Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте!
Бяхме 2 дни в отделението по гастроентерология в и-та по педиатрия...Не ми се описва гадорията и мизерията..И това ако е нормална държава...Само ще цитирам графика за по4истване:
понеделник- стъкла
вторник-шкафове
сряда-топалетни
4етвъртък-под ит.н.
Пода -един път седми4но???? И го видях с о4ите си- детето като повърна на пода санитарката каза "Е не си ли носиш пелена". За пода ли??????? УЖАС!!!
Вързаха Ив4ето в леглото като в цедилка да виси под 45 градуса. Той нали си е жил4о, на два пъти при въртенето си удари главата в металните пре4ки, та не смеех да мръдна от там за тоалетна дори....И рев, рев. Като го взема и го гушна-макар и прав ми се караха- едва ли не-"Ами повръща, защото не спазвате позиционното ле4ение"..Да де, ама той не се спря и в тази поза. Явно досега са си мислели, 4е съм поредната паранои4на майка, като им казвам, 4е нон-стоп повръща. Е сега го видяха. Слава богу, убедиха се и , 4е гадните лекарства не действат, та поне ни спряха Церукалът (който действа на мозъка). И излязоха с предположение за пилорна стеноза (което е страшно!) , та до днес (бяхме на рентген) бях като пребита. СЛАВА БОГУ! Поне функционално няма данни за нищо много сериозно- няма херния, няма стеноза, оба4е рентгеноложката смята, 4е и кардиата не е (т.е. май не е ГЕР). Сега възниква големия проблем- никай не знае какво е......
Гастроентероложката каза, 4е ще гледа вси4ки снимки и изследвания на спокойствие и в понеделник ме вика на разговор да решим какво да правим....
Аз за себе си (и  с таткото) реших, 4е в крайна сметка щом пак си наддава и е весел- пък да си повръща. Няма да си експериментирам пове4е с детето. Лошото е, 4е той хи4 не иска да яде. Казаха, 4е не било от лекарствата (каквато е моята хипотеза), а от раздразването на храносмилателния тракт от повръщането..Така или ина4е не иска да яде, засега се цедя след кърмене, защото осезаемо по4на да ми наламява кърмата...Имало ли е някое май4е този проблем-да не иска да яде по много? Сега яде 6-7 до 8 пъти по около 60-70-до 100 мл. И не ще-подканям го , правя какви ли не пози- не иска. Пробвам като се изцедя-с лъжи4ка- не ще???? Какво да го правя, за да яде-защото като не яде и повръща става лошо...
А докато бяхме в болницата изживях едно от най-ужасните неща на света- там няма стени м/у стаите, а само прозорци. Виждат те вси4ки и ти тях. Срещу моето легло имаше в съседната стая една майка с бебе в кувьоз- на 4 месеца (по4ти като Ив4о), което тежеше по-малко от 3кг...Казаха, 4е е там от три месеца и е по4ти стабилизирано. В 23ч. в сряда мили4кото по4ина пред о4ите ми. Като на филм- с реанимационните методи, с масажа и накрая го изнесоха пред мен. А милата майка седеше на терасата и не видя тези неща-и по-добре. Но после като и съобщиха.....Ох!!! Бог да го прости, мъни4кото!!! Този кошмар, който видях и изпитах още пове4е ме стресира. Понеже сестрата ме видя, 4е се разплаках и ми предложи антидепресанти - знаейки, 4е кърмя...А аз само и казах, 4е си взимам детето да спи при мен и няма да го оставя да виси вързан и да пла4е, след тази ситуация...
А да- в цялата болница, за вси4ки отделения (с изклю4ение на неонатологията и интензивен сектор) има един дежурен лекар нощно време!!!!!!! Та като стана това с детенцето (а то спря да диша) михана поне 7-8 мин, докато го издирят по отделенията...А може би можеше да го спасят, незнам!!!
Та това е развитието около нас....
Ще пиша в понеделник пак каво са ни казали..
Цитирай

