как ви нари4ат?

  • 6 661
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 465
Ako e muj mi,

vseki den se kazvam razli4no - posledno sam negovata CHAMPIONKA, ama zashto - za da e veselo i zabavno Joy

# 76
  • Мнения: 1 238
Мъка,мъка с мойто име.. tantrum
Първо ло6ото е 4е по документи се водя Веселка игермансите ми каЗват ВеЗелка,с ударение на второто Е NaughtyНай 4есто ми КаЗват Валеска,Велеска или Васелка smile3511А когато ме питат,как ми каЗват нагалено по принЗип и кажа Веси,тогава става манджа с гроЗди.. Twisted EvilИ zапо4ват да се хилят,"Ани ти като си Веси,къде е тогава Оси???"" #2gunfire
Да поясня zа мамите,които не живеят в Германия,4е "Веси" се каЗва на хората от Западна Германия,а Оси на хората от иЗто4на... SickТа все едно каТо кажа Веси,zна4и 4е съм zападногерманка,а аz всъ6ност съм си  Winkбългарското Веси Grinning.

Хехе, аз познавах една Веселина в Дания. На нея датчаните много и се смееха защото правеха асоциация с Вазелин и и викаха Вазелина Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green...милата... Sad Sad Sad

# 77
  • Мнения: 146
Аз съм Мария-това лесно,ама защо в паспорта като ги сменяха преди години не са ме писали Maria a Mariya newsm78 и сега вси4ки тук ми викат Марая Rolling Eyes,ама прави са си хората де,то с това "у" така се произнася.Интересно ми е вси4ки ли с името Мария в БГ са ги писали с "у" в международия паспорт newsm78???То лошо няма да ми викат така,ама като не се обръщам на това име hahaha.Ина4е фамилията ми им е лесна-Klumpp.Ако не ме бяха прекръстили българите неможех да ги затрудня тук по никакъв на4ин с имената ми Laughing

# 78
  • Мнения: 3 098
Ами моето име им създава огромни затруднения.Аз съм Красимира,те ми казват Каси,което ме дразни,заЩото озна4ава по4ти.На мъжа ми вси4ки му казват Станли,така им дойде по _лесно,ве4е и аз го нари4ам така.Малката няма проблеми  Grinning

# 79
  • Мнения: 1 909
Ами моето име им създава огромни затруднения.Аз съм Красимира,те ми казват Каси,което ме дразни,заЩото озна4ава по4ти.На мъжа ми вси4ки му казват Станли,така им дойде по _лесно,ве4е и аз го нари4ам така.Малката няма проблеми  Grinning

Аz съм Доброслава, каzват ми Деси на галено, а някои местни ме наричат Деzире или Дейzи  Mr. Green.
Фамилията ми е Банова, т.е. Банов тук. Баанхоф на немски е гара - правете му сметката какво обяснение пада, че не се каzвам г-жа Гара и всеки път го спелвам.  #Crazy

# 80
  • Мнения: 3 461
Името ми е Йоана,но всички ме наричат Joanna,така ми е записано и в паспорта.Мъжът ми се обръща към мен с "зайче"или "бебче",едни от малкото думи,които знае на български. Simple Smile

# 81
  • Мнения: 513
Как ни наричат, а? Ми все грешно.
Балкански. Аз съм Йорданка той е Пламен. Първите имена, как да е.. ама фамилията много трудно. Балвански, Белкаски.. аз много трудно я спелвам.. би ел ей кей и до там!
Няма да забравя една случка от България, мъж ми ми е разправял, като старо куче в казармата как някакъв редник му объркал фамилията и го нарекъл Балканджийски. Нашия нали старо куче се прай на Убиден и му рекъл.. почвай да правиш обиколки на плаца. До к'ат не дойда да те пусна няма да спираш. И се качил горе в стаята си, седнал на компютъра и го заправил. А оня пристига след 40 мин ама оплезил взик до земята и едва диша... Не мога повече, 65 обиколки...  Mr. Green

# 82
  • Мнения: 392
Интересно ми е вси4ки ли с името Мария в БГ са ги писали с "у" в международия паспорт newsm78???
И аз така съм в паспорта, но до сега не са ми викали Марая. При мен проблема е с фамилията, хем пак от гръцки произхожда Евтимова, пишат ме Ендимова, Евтимода и др. такива глупости. А майка ми е Рада и и викат Ранда??? Shocked
Съседа над нас е Милен и всички му викат Михали, даже вече сина му му вика така, а и празнува на Архангел-Михаил???

# 83
  • Мнения: 208
И при нас е проблем.В иврит не се пишат гласните букви,а се изобразяват под самата съгласна буква с комбинация от точки,изключение правят само буквите ''и'', ''о'',но не винаги.Обаче тези точки се слагат само,когато се учиш да пишеш и четеш,оттам нататък всичко се кара наизуст.С две думи,ако никога не са чували думата-не могат да я прочетат,защото си нямат понятие,коя гласна да сложат между съгласните и настава една каша.Моето име е Милена,но все ме наричат Милана,а мъжът ми е Красимир-е там вариантите са повече.Случвало се е да го викат по име и да не може да разбере,че за него става въпрос.Фамилията Калудов и при нас се ползва само в мъжкия и вариант Mr. Green

# 84
  • Мнения: 1 072
Цитат на: tornerosse link=topic=6166.msg891867#msg891867 , пък аз се казвам Мила Mr. Green Crossing Arms
[quote
Хихи, ако добавят и едно Е преди Майла ще стане по оригинално Wink Wink Wink Wink Wink
Цитат
Торне, уби ме направо Joy Joy Joy

# 85
  • Мнения: 404
Аз се казвам Веселка Белецова.  Никой от първия път Веселка не може да каже, незнам защо май ги мързи да прочетат цялото име, защото то е фонетично.  Вместо Веселка казват Велеска.  За Белецова да не говорим.  Всички ги научих да ми казват Веси, и така им е по-лесно.  Но пък казват че Веселка им по-харесва от Веси.  Иди ги разбери..... newsm12

# 86
  • Мнения: 1 238
Цитат на: tornerosse link=topic=6166.msg891867#msg891867 , пък аз се казвам Мила Mr. Green Crossing Arms
[quote
Хихи, ако добавят и едно Е преди Майла ще стане по оригинално Wink Wink Wink Wink Wink
Цитат
Торне, уби ме направо Joy Joy Joy
Ми да. Кат ше е гарга да е рошава... Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 87
  • Мнения: 3 098
Интересно ми е вси4ки ли с името Мария в БГ са ги писали с "у" в международия паспорт newsm78???
И аз така съм в паспорта, но до сега не са ми викали Марая. При мен проблема е с фамилията, хем пак от гръцки произхожда Евтимова, пишат ме Ендимова, Евтимода и др. такива глупости. А майка ми е Рада и и викат Ранда??? Shocked
Съседа над нас е Милен и всички му викат Михали, даже вече сина му му вика така, а и празнува на Архангел-Михаил???
Не,дъЩеря ми беше записана като тебе,като видях и полудях,върнах паспорта,дадох им копие от испанския акт за раждане,да го запишат както е там.

# 88
  • Мнения: 464
В БГ повечето ми казват Боби или Бо, а баба ми Буба или Бобче Mr. Green. Името ми е Бояна, което е относително лесно за произнасяне, а пустите американци немогат и ми казват Боби. Дразня ае, защото могат да произнесат разни странни имена от сорта на Tallejenia, а моето не.  smile3511

# 89
  • Мнения: 2 825
И моето име е голяма мъка за испанците. Казвам се Светлана, като го чуят и веднага питат дали съм рускиня, но не могат да го изговорят правилно и това е. Предлагам им и краткия вариант - Светла, но най често излиза Есбетла, което звучи отврат  Sick Та сега минах на испанския вариант - Клара  Wink

Общи условия

Активация на акаунт