оргаметрил и бременност

  • 2 717
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета. Извинявам се ако вече има такава тема, но не намерих точно като моето проблемче. Аз пия оргаметрил от три месецапо схема 10 дни по 1т. поради ниски нива на прогестерон. Ендокриноложката ми каза, че ако мислим с половинкате за бебче можем да се захващаме за работа и да спра хапчетата ако пропусна месечен цикъл.
Този месец се чувствам изключително странно...Още след приключването на цикъла си поработихме няколко пъти ( не съвсем целенасочено, просто решихме да не се пазим ) и дискомфорта и болките в гърдите се върнаха - не повече от 4-5 дни след последния ден от цикъла. След това последваха леки болки ниско в корема (като при ПМС ) и неприятно подуване с  усещане за тежест. Вече 15 дни след цикъла ме заболя и кръста ( но него не го броя много, защото си имам проблеми от преди )...за пръв път мис е случват подобни неща между цикли. Седмица преди това - да, но без прекъсване...
Въпреки,ч е знам, че е рано се пробвах с едно тестче за бременност, но беше  отрицателно. Аз обаче не съм спокойна, имам някакво странно чувство, че се е случило ( надявам се и да е така ). Притеснява ме факта, че е рано за тест, рано е за преглед, а вече минах с два дни датата на която трябваше да започна пак оргаметрила. Според ендокриноложката трябва да изчакам закъснението след спирането на редовния месечен прием, но в листовката пише да се спре дори при съмнения... А аз даже не съм сигурна, че имам оправдани причини за съмнение - нямам опит все още в тази област.
Съжалявам за дългия пост и ще се надявам на малко странично менение. Дали имам причина за притеснение и за очакване на бременност и... за оргаметрила
предварително ви благодаря  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 35 770
Кокко дни ти е МЦ?
Нещо не разбрах /въпреки многото писане Simple Smile/
4-5 дни след М. сте правили секс и се надяваш тогава да си заченала?
"Вече 15 дни след цикъла" - какво ще рече това - кой ден от МЦ е?
Дай малко цифри - дата на М. , дати на секс, дължина на МЦ,

# 2
  • София
  • Мнения: 35 770
Ето един ориентир, как протича МЦ

# 3
  • Мнения: 2
МЦ беше от 22ти Септември до 27ми Септември. опитите започнаха още от 28ми, после 30, после началните дни на Окотомври...до сега овулация не съм следила, а с оргаметрила цикъла ми е на 30 дни. Неразположението започна към 2ри - 3ти октомври.Знам, че е малко вероятна бременност в първите дни след цикъла , но съм чувала и за много изключения от това праавило. Както съм чувала и за противоречива информация за приема на оргаметрил и забременяването.
благодаря ви бързите отговори Simple Smile))

# 4
  • Мнения: 7 986
Според мен си въобразяваш. Всички сме го правили. Simple Smile
Менструален Цикъл се казва целия период от първата дата на менструация до последната дата преди следващата. Обикновено е 28 дни. В твоя случай с оргаметрила е 30 дни. Т.е. твоя МЦ е 30 дни.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 770
При МЦ 30 дни О. трябва да е около 16 ден от МЦ.

При секс на 13-14-15-16 и 17 ден от МЦ - може да стане зачеване / ти си ги пресмятай по дати Simple Smile/

Извън тези дати шанса за зачеване намалява.
Ако има ранно О. - преди 16 ден от МЦ - може да има зачеване.

Оргаметрила не пречи на зачеването - дори подпомага О. ако е прилаган правилно

Общи условия

Активация на акаунт