Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-5 от 5 отговора
Искам да попитам бъдещите мами,някои от вас пила ли е този антибиотик.Бременна съм в 32 г.с и след една настинка,която продължи 1 седмица ме заболя леко едното ухо и ми заглъхваше,тогава ми изписаха този антибиотик.Само като чух АБ и се стреснах.Изписа ми го личния лекар.Обадих се на лекарката,която следи бременността ми и тя ми каза да го пия,за да не стане по-лошо.Пия го от 2 дена и утре пак съм на лекар,за да видят как съм и да кажат дали да го продължавам,понеже ми казаха че АБ се приема 5 дена.Казаха ми че няма опасност да навреди плода,но аз много се притеснявам.Моля ви кажете някоя от вас пила ли го е и колко време.
Цитирай

Да, пих го през първата си бременност към 10 г.с. Имах тежка ангина. Гинекологът ми каза, че е много добър за бременни.
Сега за бронхит пих Оспамокс, пак към 10г.с. Споко, лекарите си знаят работата Peace
Цитирай

След като ти го е изписал лекар, а гинекологът е потвърдил, не знам какво по-адекватно мнение очакваш тук.
Естествено, че рискът от АБ е далеч по-малък от това, което една инфекция може да причини на бебето ти, ако не се лекува.
Цитирай

След като ти го е изписал лекар, а гинекологът е потвърдил, не знам какво по-адекватно мнение очакваш тук.
Естествено, че рискът от АБ е далеч по-малък от това, което една инфекция може да причини на бебето ти, ако не се лекува.
Здравей,нана 77!Права си,двама лекари потвърждават,че може да се приема,но аз съм голяма паника и се притеснявам за всичко.Толкова време съм го чакала това дете,че се страхувам от всичко.Тъкмо се успокоя,и се започва едно мърморене от мои приятелки(някои от тях бременни в момента),"ама как така,не можеш да пиеш никакви лекарства,само парацетамол,пробвай това,пробвай онова и аз започвам отново да се притеснявам.Допитах се до форума,за да видя дали има и други като мен,които също пият този антибиотик и разбрах,че не съм само аз.
Цитирай

Здравей,нана 77!Права си,двама лекари потвърждават,че може да се приема,но аз съм голяма паника и се притеснявам за всичко.Толкова време съм го чакала това дете,че се страхувам от всичко.Тъкмо се успокоя,и се започва едно мърморене от мои приятелки(някои от тях бременни в момента),"ама как така,не можеш да пиеш никакви лекарства,само парацетамол,пробвай това,пробвай онова и аз започвам отново да се притеснявам.Допитах се до форума,за да видя дали има и други като мен,които също пият този антибиотик и разбрах,че не съм само аз.

Приятелките предполагам, че не са гинеколози. Лекарства не могат да се пият по собствено усмотрение.
Успех до края!
Цитирай

Пила съм Дуомокс по време на предишната ми бременност. Не е противопоказан. Успех!
Цитирай

1-5 от 5 отговора