Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 9

  • 418 414
  • 1 400
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 733
Нито лосиони, нито нищо Confused
На бактериална основа какво ще рече? Изследвания някакви ли ти пуснаха, ако помниш?
днес ми е малко по-добре, може от Флуомизина да е, обаче секса ужасно влошава явно нещата, понеже и парене си добавих
много неприятно, само дето причината не ми е ясна

Идета с риванола е добра, само дето при мен само повърхностон няма да ми свърши работа
Навътре е по-сериозно положението  Tired

# 271
  • София
  • Мнения: 1 344
Ами някаква бактерия се беше завъдила,ама от гадните,упорити животни,1 месец се борих с нея...
Стандартна микробиология ми направиха...
Съчувствам ти,рядко гадно нещо е това,хем боли,хем сърби,хем тупти,все едно има пулс,ужасно е...
Ти все пак ходи ли на лекар?
Тоя секрет,който имаш не ми харесва,струва ми се,че нещо си лепнала,дано мине бързо при теб...

# 272
  • Мнения: 4 733
Не съм ходила, понеже знам че ще ми изпишат същото
Освен ад се насиля и да пия два дни Клиндамицина, като знам колко съм алергична най-много да направя някоя беля

Иначе ми бяха изписали и промивки 2 чл Йодасепт от малките проценти в малък леген с вода докъдето съм стигнела да обтривам, ей на признавам само това не съм направила

Иначе какво и откъде да съм лепнала, ходих преди три дни с децата за час на плаж ама то ако беше от това вероятно същата вечер щеше да се прояви Confused

# 273
  • София
  • Мнения: 1 344
Е,аз да ти кажа откъде го лепнах тоя гад и съм почти сигурна...от една пейка в парка като бях на разходка с децата и бях с пола и се е случило това...така,че може и от там да ти е,не е ясно...

# 274
  • Другата България
  • Мнения: 37 258
Не съм ходила, понеже знам че ще ми изпишат същото
Освен ад се насиля и да пия два дни Клиндамицина, като знам колко съм алергична най-много да направя някоя беля

Иначе ми бяха изписали и промивки 2 чл Йодасепт от малките проценти в малък леген с вода докъдето съм стигнела да обтривам, ей на признавам само това не съм направила

Иначе какво и откъде да съм лепнала, ходих преди три дни с децата за час на плаж ама то ако беше от това вероятно същата вечер щеше да се прояви Confused
Ако си се топналав басейнче-от там ще е  Peace

# 275
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Коя лаборатория прави такива антибиограми?
Ние сме правили изследвания в Сибалаб, Торакс и Полимед и на никое от местата не направиха такава антибиограма, което за мен е грешка също...

В лаболаторията,в която пускам правят антбиограми.Навсякъде ги правят.При случай на бактерия са ми изкарвали от кой АБ се повлиява.Но за тези не албиканс гъби не са направили антбиограма.Мисля си,че защото гъбите не се лекуват с АБ.Самото АБ прави гъбите.

Е,аз да ти кажа откъде го лепнах тоя гад и съм почти сигурна...от една пейка в парка като бях на разходка с децата и бях с пола и се е случило това...така,че може и от там да ти е,не е ясно...

Как от пейка,бе,жена  Shocked .Нали си била с гащи все пак.

Не знам дали съм за тази тема, но тук ще се оплача
Гъби нямам, течение също
При последното ми забременяване разбрах за него понеже получих ужасен вагинален сърбеж придружен с такова подуване в деликатната област, че просто бях направо като цъфнала майска роза
Отидох на лекар и се оказа че ибло заради бременността, флората на влагалището нещо си----

От ден пак съм така
Подута, суха, че и сглупих да правя секс, просто умрях от болка
Тази сутрин ми шурна и нещо розово, но не е кръв Confused

Предният път ми изписаха Клиндамицин, към който съм алерична и още от първото хапче ставам по цялото тяло с обрив и едни вагинални таблети Флуомизин, които по настоящем дори не успявам да прокарам до мястото където трябва да ги сложа

 Извинявам се за подробностите
Някакви идеи за какво става въпрос Confused


Не се оставяй така.Пусни си микробиология поне да знаеш каква е гадта и да се бориш целенасочена и ползотворно.Така само стреляш в тъмното.
Ако ще ползваш Йод /добър е за гъбки/ си слагай вагиналните глобули с Йод-Бетадин се казват.Другото убаво е гелчето Лактобор,което възстановява нормалната среда във влагалището

# 276
  • София
  • Мнения: 1 344
С гащи,ама с прашки,а полата беше къса...де да знам,кой знае кой е седял там преди това...

# 277
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
С гащи,ама с прашки,а полата беше къса...де да знам,кой знае кой е седял там преди това...

