Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора
мъчи ме вече повече от месеци, като се редуват периоди през които след като легна заспивам,но се будя след 2 часа сън и будувам до сутринта и такива, при които с лягането не мога да заспя, а когато това се случи след часове будуване - спя на пресекулки...Така ми се събират 3-4 часа непълноценен сън за нощта Crying or Very sad
Имам дъщеричка на година  и половина,която се будеше нощем в продължение на 3 седмици и си мислех ,че организмът ми е привикнал да будува през нощта заради това...
Правих си изследвания,здрава съм.Ходих на невролог,но лекарствата,които ми изписа -не са за мен...
Миналият месец ,в продължение на 20-ина вечери заспивах след прием на приспивателно,но не ми се ще да опирам до него пак...
Факт е,че се чувствам адски изморена и  изтощена и незнам как да си "върна" добрият и здрав сън Tired
Цитирай

Какво Ви изписаха и защо не е за Вас?
В такива случаи се смята, че спортуването улеснява заспиването. Чаша прясно мляко вечер, както и валериан, глог, мента, маточина-също. Дормиплант, виватонин или мелатонин-също. Всички тези изброени неща не са сериозни приспивателни и не вредят с нищо. Обаче в моя случай не помагат. В момента съм на стилнокс. Доскоро бях на геродорм. Предишните години вземах зопиклон-най-противното от всичките. Независимо, че тези изброените на мен не ми помагат, аз Ви ги препоръчвам, защото са помогнали на доста хора с по-леко безсъние. Дано Вашето да е такова. Каквото и да изберете и да Ви помогне, трябва да направите с него курс поне няколко седмици, а не броени дни.
« Последна редакция: Пет., 11 Ноем. 2011, 12:48 от vl »
Цитирай

ами личната ми лекарка ме насочи към зопиклон-а, който пих 20-ина дни и се притесних да не се пристрастя към него....После ходих на невролог,който ми изписа два вида хапчета - Ленуксин и ривотрил, но след като  прочетох за тях  отзиви в нет-а и се отказах да ги пия. Confused
Сега от време на време взимам зопиклон /наистина адски горчиво хапче,което изменя вкуса ми за дни напред/, обаче нали на листовката пише,че трябва да си осигуриш непрекъснат сън, а при мен не става,т.к. малката се будеше нощем и няма как.
Незнам защо и как се стигна до това безсъние и дали ще може да се оправят нещата и да спя нормално както преди, а не да се въртя по цели нощи и да разчитам на хапчета Crying or Very sad
Цитирай

ами личната ми лекарка ме насочи към зопиклон-а, който пих 20-ина дни и се притесних да не се пристрастя към него....После ходих на невролог,който ми изписа два вида хапчета - Ленуксин и ривотрил, но след като  прочетох за тях  отзиви в нет-а и се отказах да ги пия. Confused
Сега от време на време взимам зопиклон /наистина адски горчиво хапче,което изменя вкуса ми за дни напред/, обаче нали на листовката пише,че трябва да си осигуриш непрекъснат сън, а при мен не става,т.к. малката се будеше нощем и няма как.
Незнам защо и как се стигна до това безсъние и дали ще може да се оправят нещата и да спя нормално както преди, а не да се въртя по цели нощи и да разчитам на хапчета Crying or Very sad

