# 57
  • Мнения: 1 645
Да знам я .
Още в болницата ми казаха,но и да не бяха ми казали аз я знаех,защото и мъжо и аз сме А+,и детенце трябва да е с такава

# 58
  • На небето
  • Мнения: 5 530

Цитат
При мен пък излезе че или А- или А+ или О- или О+, при условие, че и двамата с таткото сме А+  newsm78 Нещо май няма логика.
Цитат
Тестовете са верни. Малката е 0 положителна. Аз съм Б+, а съпругът ми е А+, но и двамата сме носители на нулева - моята майка е нулева и един от родителите на съпруга ми е нулева. Така се ражда дете с нулева от двама родители, които не са с нулева.
Ами, защо излиза, че е Rh- при условие, че ние сме Rh+? И това е странно. И как се определя кръвната група на детето, кои са факторите, които влияят върху оформянето на определена кръвна група?  Embarassed Нищо не разбирам от кръвни групи?  Embarassed

# 59
  • Мнения: 98
Tatkoto-0+, sina-0+
Az-  B-, shterkata- B-
Za dyshteria mi  ia izsledvaha oshte v bolnicata, zaradi Rh nesyvmestimost/ az sym otricatelen rezus faktor, a tatkoto- polojitelen/
No vypreki tozi fakt na sina mi /koito e po- golemia/ kryvnata grupa ne beshe izsledvana v bolnicata/rajdah  v Dobrich/, nauchihme ia godini po- kysno, i syotvetno niamah Anti D vaksinata sled pyrvoto rajdane. Dobre che dyshteria mi e vzela moia otricatelen rezus faktor

# 60
  • Мнения: 1 520
Не. И почти всеки път при изследвания се заричам да я проверя, все оставям за следващия път. Но ние с мъжа ми сме една и съща 0+, защо ли предполагам, че и детенце ще е с нашата.

# 61
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Не, не я знам.Аз и баща му сме една и съща, А+, но май от това не следва, че и малкият е със същата. Thinking.

# 62
  • Мнения: 815
Не, не я знам.Аз и баща му сме една и съща, А+, но май от това не следва, че и малкият е със същата. Thinking.

и аз явно съм изпуснала този час по биология, но малко по- горе в темата има един калкулатор за бегълците от час- та според него ако двамата родители са А+ , то бебчето може да е А + или - или 0 + или -

# 63
  • Мнения: 528
Не незнам но предполагам като и двамата сме 0+ то и тя е такава .Освен ако не е от съседа hahaha Joy

# 64
  • Мнения: 7 640
Не незнам но предполагам като и двамата сме 0+ то и тя е такава .
в този случай може и да е 0 -

# 65
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Не, не я знам.Аз и баща му сме една и съща, А+, но май от това не следва, че и малкият е със същата. Thinking.

и аз явно съм изпуснала този час по биология, но малко по- горе в темата има един калкулатор за бегълците от час- та според него ако двамата родители са А+ , то бебчето може да е А + или - или 0 + или -
Да, бе, на всичкото отгоре бях в средното с профил "биология" Blush
Цветина, мерси!  bouquet

П.П.Извинявам се, че спамя, ама не мога да се сдържа -Цветина, много сте сладки, и тримата. Heart Eyes
Синът ти е голям бонбон.

# 66
  • Мнения: 1 259
Да знам я Wink,с таткото сме А(-) и бебето е с А(-).Тримата сме една кръвна група и една и съща зодия...чудо Joy Joy Joy

# 67
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Да-синът ми е О(+),аз съм О(-) ,а баща му А(+).Разбрах я още като родих ,изследваха му я и неговата и моята защото имаше доста силна жълтеница,и тогава ми казаха и коя кръв.група е моят сладур.

# 68
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Добре де, я ме светнете сега! Моя случай е следнеят: аз съм А1(-), таткото е В+, а малката е АВ (+) Rolling Eyes Това възможно ли е, или са й объркали групата в болницата?

# 69
  • Мнения: 815
възможно е- да, едва ли са я объркали, както казах и аз така скандал за малко да им вдигна Simple Smile

ето го калкулатора там можеш да изчислиш каква може да е кръвната група на детето

# 70
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
10х, Цветина  Wink

# 71
  • Мнения: 46
Прочетох го в бумагите, които се попълват от лекарите при раждане за второто ми детенце АВ - . Аз съм В- , а мъжът ми А - .
За баткото трябва да направим изследвания.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 979
Ами да, пише я в епикризата от Тина Киркова, В+.

# 73
  • Мнения: 447
Да знам я-казаха ми я още първия дени без да съм ги питала. А ние и тримата сме с еднаква кръвна група и един и същи резус фактор.

И да възможно е двамата родители  да са примерно А и детето да е 0.Обяснението е 4е ако и двамата родители са А,но носят и рецесивен алел и двамата 0,то когато се съберат двата рецесивни алела от 0(по един от всеки родител) детето няма каква друга да е освен 0.ама много нау4ному стана,а ина4е има и още подробности...

# 74
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами не... В болницата нищо не са ми казвали. Педито би трябвало да знае,нали? newsm78

# 75
  • Мнения: 1 032
Казаха ми кръвната група на малката, защото съм с Rh-. Обаче като се замисля, само на мен дойдоха и ми казаха каква е кръвната група. На децата на другите момичета не бяха правили такива изследвания.
Не незнам но предполагам като и двамата сме 0+ то и тя е такава .Освен ако не е от съседа hahaha Joy
Бе и аз 27 години живях с мисълта, че щом всички вкъщи са Rh+, значи и аз съм, ама се оказа точно обратното (пък не приличам на съседа). 15% от хората са с Rh-, така че вероятността детенце да е Rh- не е никак малка.

# 76
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
срам не срам Embarassed не знам а исках още в болницата да питам щото и без това и взимаха кръв

# 77
  • Мнения: 411
Разбира се.Още като се сафирясах и хукнах към документите да гледам (А-),като на мама Grinning

# 78
  • Мнения: 3 356
Мда- В+ като всички нас.

# 79
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Не не я знам,аз и мойта я научих чак като забременях.
Иначе ми е любопитно ама нали се плаща.......

# 80
  • у нас
  • Мнения: 660
Дъщеря ми е с 0+ ,наложи се да я изследват още в родилния дом,защото аз съм с Rh- ,но и двамата с таткото сме с нулева

# 81
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Питах кръстницата ми, която е акушерка и тя ми каза, че в родилното се изследва само кръвната група на деца, чията майка е с кръвна група -Rh- отрицателна. Вземала се кръв от пъпната връв.

# 82
  • Мнения: 6 315
Зная я, защото изследваха и двама ни за АБ0 несъвместимост, понеже малкото имаше доста силна жълтеница. До колкото ми е известно изследване за кръвна група не се прави на всички бебета, а при наличие на някакъв проблем.

Добре де, я ме светнете сега! Моя случай е следнеят: аз съм А1(-), таткото е В+, а малката е АВ (+) Rolling Eyes Това възможно ли е, или са й объркали групата в болницата?

При вашата комбинация с таткото, детето може да е с всяка една кръвна група: 0, А, Б или АБ. И ние с мъжа ми сме със същите групи като вашите, но и двамата сме с положително Rh.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Мда още в болницата ми я казаха,даже и без да питам.Пък и в документите,които си дала на педиатърката от болницата я пише

# 84
  • Мнения: 24
Да знам. Разбрах ощте в болницата ,защото аз съм отрицателна А2(-) а тя се роди 0(-).

# 85
  • Мнения: 1 370
И аз не я знам.Мисля,че задължително се прави тест за кръвна група на бебето само ако майката е с отрицателен Rh,за да видят детето дали e + или -.

 Ами аз съм с Rh отрицателен, но никой не е правил тест на сина ми. И аз не знам коя кръвна група е

# 86
  • Varna
  • Мнения: 321
 Ами В+ е малката- разбрах в болницата-правили са ни и на двете тест (не знам кога взеха кръвта-по време на операцията), и стана страхотен проблем, понеже моята кръвна група се оказа различна от тази на изследванията от бременността  #Crazy  Та я научих без да искам- и двете се оказахме с В+ Laughing

# 87
  • Мнения: 1 812
   Аз съм АВ, а мъжо 0, значи децата ни са или А или В. Ама, незная каква са newsm78

# 88
  • Мнения: 7 430
И аз не я знам.Мисля,че задължително се прави тест за кръвна група на бебето само ако майката е с отрицателен Rh,за да видят детето дали e + или -.

 Ами аз съм с Rh отрицателен, но никой не е правил тест на сина ми. И аз не знам коя кръвна група е

И аз така...не знам...

За инфо да ви кажа, че едва миналата година след като родих разбрах каква кръвна
група съм аз #Crazy Mr. Green

# 89
  • София
  • Мнения: 6 743
Не знам на нито един от двамата  Confused

# 90
  • Варна
  • Мнения: 308
Да знам я - В+.Като таткото.Но съм сигурна че я изследваха  само защото аз съм  В-.И аз чак по време на бременността разбрах за групата си.

# 91
  • Мнения: 505
и при мен ги изследваха още след раждането..защото съм 0-..та децата ми са 0+ и В+

# 92
  • Мнения: 1 246
Да,0_положителна/ като мен/,пиШе го документа,който ми дадоха при изписването от болницата.

# 93
  • София
  • Мнения: 3 979
Питах кръстницата ми, която е акушерка и тя ми каза, че в родилното се изследва само кръвната група на деца, чията майка е с кръвна група -Rh- отрицателна. Вземала се кръв от пъпната връв.

ами аз съм с Rh+, освен това й взеха кръв от петичката....

# 94
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
И четиримата сме А (-)

# 95
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Дъщеря ми е А-, синът ми е А+. Аз съм А-, мъжът ми В+

# 96
# 97
  • Мнения: 1 215
На Емма е А1+, както и моята. Мисля, че на мъжа ми е 0. Казаха ми я веднага, след като родих, още в болницата я изследвах.

# 98
  • Мнения: 87
Да знам я в болницата я изследват и ти казват, а ако някои не я знае да пита педиатъра си в здравния картон на детето е задължително да го има като информация.
Аз съм 0-, съпругът ми е 0+ а Ники е като кръвната група на баща си 0+

# 99
  • Мнения: 498
ne za6o ne mi ja kazaha v bolnizata?

# 100
  • Мнения: 1 215
А зси мислех, че кръвната група се казва веднага, в смисъл тя не се ли изследва още с първото взимане на кръв?

# 101
  • София
  • Мнения: 2 271
Не я знам и дано не ми се налага да я разбирам.
Естествено, ако може, при някое от следващите изследвания на кръвта, ще поискам да я знам, но по-скоро от чисто любопитство. Избягвам дори да си мисля лоши работи за детето, за това не съм се интересувала до сега.

Общи условия

Активация на акаунт