Ами на гъбичките/бактериите все пак им трябва определена среда-температура,влажност,които се осигуряват от нашия организъм.Една пейка няма как да ги осигури.И точно това е хубавото,че то иначе щяхме да се заразяваме от всякъде,а изложени навън те просто си умират.
Може да е просто съвпадение или някой заразен да е стоял точно преди теб.

# 278
  • София
  • Мнения: 1 335
Коя лаборатория прави такива антибиограми?
Ние сме правили изследвания в Сибалаб, Торакс и Полимед и на никое от местата не направиха такава антибиограма, което за мен е грешка също...

В лаболаторията,в която пускам правят антбиограми.Навсякъде ги правят.При случай на бактерия са ми изкарвали от кой АБ се повлиява.Но за тези не албиканс гъби не са направили антбиограма.Мисля си,че защото гъбите не се лекуват с АБ.Самото АБ прави гъбите.

Вероятно неправилно се изразявам - нямам предвид антибиограма значи, а антигъбичкограма Laughing
Иначе за бактерии в Торакс в частност (за другите 2 лаборатории не знам) антибиограмата си е част от микробиологичното изследване - винаги са я правили.

Но за гъбичките - не.
Казаха просто "не албиканс гъби" и че не били от резистентните щамове, защото тях ги били засичали. Може би правят антигъбичкограма само за резистентните, а останалите се лекуват със стандарните препарати? Thinking

Надявам се Kresmi да внесе светлина в коя лаборатория са изолирали точно вида на гъбичката и срещу какво е ресистентна Praynig

# 279
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Цитат на: Stelfy link=topic=615857.msg22364190#msg22364190 date=1340867441
                    а антигъбичкограма Laughing


Има ли таквоз животно ? Hug

Аз съм с не албиканс гъби във влагалищен секрет.От сряда вечерта започнах лечение с Макмимор глобули /с Нистанин са/.Вчера се чувствах по-добре.А днес вече съм на шест.Продължавам лечението-общо 7 дни.
Та това ме навежда на мисълта,че и вашето лечение с Нистанин ще  е успешно

# 280
  • Мнения: 108
Stelfy, Аз съм от Ст.Загора. Тук вече нося изследванията си в НоваЛаб.
Когато съм имала бактерии във всяка лаборатория са ми правили антибиограма да тестват на кои антибиотици са чувствителни бактериите.
За гъбичките (моите бяха Candida albicans) са тествали следните препарати:
Fluconazole
Itraconazole
Ketoconazole
Clotrimazole
Nystatin
съответно R или S срещу всеки от тях.

# 281
  • София
  • Мнения: 1 335
Браво на старозагорските лаборатории значи и двойка на софийските! Laughing

Щом тестват резистентността на гъбите към разните лекарства (при това на едните "прости" албиканс), значи има антигъбичкограма Laughing
Не знам защо е такава философия да не ни правят в трета лаборатория вече Tired

Милена, звучи чудесно, че при теб нещата се повлияват от нистатин. Аз още не съм започнала лечението по разни причини - от една страна детето няма симптоматика и аз се успокоявам, че не е спешно, от друга лекарката, фармацевта и лаборантката ми обясняват, че като попиел малко пробиотици щял да се оправи и без лекарства (викам си, защо ли не правят вагинални глобули с пробиотици тогава Laughing ) и трето, защото нистатин таблетки е неправдоподобно горчиво и докато размишлявах как точно да процедирам времето си минава..

Теоретично има още няколко продукта, подхоящи и за деца - Дактарин гел, Фунгостатин (което също е Нистатин, но под формата на сироп, за гъби в устната кухина уж, но също и храносмилателната с-ма също) и Фунголон.
Някакви наблюдения над изброените? Thinking

# 282
  • Мнения: 643
Здравейте, аз скоро ходих на гинеколог и ми изписаха хапчета и гелче за мазане за гъбички, но не са ми правили микробиология, та възможно ли е да се разбере, че имам гъбична инфекция без изследване?  Rolling Eyes

# 283
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
та възможно ли е да се разбере, че имам гъбична инфекция без изследване?  Rolling Eyes

Не,разбира се.Може да е бактерия.Пусни си микробиология с антибиограма.Как може да има такива гинеколози се чудя?Ама и пациентите-искайте си микробилогия и това е

# 284
  • Мнения: 3 157
Аз не съм много убедена,че не може да се диагностицира гъбичка само с преглед-някои имат толкова характерни прояви-мирис,цвят и т.н. и лекарите,нагледали се на такива красоти се ориентират бързо...естествено,че посявката е най-сигурното доказателство(ако уцелиш читава лаборатория),но все пак не изключвайте мнението на специалиста.

Общи условия

Активация на акаунт