О, не! Това е прекалено! Зопиклон, че и ривотрил!
Вярно, че зопиклонът горчи, но само това да му беше кусурът! Трудно се откачаме от него. Много трудно! Освен това сме като замаяни и не можем да мислим. На всичко отгоре се проявява остатъчен ефект-след 30 и повече часа заспивах на волана! Вземах го, за да спя добре и другата вечер да карам. Никое друго приспивателно не е имало такъв ефект при мен.
А ривотрилът се изписва за гърчове при епилепсия и в някои случаи за успокоение.  И него вземах преди няколко години.
Не познавам ленуксин и не мога да го коментирам. Можете да опитате с изброените от мен и дано да Ви действат, защото и това е съмнително при положение, че сте стигнали до зопиклон и ривотрил. Неправилно е да се отива директно към тях.
Можете и геродорм да опитате, но сега е изчезнал от аптечната мрежа. Очаква се пак да се появи.
Дормиплант се взема по 2-3табл., мелатонин и виватонин по 3-4 и дори 5-6. Докато геродорм по половин или 1табл.
Има и друго. Ако сме доста нервни, това може да предизвика и безсъние. В такива случаи изписват лексотан, ксанакс, транксен. Те обаче са със зелена рецепта.
« Последна редакция: Пет., 11 Ноем. 2011, 14:10 от vl »
Цитирай

благодаря за отговорът, наистина сте права за ефектът на описаните лекарства, като за Зопиклон мога да кажа, че лекарката ми каза,че действал чрез натрупване и явно затова при вас действа така и през следващите дни....Ленуксин се изписва при разни безпокойства,страхове и подобни, и на мен ми действаше доста замайващо, което пречеше да си върша работата през деня и да се грижа за децата си, затова не го и пих дълго...Ривотрил е със зелена рецепта, но него така и не го пих,след като прочетох коментари в нет-а. Невроложката ми ги изписа след като установи, че имам Тревожно-депресивен синдром или нещо от сорта беше...аз не съм лекар,но не смятам,че съм чак за такива лекарства Rolling Eyes
затова и не искам да се "осланям" на лекарства, а търся други начини - опитвах с хапчета мента -глог и валериан ,както и с едно сиропче за безсъние - Алора, което съдържа екстракт от някаква билка Пасифлора...но не видях кой знае какъв ефект. Ефект нямат и топлите душове преди сън, млякото с мед, успокоителните чайчета, както и алкохолът напр.
   Относно нервността-права сте,доста съм изнервена напоследък, реагирам остро на всичко около себе си. Денят ми,смятам, е достатъчно натоварен- грижи за децата, готвене, домакинстване, разходки,вечер се чувствам достатъчно изморена, което обаче не оказва ефект върху съня ми...и така ден след ден  и вече близо 3 месеца Rolling Eyes  Кафе пия по едно на ден,  и то сутрин, през деня не спя, за да мога уж вечерта да го направя,но уви...
   Та въпросът ми "как да се справя с безсънието" е насочен към тези, които са имали такова, както разбирам и при вас  е същото положение, и се надявам да "открия" някакъв метод - билки ли, медитация ли, нещо,което да върне нормалния ми сън,такъв какъвто беше преди, но не и лекарства...
« Последна редакция: Пет., 11 Ноем. 2011, 18:44 от tuly »
Цитирай

Абсолютно същия проблем ме мъчи и мен от няколко месеца.
Препоръчват ми йога и медитация, които смятам да започна, но записването става предварително и най-рано мога да започна класовете от януари. Междувременно започнах иглотерапия и започнах да спя още след първия ден. Не спя достатъчно но е много по-добре от преди. От иглотерапията определено има напредък. Вечер също кисна краката в гореща вода и сол за 15 минути. Понякога помагам и с валериан.
Аз съм много против хапчета за сън, защото от тях пак не заспивам, просто получавам халюцинации.
Цитирай

Също си изследвай щитовидната жлеза. Част от безсънието ми се оказа от проблеми със щитовидната жлеза. Иглотерапията помага и за нея.
Цитирай

Цитат
Невроложката ми ги изписа след като установи, че имам Тревожно-депресивен синдром
Направи ми впечатление, че невроложка ви е поставила диагноза тревожно депресивно разстройство, добре е да се консултирате с психиатър, не е много коректно невролог да лекува пациент с такъв проблем. Хапчетата вероятно са предписани за това разстройство, а не толкова за проблемите със съня, които е само един от симптомите.
Цитирай

Здравейте,

Преди и аз доста често имах проблеми с безсънието! И пиех билков сироп с глог, мента и валериан!
На мен ми помагаше или може би беше внушение...
Цитирай

Какво му лошото на Ривотрила? Пих го и така и не разбрах. А някои хора го пият цял живот.
Пила съм различни успокоителни и антидепресанти (с цел лекуване на главоболие, но без резултат), но от Ривотрила спях като бебе. След това продължих да пия по половинка вечер когато влизах във фаза на безсъние- ако не мога да спя няколко нощи подред, две-три вечери пия Ривотрил за да ми се възстанови ритъма на бодърстване и сън. От около 2 год. не съм пила Ривотрил- нямам, замествам го с Ксанакс или Лексотан, но ефектът не е толкова добър.
Най-добре спя когато съм изморена, но не и преуморена. Преумората ми пречи да спя. Откакто ходя на танци и йога, не съм имала особени проблеми с безсънието. А също и откакто си смених работата с по-спокойна и ненатоварваща.
Цитирай

Консултирайте се с читав психиатър.
Цитирай

Също си изследвай щитовидната жлеза. Част от безсънието ми се оказа от проблеми със щитовидната жлеза. Иглотерапията помага и за нея.
както казах по-горе,правих си изследвания,всевъзможни, всичко е ок, правих си и изследвания на щитовидната,всичко е оки там...Нямаме специалисти по иглотерапия тук, в коя част на тялото те "боцкат" ?

РЕНИ, не съм пробвала този Ривотрил,просто се уплаших от коментарите в нета,че към него се привиква,че не можеш да го спреш когато трябва, че ако не се пие и се изпада в разни кризи... Rolling Eyes   За преумората - съгласна съм с теб, именно тогава очакваме,че ще "спим като къпани", но уви...

а относно психолози,психиатри...все си мислех,че всичко това - безсъние и некачествен сън, са периоди, които надявах се да отшумят бързо и да не се повтарят
« Последна редакция: Нед., 13 Ноем. 2011, 16:01 от tuly »
Цитирай

Какво му лошото на Ривотрила? Пих го и така и не разбрах. А някои хора го пият цял живот.
Пила съм различни успокоителни и антидепресанти (с цел лекуване на главоболие, но без резултат), но от Ривотрила спях като бебе. След това продължих да пия по половинка вечер когато влизах във фаза на безсъние- ако не мога да спя няколко нощи подред, две-три вечери пия Ривотрил за да ми се възстанови ритъма на бодърстване и сън. От около 2 год. не съм пила Ривотрил- нямам, замествам го с Ксанакс или Лексотан, но ефектът не е толкова добър.
Най-добре спя когато съм изморена, но не и преуморена. Преумората ми пречи да спя. Откакто ходя на танци и йога, не съм имала особени проблеми с безсънието. А също и откакто си смених работата с по-спокойна и ненатоварваща.

Той е сериозно лекарство и не би трябвало да се използва дълго. Е, ако имаме епилепсия не зная. Но в случая не е така. Аз пък не мога да кажа, че той ме приспиваше сериозно.
Неслучайно е със зелена рецепта. Всички лекарства, които са със зелена рецепта не би трбявало да се вземат дълго време. Иначе ставаме наркомани.
Цитирай

И аз не мога да спя от над месец, изчерпах всички варианти, но уви, без резултат. Не знам вече какво да опитам, предвид бременността почти всичко ми е забранено Rolling Eyes
Цитирай

Julia_21, безсънието не е нещо необичайно за периода на бременността.
Аз ти препоръчвам йога за бременни.

Ривотрила не съм го пила дълго, но пък дозата не беше малка (20 дни по едно хапче вечер; неврлогът, който ми го изписа ме предупреди да не чета нищо и така и направих). Но съм пила други лекарства със зелена рецепта дълго време, без да привикна. И през ум не ми е минало, че мога да се пристрастя. За това си мисля, че всичко е в главата.
Цитирай

1-14 от 29 отговора