Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

На пазар
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-36 от 36 отговора

Пловдив

Вчера на свекърва ми, докато си взимала пенсията от пощата, касиерката й дала някаква рекламна брошурка с ваучер за безплатно получаване на  магнитно-терапевтичен колан с алое вера, който иначе струвал 129 лв. (не ги раздавала на всички, а само на отделни хора от опашката). Безплатно, но с 19,95 лв за доставка Money Аз като едно видно интернетско чедо реших да проверя сайта на фирмата, посочен с мини буквички в ъгълчето на ваучера: www.meditermanager.com , само дето попаднах на празен откъм съдържание сайт, тъпкан само със спонсорирани линкове, например за интернет телефония в Ирак Crazy Чичко Гугъл ме осведоми, че Медитерм мениджър ООД е фирма в София. и почти нищо повече. 
Накратко, въпросът ми е някой чувал ли е нещо за фирмата и има ли смисъл да се рискува поръчка от тях?
Най-вероятно ще звънна на посочения телефон да ги питам и лично, но някак ми се иска да чуя и 1-2 странични мнения bouquet
Цитирай

И на мен днес чистачката на офиса ми донесе такъв ваучер.Дали го на мъжа и като си получавал пенсията. Ще ми е интересно да разбера и аз нещо по въпроса. Офертата е примамлива,но дали не е някаква измама?...
Цитирай

Шотландия

Вчера на свекърва ми, докато си взимала пенсията от пощата, касиерката й дала някаква рекламна брошурка с ваучер за безплатно получаване на  магнитно-терапевтичен колан с алое вера, който иначе струвал 129 лв. (не ги раздавала на всички, а само на отделни хора от опашката). Безплатно, но с 19,95 лв за доставка Money Аз като едно видно интернетско чедо реших да проверя сайта на фирмата, посочен с мини буквички в ъгълчето на ваучера: www.meditermanager.com , само дето попаднах на празен откъм съдържание сайт, тъпкан само със спонсорирани линкове, например за интернет телефония в Ирак Crazy Чичко Гугъл ме осведоми, че Медитерм мениджър ООД е фирма в София. и почти нищо повече. 
Накратко, въпросът ми е някой чувал ли е нещо за фирмата и има ли смисъл да се рискува поръчка от тях?
Най-вероятно ще звънна на посочения телефон да ги питам и лично, но някак ми се иска да чуя и 1-2 странични мнения bouquet
Продават коланчета с вълна за 20 кинта. Същите продукти ги има във вид на одеалце и забравих още какво - на безмозъчни цени, нещо като 250 кинта ми се върти в главата. Моята мама си беше купила от някаква уж безплатна екскурзия с рекламна цел... Разправят, че някакви магнити имало вътре, ама ако разни болести се лекуваха с магнити, всики щяха да са здрави.

Аз гледам така - като могат да си позволят да се поглезят с такова нещо, хем си удовлетворяват шопинг манията, хем имат вяра, че нещо ще им помогне - плацебо ефект ли ще е или друго - няма значение. Обаче ако човек ще си отделя от залъка за това - да и купи вълнено шалче, колан или одеалце - върши същата работа.
Цитирай

Здравейте и от мен.Smile Реших да споделя, че и ние получихме този ваучер преди два дена и ми се стори оферта, обадих се и го порачах и преди час ни го донесоха изхлежда добре направен, остава и да има деиствие, 20 лв. не са много, каде ли не сме ги дали, дано помогне , ако ли не поне няма да навреди. Smile Smile
Цитирай

София

Хайде и аз да попитам за въпросните колани дали има ли някой вече преки впечатления. Мойта мама също получила брошура с талон и аз първоначално реших, че е поредната измама, но като прочетох, че някои от вас са си взели, ми стана любопитно. Дископатията мори все повече и повече хора, включително и мен, та затова се позаинтересувах от отзивите.
Цитирай

понякога тук,а понякога и там...

Здравейте и от мен Smile  Реших да споделя за колана...... е, не толкова за действието,колкото за  това, че наистина е 20 лв. и няма измама - доставят го  Very Happy 
В началото се усъмних, реших , че е поредното "безплатно" нещо, което ще струва много. С риск да досадя на служителките на въпросната фирма питах няколко пъти това ли е крайната цена и поръчах. След 3-4 дни ми го доставиха с куриер, вълнен колан с магнити, но съм го предвидила за коледен подарък и за това не мога да споделя ефекта (ако има) и т.нт. Само исках да ви кажа, че ги доставят и цената е тази - 19,95 лв. (с 1 талонче имате право да  поръчате 5 колана).
Успех ! Пожелавам на всички много здраве, да не го поръчвате за болки ами ей така ...профилактично!  bouquet 
Цитирай

За първи път чувам за такава доставка 20 лв  #Crazy Mr. Green

Очевидно това си е цената на колана, а този безплатен ваучер си е за зарибявка  Crazy
Цитирай

София

Взех колана заради майка ми, но реших да го пробвам, защото имам проблем с кръста. Много съм мнителна към такива оферти, но да ви кажа този колан изглежда много добре, а по-важното е, че болката ми действително намаля, не че е изчезнала напълно, но наистина намаля. Нося го вече 3-4 дни и не го свалям. Дано да може да помага така, както казват. След време ще дам нов отчет.   newsm78
Цитирай

Здравейте момичета!И моята свекърва получи такъв ваучер.Да споделя,че се усъмних относно безплатния колан(129лв.)за доставката 20лв.мисля,че е много(колет от 2кг.до щатите е 20лв)тоя колан трябва да тежи доста за доставка от София-Варна.Пак е някаква "ИГРА", да зарибяват пенсинерите да си го купят,нали всеки го боли нещто.Няма да си го поръчваме.

Цитирай

София

НЕ ПОРЪЧВАЙТЕ!
Днес и на мен ми попадна такава брошура. Според мен този колан струва не повече от 5 лв. Доставката им струва около 5 лв и така печелят поне 10 лв. от колан. Сайтът и брошурите изглеждат много съмнително - никъде няма адрес на офис или адрес на фирма. Контактната форма на сайта не работи. Няма телефон за контакт, само имейл в abv.bg - супер съмнителна работа.
Препоръчвам ви да не бързате да поръчвате, ще проуча въпроса и ще ви пиша пак.
Цитирай

София

ВНИМАНИЕ! Фирма МЕДИТЕРМ МЕНИДЖЪР са измамници!

Само след 5 мин. разследване на моя колега в Интернет откриваме, че фирмата е наказана от КЗП (Комисия за Защита на Потребителите) на 2 ноември тази година за цитирам:
„Медитерм Мениджър” ООД да прилага нелоялна заблуждаваща търговска практика, а именно:
Предоставянето на невярна и подвеждаща информация в рекламни брошури относно състава и свойствата на предлаганите стоки на потребителите, включително и за вакуумен матрак „Юпитер”, в нарушение на чл. 68в във връзка с чл. 68г, ал.4 и чл. 68д, ал.1 предложение 1 /съдържа невярна информация и следователно е подвеждаща/ от Закона за защита на потребителите.  

като глобата е заради техния друг продукт вакуумен матрак. Сега са измислили нов измамен продукт - магнитен колан.
Призовавам всеки, който се смята засегнат от тази измама да пусне сигнал в КЗП от тази страница http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=12&document_id=19

Целият документ, който ви цитирах по-горе може да изтеглите от сайта на КЗП от този линк http://---/47w6I - изтегля се Excel файл, на ред 74 е въпросната фирма.
« Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 00:53 от delga »
Цитирай

София

Може и да са наказани, може и да са шмекери, сигурна съм, че не струва 129лв, но коланът не е и менте за 5лв. Моите уважения, но докато не сте видели нещо, не го плюйте! Признавам, че и аз подходих с огромно недоверие, но сега го имам и не мога да си изкривя душата и да кажа, че е боклук. На мен лично ми върши работа.
Цитирай

Шотландия

Само след 5 мин. разследване на моя колега в Интернет откриваме, че фирмата е наказана от КЗП (Комисия за Защита на Потребителите) на 2 ноември тази година за цитирам:
„Медитерм Мениджър” ООД да прилага нелоялна заблуждаваща търговска практика, а именно:
Предоставянето на невярна и подвеждаща информация в рекламни брошури относно състава и свойствата на предлаганите стоки на потребителите, включително и за вакуумен матрак „Юпитер”, в нарушение на чл. 68в във връзка с чл. 68г, ал.4 и чл. 68д, ал.1 предложение 1 /съдържа невярна информация и следователно е подвеждаща/ от Закона за защита на потребителите.  

като глобата е заради техния друг продукт вакуумен матрак. Сега са измислили нов измамен продукт - магнитен колан.
Призовавам всеки, който се смята засегнат от тази измама да пусне сигнал в КЗП от тази страница http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=12&document_id=19

Целият документ, който ви цитирах по-горе може да изтеглите от сайта на КЗП от този линк http://---/47w6I - изтегля се Excel файл, на ред 74 е въпросната фирма.

Кое точно е подвеждащата и невярна информация? newsm78
Цитирай

Пловдив

Кое точно е подвеждащата и невярна информация? newsm78
[/quote]

Не знам дали информацията е вярна или невярна, но със сигурност е недостатъчна, да не кажа липсваща. Може и да не са измамници, но (умишлено или не) не са си направили труда да посочат поне производителя на стоката и дори собствения си адрес. Няма да си купя котка в чувал само защото непознатият, който носи чувала, ми е казал, че е персийска и че струва 150 лв, а той ще ми я даде за 20... Не го познавам, не виждам котката и дори не знам дали персийските котки струват по 150 лв или 20 лв (или пък 10 лв) е реалната им цена и непознатият всъщност не иска да ме метне.
Цитирай

София

Да се включа и аз. Съпругът ми носи такъв колан (подариха му го) и е много доволен, незнам дали е от магнитите или от вълната , но казва че се чувства добре и кръста не го боли. Колана може и да не струва повече от 20 лв , но щом му действа ( или той си мисли така) за мен си струва парите. Аз търсих вариант да купя още един за подарък, но незнам от къде и как да го поръчам след като дават въпросните брошури само в пощата.
Цитирай

София

Да се включа и аз. Съпругът ми носи такъв колан (подариха му го) и е много доволен, незнам дали е от магнитите или от вълната , но казва че се чувства добре и кръста не го боли. Колана може и да не струва повече от 20 лв , но щом му действа ( или той си мисли така) за мен си струва парите. Аз търсих вариант да купя още един за подарък, но незнам от къде и как да го поръчам след като дават въпросните брошури само в пощата.
Със същия код, /ако пазите брошурата/ с който сте поръчали първия колан, може да поръчате и други. Така са казали на моя съседка и тя е поръчала три броя.
Цитирай

Въпросът е друг, да не се тръби, че избирателно се  дават тези талони, едва ли не, че безплатно можеш да си го поръчаш колана срещу скромната сума от 20 лв  ooooh!

Моля пишете на кирилица, цяло мъчение е да се четат мненията по-горе. Благодаря!
Цитирай

Здравейте,прочетох доста мнения за магнитният колан.Искам да попитам дамата,която казва:

Защо се хващате за решенията на КЗП,а не се замислите този продукт дали помага ,дали хората ,които го ползват са доволни,защото аз от личен опит мога да кажа,че колана е отличен.Помага изключително много за облекчаване на болките.Аз страдам от болезнена менструация,а с колана хапчета дори не пия.Съветвам всички хора да си го поръчат,ще го платите при доставка,така че няма да се притеснявате ,че ще ви измамят.Аз като го получих,дори помолих да отворя пакета за да съм сигурна(мисля,че е справедливо).Желая приятно ползване на всички!!!!

П.П.Ще ми е интересно да прочета и други отзиви за колана.

Цитирай

Това е поредната тактика да си пробутат стоката. И защо го наричат "ваучер"? Това би означавало , че купуваш нещо без да даваш пари, което означава, че трябва да се купи  директно от магазин /офис/. След като плащаш 20 лв за доставка за тегло около 200 гр /което е около 4 пъти по-скъпо от тарифите за пощенски услуги/, означава, че си плащаш колана с тази доставка, а даже даваш и печалба на фирмата. Защо ли лансират думата"безплатно"- да не са някои самаряни, които искат да помогнат на всички пенсионери , а горките не могат да се сетят, че с тази доставка  го плащат може би двойно повече. Поредни хитреци. Не купувайте. Те на шарлатанщината разчитат. А колкото до "плацебо ефекта" може да го получите и като си купите или сами си ушиете такъв колан и вградите вълна вътре -може да ви излезе много по-евтино. И къде ли е този магнит? Нещо, което струва само 20 лв.с печалбата на фирмата си представете  колко е доставната цена? Може би е китайска стока за по 1 лв.
Цитирай

София

Това е поредната тактика да си пробутат стоката. И защо го наричат "ваучер"? Това би означавало , че купуваш нещо без да даваш пари, което означава, че трябва да се купи  директно от магазин /офис/. След като плащаш 20 лв за доставка за тегло около 200 гр /което е около 4 пъти по-скъпо от тарифите за пощенски услуги/, означава, че си плащаш колана с тази доставка, а даже даваш и печалба на фирмата. Защо ли лансират думата"безплатно"- да не са някои самаряни, които искат да помогнат на всички пенсионери , а горките не могат да се сетят, че с тази доставка  го плащат може би двойно повече. Поредни хитреци. Не купувайте. Те на шарлатанщината разчитат. А колкото до "плацебо ефекта" може да го получите и като си купите или сами си ушиете такъв колан и вградите вълна вътре -може да ви излезе много по-евтино. И къде ли е този магнит? Нещо, което струва само 20 лв.с печалбата на фирмата си представете  колко е доставната цена? Може би е китайска стока за по 1 лв.
Ами хайде да ти дам не 1лв , а двойно - 2лв и да ми го направиш, а?
Аман от отворковци, еееей!
Цитирай

Моята баба си беше  взела един матрак именно от тази фирма,даже и бяха дали допълнително някакви подаръци.Доста пари се беше изръсила,ама пък матрака много и хареса.На мен пък ми подари възглавничкА .Лично за мен е удобна  ,а матрака няколко пъти съм лягала ,също ми се струва удобен,даже масаж ти прави.Досега не съм виждала такива матраци с масаж ,незнам какъв е този ,но баба ми си е доволна .Все пак всеки си има право на мнение.Поздрави от Пловдив
Цитирай

ВНИМАНИЕ ИЗМАМНИЦИ!!!  Хора пазете се от тази фирма, пазете своите родители, опитват се да им пробутат някакви измислени стоки (възглавница 200лв. дюшек 82/180 890 лв.)на безумни цени с неясни и заблуждаващи договори за подаръци и продажби без да издават касови бележки. МАНИПУЛИРАТ и заблуждават предимно възрастните хора и пенсионери. Фирмата е за прокурор но за съжаление в БГ е така. Не случайно фирмата има наложена глоба от КЗП.
Цитирай

Тази фирма не е менте,продуктите и са прекрасни,чакам да ми достават матрака и тогава ще дам по-вече инфо.
Цитирай

Тази фирма не е менте,продуктите и са прекрасни,чакам да ми достават матрака и тогава ще дам по-вече инфо.

