"Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?" - 2

  • 804 186
  • 11 247
  •   1
Отговори
# 11 235
  • Мнения: 242
Правили ви впечетление, че брокерите в темата от години проповядват, много купувачи малко продавачи...пазара удари дъното, един вид купувайте дори да не ви трябва...хихи

# 11 236
  • Мнения: 13 478
Правили ви впечетление, че брокерите в темата от години проповядват, много купувачи малко продавачи...пазара удари дъното, един вид купувайте дори да не ви трябва...хихи

Не ми е направило такова впечатление. Колко ли от хората търсещи имот, четат темата? Все пак се влагат големи суми, как ще купуваме дори и да не ни трябва? Хи-хи.


# 11 237
  • Мнения: 1 232
Не знам търсенето какво е, но предлагането е голямо. Брокерите това им е работата, да си говорят техните...

# 11 238
  • Мнения: 2 998
Търсене, предлагане, брокери..... Темата във форума изобщо не може да бъде критерий. Ето ви малко данни от сериозен източник

http://www.investor.bg/analizi/113/a/silen-start-za-pazara-na-im … -godinata-192436/

# 11 239
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 705
Четете статистики, хора, там всичко е точно и ясно и не е нужно да търсите виновен и т.н и т.н, От носно дъното, поне това дъно де... беше 2013г и от тогава лека полека се променят цените в посока нагоре. Така, че ако някой, още чака дъното, че трябва да почака до следващата криза.

Ето и извадка за броя сделки:
София отново се откроява като водещият пазар на имоти в страната с впечатляващ годишен ръст на сделките от 31%. Столицата се очертава и като водещият ипотечен пазар на страната на фона на по-сигурните и високи доходи, като изтеглените ипотеки през първото тримесечие са се увеличили с 47 на сто спрямо първите три месеца на предходната година.

За периода януари – март тази година са сключени общо 44 330 сделки с имоти в цялата страна спрямо 40 581 по същото време миналата година и 65 133 за последните три месеца на миналата година. Това е с 9,23% повече на годишна база, но с 31,9% по-малко спрямо най-активното последно тримесечие на предходната година.

В областните градове (без София) са били сключени почти 25 800 сделки през първите три месеца на годината спрямо 22 501 за същия период на миналата година и над 36 хил. за последното тримесечие на 2014 г. Това е с 15,3% повече на годишна база и с 28,5% по-малко спрямо предходното тримесечие.

А как са се движили цените през годините само брокер, може да ви каже, поне докато все още има хора, които изповядват сделките на данъчни оценки.


# 11 240
  • Мнения: 5 178
В момента търся да харесам тристаен с отделна кухня.. Ами няма и като вземеш са претендираш за етаж и гараж и съвсем се обира.. Предлагането е голямо само ако ви трябва някое строително недомислие,или панела над Христояа възраст
Имаме одобрена кредитна линия,  искаме да купим, ремонтираме и след това да решим какво ще правим със сегашния маломерен тристаен на трети етаж с гараж..

# 11 241
  • Мнения: 1 748
Ако искаш ново строителство с гараж, среден етаж, без северно изложение и без гледката да е запушена от друга сграда... ами... няма. Няма защото се обират на зелено. Това ме навежда на мисълта, че търсенето наистина е по-голямо от предлагането. В противен случай щеше да има описаните от мен имоти и след получаването им на разрешението за ползване. Щом купувачите масово "рискуват" с покупки на зелено, явно няма чак толкова.

Не съм брокер, търсещ съм.

# 11 242
  • Мнения: 5 178
Филмът на зелено няма да играя...,  че с тази несигурност хич не искам да се озова със заем или на улицата

# 11 243
  • Мнения: 6 313
Моля, организирайте пускането на нова тема.
Настоящата тема е доста "изпусната" като продължителност и обемът и е огромен.
След като пуснете нова тема - продължение, моля, публикувайте линк към нея тук и използвайте функцията "Информирай модератор" за настоящата тема с указание да бъде заключена.

Благодаря и приятна вечер!

# 11 244
  • Мнения: 1 748
Филмът на зелено няма да играя...,  че с тази несигурност хич не искам да се озова със заем или на улицата

КОТЕ, аз не го промотирам купуването на имот на зелено, просто казвам наблюденията си. Масово средните хубави апартаменти и сградите с малко простор около себе си се купуват на зелено. Хората, на които не им се рискува, но имат тези изисквания просто си чакат вторичен пазар или нещо друго да изпадне. То реално дали ще вземеш на зелено и ще чакаш една година да се построи или ще ходиш една година по огледи, докато намериш по критериите, долу горе едно и също време, долу горе едни и същи нерви. Е, в единия случай си спестяваш времето (не ходиш по огледи), но в другия случай си спестяваш риска.

# 11 245
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 526
Ако искаш ново строителство с гараж, среден етаж, без северно изложение и без гледката да е запушена от друга сграда... ами... няма. Няма защото се обират на зелено. Това ме навежда на мисълта, че търсенето наистина е по-голямо от предлагането. В противен случай щеше да има описаните от мен имоти и след получаването им на разрешението за ползване. Щом купувачите масово "рискуват" с покупки на зелено, явно няма чак толкова.

Не съм брокер, търсещ съм.
Не съм убедена в това, подчертаното. Имаме част от парцел в хубав софийски квартал. Преговаряли сме с няколко фирми и още при преговорите, средните етажи ги избираме като обезщетения за собствениците. Така че, няма как външен да купи на хубав етаж, дори и на зелено.

# 11 246
  • Мнения: 1 726
Ще пусна нова тема  Peace

# 11 247

Общи условия

Активация на акаунт