Бургас

Охх, не знам какво да кажа, освен че стискам палци скоро всичко да е зад гърба ви!
И на мен ми изглежда много добър признак това, че детенцето е жизнено, весело и наддава.
Цитирай

Видин

Мила,мила Еми
мъчно ми е за теб и малкия Ивчо и се надявам от цалото си сърце да намерите по-скоро лек за проблема му.Няма да те успокоя никак,но искам да споделя,че и мойто Евче е така  с храненето.Тя няма проблем с повръщане,но има някакъв друг,защото като почне да суче,стомаха и започва да къркори,тя да се превива и започва да реве.Незнам дали и се връзват стотина грама на хранене вече,а става все по-зле Crying or Very sad  Crying or Very sad .Лошото е че започна да наддава все по-малко - миналия месец 400 гр, а този едва ще се вържат триста,другата седмица сме на консултация и ще видим.Иронията е ,че кърма имам,изцеждам се след всяко кърмене и хвърлям Sad ,защото и тя не иска да я дохраня по никакъв начин.Отказва да яде и това е.Още втория месец като споделих това с педиатъра,той каза че това били колики по време на хранене.Е да ама тя вече е на близо 5 месеца - и кви са тези колики нон стоп.Водихме я на гастроентеролог и думите и бяха :"Спирай това кърмене и почвай кисело мляко,знаеш ли как дебелеят бебетата от него".Тръгнах си без да обяснявам защо.Ева тогава нямаше три навършени месеца.
Сега незнам какво да правя вече.И къде да я водя.Мислех на своя глава да я заведем в института по педиатрия /според нашия доктор нямало смисъл/,но тук в нашия град имаше наскоро нашумял случай с едно бебенце,което са го подхвърляли повече от месец от отделение на отделение и то е още по-зле,чета и при теб че нищо съществено не се е случило и се чудя вече има ли смисъл да тръгвам на път към неизвестното?
Съжалавам,че разводних темата ти,но имах нужда да споделя,защото тук всеки ми казва: "Няма страшно" и ме тупа по гърба,а моят истинкт говори друго.
Пожелавам ЗДРАВЕ и щастие на всички дечица и на техните родители.Няма по-ценно нещо от здравето!!!
Цитирай

София

Миле Еми, надявам се при вас всичко да се оправи бързо, стискам палци.
Цитирай

в края на града

Мила, Еми, толкова мъчно ми стана като четох написаното, чак се разревах. И ние със синчето скоро лежахме в болница, в подобна стъклена "клетка" и въпреки че беше за малко, още не мога психически да се освободя от видяното там...
Не знам какво да ти кажа, освен че от цялото си сърце се надявам проблемът скоро да отшуми и ако бебчо не спре напълно да повръща, поне да яде повече и да наддава. Стискам палци!
Цитирай

....

Еми, стискам палци и се моля да се нормализират нещата при вас! И аз като другите ще кажа, че щом надава значи е добре.
Пиши в понеделник какво ви е казала лекарката.
Цитирай

гр. Пловдив

Еми, стискам палци всичко да отмине и да сте здрави и бебето и ти! Искам да ти кажа,че братовчед ми е бил с подобен проблем, а сега е млад, красив 22-годишен мъж. Ще отмине и това, всичко ще бъде наред.
Цитирай

Варна

Еми, писах и в другата тема, но сега виждам, че нещата наистина имат "развитие"....не съм лекар, не искам да давам съвети, но ми се струва, че е добре да се консултираш с още някой доктор....те пък какви са в тази болница, че не могат да установят проблема. Добре, че не е стеноза....но пък щом наддава...Дано всичко се оправи!Стискам палци!!!
П.С. А много ли повръща? Защото нашата лекарка ни бе казала, че количество, което е равно на около 2 супени лъжици не е проблем....???
Цитирай
Цитат на: Туфи
П.С. А много ли повръща? Защото нашата лекарка ни бе казала, че количество, което е равно на около 2 супени лъжици не е проблем....???

Ами по 5-6 пъти пове4е Sad((

Благодаря на вси4ки за подкрепата!!!!
Оба4е кърмата наистина ми намалява с този негов отказ да яде....
Цитирай

София

Еми, наистина съжалявам за проблема при вас! Надявам се бързо да го израстнете с малкия боец!!!
Виж 60-70мл, ако често се кърмите, не лошо. Всъщност така е по-добре за повръщането, отколкото ако поеме150-200 например. Затова при GER се препоръчва често хранене, от едната гърда. Въпросът е можеш ли да го кърмиш по-често, в смисъл, той иска ли? Преди кърмене, гърдите ти напрегнати ли са, защото, ако са, при потичането на силна струя мляко, той може да гълта много въздух? Колко често се кърмите през деня? А през нощта? Пробвала ли си да го кърмиш когато е сънен или спи? Това също би трябвало да помага срещу повръщането. Според последни изследвания, най-добрите пози при рефлукс, са по корем и легнало настрани. Само, че по корем не трябва да го оставяш без наблюдение. Пробвала ли си ги?
А как си с диетата, изключила ли си всички алергенни храни?
Не знам как си с английския, но ето ти една статия за рефлукса, в която има и много добри препратки към статии и сайтове по въпроса:Spitting Up, Reflux and Breastfeeding
Има линк към сайт, който е създаден от майка, която е имала този проблем с всичките си деца. Там е описала конкретно с какво се е борила и какво й е помогнало. Напоследък обаче този линк при мен не се отваря.

Каквото и да е решението на проблема ви, пожелавам ти го!!!
Цитирай

САЩ

Горе главата, Еми!

Може и да си внушаваш, че ти намалява кърмата. Ако се кърмите 6-7 пъти това си е добре поне за поддържане на кърмата. За количеството, което усвоява Иво, вече не знам, защото не съм видяла какво точно се случва.

За ужаса по българските болници съм напълно съгласна. Да не говорим, че те повечето мед. лица и понятие си нямат от кърмачета. Примерно, в "Пирогов" ми се сърдеше сестрата, че съм завела детето с разстройство за планираната операция на херния. А истината е, че моят син все така си се изхождаше, рядко, защото беше само на кърма.

Освен кураж май ми е трудно много друго да предложа. Струва ми се, че трябва да се съсредоточиш върху кърменето и да видиш след седмица две как сте с наддаването и самочувствието. Не знам дали цеденето помага чак толкова за нещо. Важното е колко пъти детето суче, и за детето, и за производството на кърма.
Цитирай

здрасти Еми,

сигурно има много мъка по болниците. съжалявам, че се е налижило да престоявате там....явно нашето повръщане е несравнимо с вашето....
но не се учудвам, че лекарите не могат да установят точно какво ви е. често се случва човек да обиколи много кабинети и едва ли не, когато са му навредили, да открие някой лекар-спасител, който да си разбира от работата.....

аз реших същото като теб - никакви лекарства, оставам бебка да повръща и т'ва е. и без това количеството намалява особено след като ядем вече две храненета с гъста храна - каша и пюре. след тях се случва само леко да плювне, ако се оригне....не знам, може би е добре да помислиш за малко по-ранно захранване.....при нас повръщаето намаля след като ми свърши кърмата - нея я повръщаше ужасно.
бебка от скоро почна и да седи сравнително стабилно о това също действа благоприятно на проблема....

все още чакам да ми се обадят за препулсид-а. ако ми донесат достатъчно и реша да го давам (че малко ме уплашиха с тези смъртни случаи при възрастните с проблеми на сърдечно-съдовата система) и ако искаш ще ти изпратя и на теб...

желая ти повечко спокойствие, нужно е и на теб и на бебчо....
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.