И специално се регистрирахте, за да ни уведомите?  Mr. Green
Цитирай

София

Ама това се отнася и до г-н Каменов. Laughing
Цитирай

Пловдив

Направо не мога да повярвам,че има хора,които се връзват на подобни фирми.. ooooh!
Цитирай

Да,регистрирах се специално ,за да изкажа мнението си.Защо,нещо лошо има ли?Аз не лъжа и не се крия,това си е мое мнение,а Вашето си е Ваше и аз го уважавам.Приятен ден!
Цитирай

Направо не мога да повярвам,че има хора,които се връзват на подобни фирми.. ooooh!
Те са като телефоните измамници няма друго противодействие, такава схема са си направили че не могат да ги хванат.Опитайте се да се възползвате от правото си на гаранция или да върнете продукт......а защо ли не продават "ценната" си стока в някоя верига или магазин.
Цитирай

Получих матрака и даже го изпробвах вече с масажора.Много е добре за сега, но ако се развали системата - незнам щом казвате,че не изпълняват гаранцията..........Дано всичко е наред.
Цитирай

Напоследък в нашия град са се активизирали много доставчиците на матраци, завивки,възглавници и т.н. Бях на една презентация на тази фирма и на такава от фирма с друго име (Медико плюс, ако не се лъжа) - и на двете се рекламираха едни и същи продукти с еднакви цени и се говореха общо взето едни и същи неща. Присъстваха предимно пенсионери и интересът на водещите беше насочен именно към тях - със сладки приказки и пределна любезност се опитват да ги зарибят да си купят от продуктите (за които се казва, че са произведени в Германия). В края на презентацията получавате безплатен подарък по избор (най-често масажор или наколенка). Никой не каза къде, в кои магазини могат да се закупят въпросните продукти  Wink Водещият на Медитерм мениджър спомена, че истинската цена на матрака била 3000 лева  Laughing (доколкото си спомням, колегата му от другата фирма беше по-умерен), но той ни го предлагал заедно с една постелка, една завивка, колан, наколенка и не знам си какво още "само" за 890 лева. Да допълня само, че масажорчетата на Медитерм ми изглеждаха доста елементарни и по пазара сигурно могат да се намерят за 5 лева.
 Но, за да сме честни, повечето от възрастните хора изглеждаха доволни от продуктите, някои според техните думи вече са си закупували от тях и са им помагали за различни болежки, кръвно и т.н
Цитирай

Пловдив

Да,плацебо ефектът при повечето възрастни хора действа безотказно.  Wink  Very Happy
Цитирай

Това е пълен цирк на една нелоялна фирма вече наказана и от закона.Присъствахме на тяхно рекламно шоу, на което бяхме замеряни буквално с възглавници,наколенки,постелки,колани и какво ли не,които според техните думи бяха подарък.  newsm78 След,което тези подаръци трябваше да се платят като всеки, който е взел някакъв продукт едва ли не насила го караха да подпише договор за покупка  на минималната стойност,която споменаха 340 лв.Презентиращите бяха напълно неадекватни,което мисял се дължи на големите хонорари, които получават на максимално излъгани хора.Съжалявам всички възрастни хора,които се подлъгаха и отидоха директно от банката да изтеглят парите и да си платят "за здраве"
Цитирай

Така.......може продуктите им да са ефикасни ( не зная, не съм пробвала) обаче тия от фирмата са толкова нагли и лъжливи......такива сектанти като тях ги има в много други фирми дето зарибяват хората и едва ли не, не ги пускат от презентацията само и само да си продадат бройките.........тука няма ли закон за забрани предлагане на стоки с подвеждащи трикове?
Толкова съм отвратена от държанието на един от техните, а момчето бе на видима възраст 25 на кажем....вика, държи се нагло, когато хората искат обяснение или да се откажат от покупката.........
Нямам думи......единствената дума дето ми идва на ум е "СЕКТАНТИ"
Не е начина да продаваш като събираш възрастни хора и им промиваш мозъците.......
Цитирай

Обяснявам понеже видях, че има въпроси относно "регистрирал си се специално, за да оставиш коментар по тази тема?".
Та така, по същество. Аз също се регистрирах само, за да оставя коментар за тази фирма и по тази тема!!! Защо? - Защото баба ми вчера присъства на тяхно представяне и разбира се (възрастна е) купи си матрака и всички бонуси към него(магнитни наколенки, масжор, възглавница, одеало, покривка за матрака и перилен препарат) за сумата от 1000лв, като подчертавам цена на матрака е, иначе, 3000(рекламират на презентацията си НАЙ- скъпия си матрак) с трика "сега може да го получите само за 1200, и разбира се другите "подаръци", влизащи в цената. Правейки калкулация:матрак -3000лв, възглавница-190лв, завивка-580лв (още масажор, наколенки...)ТОТАЛ: над 3770лв. НО сега ТИ, точно ти, защото присъстваш на тази промосреща, ги полуаваш само за 1200лв(по рано казах, че баба ми е платила 1000лв.), но с уговорка от нейна страна е смъкнала още 200лв. УАУ 1000 лв, а ИСТИНСКА цена над 3770лв! Тази фирма явно е много стабилна, че може да прави такива големи промоции, нееднократно!
Измерили леглото й, за да направят матрака по размер на леглото, с масажор, вграден, но тя за съжаление има пейсмейкър, който не позволява да има електроника в близост до нея. Какво става сега този матрак, който предлага лукса да те масажира, остава без така ценното удоволствие, което е в цената. Обажда се тя на следващия ден да попита дали могат да й смъкнат още от цената, заради махането на ел. част от матрака, и жената, с която говори й казва "обадете се по - късно, за да Ви кажем дали е възможно"!
Това накратко, макар че с такива лъжливи фирми в България е пълно, и за съжаление закон за тях няма, а клаузите в договорите  са им така подвеждащи.
Баба ми като ми каза за покупката й, започнах да се ровя в интернет за повече информация и така попаднах на вас. Навързвайки нещата едно по едно, съм меко казано изключително недоволна от тези "млади, лъжещи старите хора - търговци", защото стандарта на българския гражданин не е никак висок, а цената която плаща за тази продукти не е никак ниска и поносима. А продукт от този тип може да закупиш на разумна цена от друго място от проверен и изпробван източник!
НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ, ХОРА!Всичко се прави за печалба!
« Последна редакция: пт, 15 авг 2014, 15:17 от Philie »
Цитирай Публикувано от: компютър

И моята майка е "отнесла" една чудодейна магнитна постелка "само" за 380 лв. Естествено плюс обичайните "безплатни" подаръци  Wink. Дала си е последните спестявания с мисълта да направи подарък на дъщеря си - демек на мен  Smile и по този начин да ми изцери всичките болежки и неразположения  Smile
Някой правил ли е опит да върне подобен продукт и да си вземе парите? Според Закона за защита на потребителите това може да стане без да се посочва конкретна причина в 14 дневен срок от покупката...
Има ли минали по тоя път? Ще съм благодарна да прочета мнения  bouquet

София

И моята майка е "отнесла" една чудодейна магнитна постелка "само" за 380 лв. Естествено плюс обичайните "безплатни" подаръци  Wink. Дала си е последните спестявания с мисълта да направи подарък на дъщеря си - демек на мен  Smile и по този начин да ми изцери всичките болежки и неразположения  Smile
Някой правил ли е опит да върне подобен продукт и да си вземе парите? Според Закона за защита на потребителите това може да стане без да се посочва конкретна причина в 14 дневен срок от покупката...
Има ли минали по тоя път? Ще съм благодарна да прочета мнения   :bouquet:
Да, имам познати, които седмица след закупуването върнаха матрак без проблеми. Peace

Има ли минали по тоя път? Ще съм благодарна да прочета мнения   :bouquet:
Да, имам познати, които седмица след закупуването върнаха матрак без проблеми. Peace
Благодаря july1993  Hug дано връщането стане лесно и безпроблемно  Wink
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-36 от 36 отговора