захранване при алергични деца

  • 5 602
  • 6
  •   1
Отговори
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
на 3м.и 20дни сме!Имаме алергия към белтъка на кравето мляко..Храним се с Фризопеп и кърма ...Кога да я захраня

Последна редакция: пт, 23 дек 2005, 01:58 от Vivi

# 1
  • Мнения: 429
Алергологът трябва да ти състави схема на захранвона, но според мен поне на 4 месеца. Захранването трябва да е много плавно.

# 2
  • Мнения: 548
Здравей,
моето мнение е, че щом бебето има АБКМ (а тя доказана ли е по сигурен начин, защото това напоследък е доста любима диагноза на лекарите, когато не могат да си обяснят някой обрив, временно неразположение или нещо подобно?!) можеш да изчакаш още месец-два със захранването. Комбинацията кърма+Фризопеп ми се струва напълно достатъчна на този етап. А когато решиш да захранваш, започни с пюретата на Хипп със зелената буква А, т.е. че са хипоалергенни. В повечето им пюрета за над 4, 6, 8 месеца няма мляко.

# 3
Ние сме на Фризопеп само и моят доктор иска да започна захранването след 5 м., но непрекъснато чета, че трябва да е след шестия. Не знам... Той също каза да давам сокове и пюрета, на които има зелена буква А.

# 4
  • Мнения: 6 039
Dъщеря ми е на 1.2г и вече се храни нормално, но беше с доказана диагноза към АБКМ от 20 ден от раждането. Почти до 6м беше само на Фризопеп, след това следобедното хранене заместих с безмлечна оризова каша на Фризокрем, постепенно вкарах и зеленчукови пурета на Хип със зелена буква А. Но определно между 4и6месец плачеше гладна, млякото не й стигаше през деня, но след като я захраних разбрах. Така или иначе при алергичните бебета не бива да се бърза със захранването. Моят съвет е да си направите след 5месец кръвен тест за алергии и това ще те улесни много при въвеждането на всяка нова храна.

# 5
по-добре по-късно да захраниш,след 6-ия месец,кърми по-дълго ако можеш

# 6
  • Мнения: 4 358
Най-добре изчакай детенце да стане на 6 месеца.
Фризопепът е много хубаво мляко и напълно покрива нуждите на бебето! Моят син седмици наред е бил само на Фризопеп и в по-късна възраст.
Направи си списък с всички храни, за които можеш да се сетиш. Покажи списъка на наблюдаващия ви лекар и той може да слага плюсчета и минусчета срещу храните. Ако търсиш инаформация за АБКМ, прочети в клуб Алергии. Можеш да ми пишеш и на лични, ако мога, ще помогна!

С правилна диета и много упоритост АБКМ се израства!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт