От кога сокчета и пюре?

  • 1 218
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 727
Здравейте
Педито си мисли че давам и сок и пюренца но аз мисля да го правя малко по-късно проблем ли е?
Майчета които са давали по-късно след 4м пишете!!!!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ами аз соковете ги започнах от почти 4 навършени месеца,а пюретата 10-ина дни по- късно.
Естествено,че не е проблем  bouquet

# 2
  • Мнения: 667
Няма еднозначен отговор!
Може да започнеш на 6 навършени месеца, че и повече,
може и след 40 дни.
Зависи от това дали бебето е на кърма или АМ. Няма никакъв проблем да се захрани след шестия месец ако сте на кърма, но ако сте на АМ - правилото е след 4м.

# 3
  • Мнения: 8 505
Не е проблем,напротив-колкото по-късно,толкова по-добре.Без разбира се да прекаляваш с изчакването.

# 4
  • Мнения: 5 299
Няма нужда да криеш от педиатърката си - кажи и, че ще изчакаш и така си решила. АЗ сокове рядко давам, с д пюрета почнахме 5-я месец Peace

# 5
  • Мнения: 2 220
Започнах да му давам сокчета като навърши 4 месеца, а пюрета смятам да му давам като стане на 6. Но всеки решава за детето си. И наистина не се крий от педиатъра, не си му длъжна, все пак ти решаваш. Не си някаква ученичка, хваната да преписва!  Naughty

# 6
  • Мнения: 727
Мерси за отговорите...... Laughing
Не крия от педито...но вечно спорим за това захранване с нея... Crazy ooooh! и в крайна сметка тя все си знае нейното
Иначе сме на кърма качваме много добре(на 2м и 1/2 беше 7200кг) и досега сме нямали колики,та си мислех че с това ранно даване ще имаме......
мерси още веднъж.....ще започна от 4м със окчетата и малко по-късно с пюренцата
Ей златни сте Hug

# 7
  • Мнения: 2 910
Ние започнахме по-отрано със сокчетата-от 2-рия месец ,а с пюретата,мисля че от 4-тия месец.Но щом сте на кърма и наддава добре,няма място за притеснение.

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Готово ли е детето за захранване?
Защо да изчакаме със захранването?

В по-голямата част от света - Западна Европа, САЩ, Канада, почти в цяла Азия - отдавна са отминали времената на ранното завранване. Захранването, въведено в България по времето на комунизма по образец на тогавашния СССР, все още се прилага само у нас. В бившия СССР то отдавна е отменено, като са взети предвид най-новите проучвания, проведени през последните 25-30 години. Всички те потвърждават едно:
ранното захранване, дори да мине без проблеми в бебешка възраст, носи вреди в дългосрочен план.

Организмът има "памет", която може да се прояви във всеки един момент от живота на човека.

Основната вреда от ранното захранване е повишеният риск от алергии, както и невъзможността да се повлияе съществено на вече появили се такива. За да причини една храна алергия, тя трябва да достигне до кръвоносната система. Имуноглобулин А защитава организма, като образува защитен слой от вътрешната страна на червата и не позволява на потенциалните алергени да достигнат до кръвоносната система. Храносмилателната система на бебето секретира минимални количества имуноглобулин А. Кърмата съдържа имуноглобулин А, но не достатъчно, за да предпази организма от проникване на алергени в кръвоносната система. Адаптираните млека не съдържат имуноглобулин А.

Ето още една причина да изчакате със захранването:
Изследванията доказват, че ранното въвеждане на друга храна влошава усвояемостта на хранителните вещества от млякото, а детето започва да усвоява тези вещества от други храни едва след една година.

Между 4 и 7 месец, храносмилателната система на бебето започва да се развива много бързо. Тя започва да секретира повече имуноглобулин А, започва да пропуска избирателно веществата, които достигат до кръвоносната система. През този период започва и отделянето на слюнка, която не винаги е признак за поникването на зъбки - те понякога се появяват месеци по-късно. Нейната роля е да постави началото на храносмилателния процес и да започне да разгражда храните още в устата. Така тя подпомага смилането и усвояването им от организма.

Преди бебето да навърши 4 месеца, организмът му не може да се справи с потенциалните алергени и рискът от алергия е много по-висок. Според Световна здравна организация, захранването може да започне след навършени 4 месеца, но препоръчва да се изчака бебето да навърши 6 месеца.
Готово ли е детето за захранване?

Ето някои признаци, по които можете да разберете, дали детето ви е готово за захранване:

    * То може да седи само;
    * Може само да взима предмети и да ги слага в устата си;
    * Гледа ви как се храните и проявява любопитство;
    * "Иска си" от вашата храна (като издава звуци и гледа настойчиво, как се храните);
    * Отваря широко уста, когато ви вижда да отваряте уста по време на хранене, и ви имитира, как ядете;
    * Може да показва и да "си каже". Около 6-месечна възраст, бебетата могат да поискат храна, като посегнат към нея, или да я откажат, отвръщайки глава настрани. Понякога може да не разберете, какво иска да ви каже бебето ви. Тогава му предложете храна, но не го насилвайте, ако не я иска.
    * Бебето ви се струва гладно, скъсява интервалите между храненията, и няколко дни на често кърмене не помагат. (Обикновено, ако става въпрос за период на по-интензивен растеж, след няколко дни кърмата ви се увеличава и задоволява нуждите на бебето.)

Не забравйте обаче: целта ви е да започнете да давате на бебето храни, различни от кърма, не да го натъпчете с тях!

По данни на La Leche League,
по материали от www.AskDrSears.com
и от Я Мама!

# 9
  • Мнения: 10 758
Аз давам много рядко сок, а пюретата ги почнах след като навърши 6 месеца.Расте си нормално, яде си нормално, изобщо никакви грижи нямам.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 242
Аз започнах с пюретата на 6 м., а сокове се опитвам да му давам от скоро, но той не ги иска (никакви течности не иска да пие, освен кърмата).

# 11
  • Мнения: 2 467
Все още караме на кърма. Сокове и пюрета мисля след 6-я месец.
Но всеки си решава за неговото си дете.

# 12
  • Мнения: 3 161
НЕ СЪМ давала сокчета. Само на кърмя бяхме до 4-6 месец, някъде в този интервал почнахме с малко кашички (в минимални количества поемаше); по-късно давах парченца плодове. Няма защо да бързаш, а още по-малко да се притесняваш, че ще навредиш, ако не даваш, напротив - рискът да навредиш, ако даваш, е по-голям.

# 13
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ние сме на два месеца и педито ни каза още от 40 ден да давам сокове но аз не давам смятам от 6 м да я захраня с пюрета и т.н. може малко преди това да пробвам соковете

# 14
  • София
  • Мнения: 4 966
ние сме на два месеца и педито ни каза още от 40 ден да давам сокове но аз не давам смятам от 6 м да я захраня с пюрета и т.н. може малко преди това да пробвам соковете

И аз така!

Общи условия

Активация на акаунт