Рисунките на децата!

  • 11 181
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 978
Благодаря, колебанията ни са и с това дали да я запишем, ако я приемат разбира се, в паралелка с профил изобр. изкуство от І клас /няма изпит за съжаление, само по документи/, в едно училище или да остане само хоби и извънкласно занимание, за да не се откаже с помощта на нашата образователна система. Много бих се радвала, ако ми препоръчате учител за частни уроци или школа, но с човек, който работи с желание и с призвание с децата, по възможност в центъра / за Сф. става въпрос/. За съжаление и двамата със съпруга ми не сме навътре в тази област и нямаме поглед и опит.

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
`по-добре се концентрирайте върху профил български и/или математика - това ще ви свърши по-добра работа в дългосрочен план - сами ще се убедите, че часовете не стигат, особено в основен курс, а тази специализация ще си я влачите до края на седми клас. Разните профили като рисуване, дизайн и пр. са атрактивни, но безполезни - само им ядат ЗИП-овете по български и математика, а не се постига някакво завидно ниво. Същото е с езиковите профили. За седми клас ви трябват български и математика. Нека рисува като извънкласни занимания, а ако е толкова добра, пак може след седми клас да кандидатства в художественото училище.

# 62
  • Мнения: 838
Невероятни рисунки сте показали!

Sedata, твоето детенце дали продължава да рисува? Силно се впечатлих от рисунките му в първия пост, но гледам, че е от преди три години. Много ми е любопитно как се е развил до сега? Поздравления!!!

И да покажа нещо на моето юначе (8г.- обсебен "график" от темата "angry birds star wars" Simple Smile

# 63
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Прекрасна тема!  Grinning Радвам се, че я открих.

Видях много хубави рисунки. Според мен трябва да се насърчават талантите на децата от най- ранна детска възраст. Ако детето има заложби да се работи в тази посока  Grinning

Творенията на моя син  Heart Eyes

На 3 години. Намирам общо с картината Вик  на Мунк  Laughing

Скрит текст:

На 4 години.

Скрит текст:


# 64
  • Варна
  • Мнения: 709
На 6,5 г. големият ми син.

# 65
  • Мнения: 5
Здравейте,

Не му е мястото тук на този въпрос най-вероятно, но видях страхотните рисунки и все пак реших да ви попитам:
 Някой да знае/познава/препоръча учител по рисуване за малки деца (4г.), който да се занимава индивидуално? Не ни трябва някой велик художник, а по-скоро усмихнат човек с подход и търпение.  Става въпрос за гр. София. Много Ви благодаря предварително  Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 5 170
http://nha.bg/bg/node/1184
"Лятна академия за деца и ученици е дългосрочен образователен проект на Фондация „Св. Пимен Зографски“
към Националната художествена академия и е предназначена за деца и ученици от 6 до 15 годишна възраст"

В търсене на актуална информация за готините часове по рисуване в Националните галерии се натъкнах на горния линк. Издирвах тема във форума, за да го публикувам и  намерих тази прекрасна тема.
Дано има и следващото лято такава академия !
Дано децата ни преживяват щастие докато рисуват!

След като съм написала горния текст, същото лято детето ми беше  при тях Simple Smile
За щастие тези курсове се провеждат и това лято, вече видях залепен плакат на оградата на художествената академия Simple Smile
Бяхме в последните две лета там и сме много доволни - няма дялкане и оформяне на деца, има разширяване на мирогледа, разширяване досега с различни материали и техники, студентите са невероятни, преподавателите им също.
За мое съжаление това лято ще пропуснем.
http://nha.bg/bg/novina/lytna-akademiy-za-deca-i-uchenici това е актуалния линк

Последна редакция: чт, 24 юли 2014, 03:01 от ЗаСлон

# 67
  • София
  • Мнения: 5 170
Всъщност преди да публикувам поста си изчетох отново цялата тема с огромно удоволствие. Благодаря за споделените вълнуващи рисунки и за споделения опит!

Общи условия

Активация на акаунт