Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора
Здравейте, мами! Аз се регистрирам сега, но редовно чета темите. Реших да се обърна към Вас за съвет. Детенце е на 8 и половина месеца и понякога на второто хранене в 9.30 не е гладно. От колко месеца трябва да се премине на хранене 4 пъти на ден? Какво да бъде количеството на храната? Има различни мнения по въпроса. Споделете Вашия опит.
Цитирай

София

Ние сме по-малки от вас, но от един месец сме на четири хранения през интервал 4 часа. Имах същия проблем като теб дори бях пуснала същата тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50924.0

Ели яде между 180 и 200 грама. Засега наддава нормално. Междинно давам сокче и половин бурканче плодово пюре. Успех!
Цитирай

UK, Harlow/София

Александър мина на хранене по 4 пъти на ден, откакто стана на 8 месеца.Сам отказа едното хранене.За количеството което приема зависи от детето.Педиатърката каза, че е желателно да не е повече от 190мл на хранене....но ако е гладно няма спасение. На моето дете му давам това количество, но той не иска повече.От тогава не е увеличл дозата ConfusedСутрин хапва попара(2сухара с повечко сирене), на обяд бурканче от 190мл пюре, след обяд грис или крем(вече ги правя с прасно мляко), след това плодове и преди да заспи около 200лм АД.През деня му давам и прясно изцеден сок около 200мл.
 Детето най-добре ще си покаже малко ли е храната или не, не се притеснявай Love
Цитирай

София

Алекс вече повече от месец яде по 4 пъти на ден. Very Happy
  7.30- 8 h     -попара 200гр.
 12h - 12.30  -пюре(месно или заленчуково)220гр
                      след около 20 мин пасиран плод
 16h - 16.30  -каша100гр+плодово пюре100гр(смесвам ги)
 20h              - кисело мляко с бисквитки и плод
АМ го отказа преди повече от месец и мина само на кисело мляко.Сокчета отказва да пие,и затова давам повече пасирани плодове или плодови пюрета. Peace
Цитирай
Благодаря Ви за съветите. Мисля да опитам как ще му се отрази този режим.    newsm78 Може ли само АМ за вечеря или се комбинира с нещо друго?
Цитирай

Габрово

Благодаря Ви за съветите. Мисля да опитам как ще му се отрази този режим.    newsm78 Може ли само АМ за вечеря или се комбинира с нещо друго?
синът ми от 5 месечен е на 4 разово хранене.достатъчно е вечер само АМ.аз даже от няколко месеца му давам кисело мляко вместо АМ.
Цитирай

на кой му пука, майна

Ние минахме на 4 кратно на 8 месеца,като това в 6 сутринта отпадна .Ядеше по 180мл. на ядене,вечер беше само на АМ-190мл
Цитирай

София

И ние от 8-мия месец някъде минахме на 4-ри хранения. Вечерното ни АМ е с повечко бисквитки вътре.
Цитирай
И ние от 8-мия месец някъде минахме на 4-ри хранения. Вечерното ни АМ е с повечко бисквитки вътре.
И аз ще опитам с бисквитки, защото досега за вечеря хапвахме супа и едва ли само АМ ще ни задоволи.
Цитирай

РусЙе

Здравей Валета,
Вики също яде вечер АМ+ бисквити(от 5-я месец). Купувам бисквити Закуска и си ги смилам предварително. Добавям по 1 мерителна лъжичка от адаптето.
Цитирай

И ние сме на 4-ри кратно хранене от 2-3 месеца вече....
Първото ядене сутрин е около  10 часа - АМ 230мл
                                                  13-14 часа пюре месо или зеленчук
                                                    17-18 часа каша,или плод с бисквити или крем...
                                                  21:30- 22-30 АМ 230 мл
Цитирай

София Западен парк

Ние сме доста по - малки от вас и сме на 5 хранения, а от 5 -я месец трябва да сме на 4 хранения !!!!!!!  Very Happy
Цитирай

No Line On The Horizon

Ние също ядем 4 пъти дневно, а сме на 6 м. Заспива вечерен сън към 18,30-19,00 ч. и педито каза да я будя по-късно вечер да яде 5-ти път, но аз не смятам въобще да го правя. И така добре си наддава детето. Ядем сутрин и вечер по 210 мл. мляко, на обяд пюре, следобяд каша.
Цитирай
Хиляди благодарности, момичета, за съветите. 
 santa2Желая Ви весели Коледни празници. А за Вас и мъничетата НАЙ-ЖЕЛАНИТЕ ПОДАРЪЦИ! santa2
Цитирай

София

И ние от 7-8 месечна възраст сме на 4 хранения, но не съм го налагала аз, а самото дете - когато му се дояде, тогава.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора