Губя битката - май ще трябва да дохранвам:(((

  • 1 779
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 815
щом мислиш,че така е по-добре за детето ти- надявам се, че това е твое решение, а не на бабите или таткото,или..не знам- но със сигурност това е пътят към отбиването- но и така да стане - не е толкова страшно- вярно, че иначе е по-добре, но щом не става- не става

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 446
При мен хомеопатичното рицинус комунис има страхотен ефект. След като го приемам 3-4 дена маскимум, след това буквално преливам. Но трябва да се спазват някои правила при взимането му.
виж това
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44930.0

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми...к'вото - такова Peace

# 33
  • Мнения: 1 737
При мен хомеопатичното рицинус комунис има страхотен ефект. След като го приемам 3-4 дена маскимум, след това буквално преливам. Но трябва да се спазват някои правила при взимането му.
виж това
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44930.0

При мен действа още на втория прием. Лактогонния чай на Хип го антидотира, защото съдържа мента и др. етерични масла. Аз до сега не съм чула на някого да е подействал, специално този на Хип.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 381
Ако се взима лактогонен чай, не трябва да се взима Рицинус-а. Взаимно се изключват и не се получава търсения ефект.

Ако бебчо пие 100г вода на ден, това означава, че изсуква 100г по-малко на ден. От водата няма как да напълнее, а и захарта в нея само го залъгва и притъпява апетита. Едно бебче се нуждае само и единствено от майчиното мляко. Не ограничавай бебка на гърдата. Увери се, че позицията е правилна и бебка суче ефективно. Понякога по време на самото кърмене бебка може да се измъква и да се налага да коригирате позицията. Ако се налага дохранване с АМ, не използвай биберон. Може да използваш чашка, спринцовка, капкомер. В Библиотеката има статии с описание на техниките. Използването на биберони само допълнително задълбочават проблема със сученето. Получава се така нареченото "объркване на зърното". Пък и е нормално кърмените бебета да огладняват по-често от хранените с Ам. Кърмата се усвоява много по-бързо.
Успокой се, мисли позитивно, гушкайте се с бебка и се кърмете.

# 35
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Мога да те посъветвам да спреш да даваш вода, защото така по-малко ще суче бебто. Ако има кой да ти помага в къщи, лягай заедно с бебе и се гушкайте голички и ако трябва нека стои на гърдата ти и 5 часа. Горе - долу на вашата възраст имахме аналогична ситуация. Аз пиех бирена мая, чай а Хип и много фрешове, а също супи много ядях, бадеми - около 400гр. на ден. Но това което ми помогна беше три дена в леглото с беба и нон стоп цокане. Верно писва и дори боли по някое време, но не губиш ако опиташ! Успех и пиши как се справяте с проблема  bouquet

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Sillveto, и аз имам аналогичен проблем, само дето битката я загубих много по-рано от теб в момента сме на смесено хранене, макар че успях да сведа АМ до минимум... Аз не мога да ти дам съвети както другите, макар че всичко което ти си преживяла съм преживяла и аз и повечето от това което ти препоръчват съм правила.
Искам само да ти кажа, че не бива да изпитваш чувство на вина. Ти си направила наистина всичко възможно за да кърмиш пълноценно. Аз малко противно на общото мнение тук мисля че тайната на успешното кърмене не е само в доброто желание на майката - има и известен процент физиология.
Желая ти успех във войната  Heart Eyes

# 37
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Първо спри водата.Аз имах същия проблем но малко по-късно
към 2-3м рязко ми намаля кърмата.Започнах да се стискам след всяко кърмене(много е досадно) и в началото изкарвах по 2/3 капки.
Лека полека от стимулацията кърмата ми се увеличи и започна
да му стига.Направих само една грешка-дори след като вече
му стигаше от страх да не спре продължих изцеждането,резултата
беше свръх лактация-около 1 литър повече от необходимото.
Кърмихме се докато той сам не се отказа на 1г и малко.
Пробвай ,но ако стане започне ли да му стига спри стискането!
Пожелавам ти успешно кърмене!  bouquet
ЧНГ И ВСИЧКО НАЙ-НАЙ

# 38
  • Мнения: 1 735
Здравейте,

От вчера следобед моята бебка плаче постоянно, не спи и видимо не се чуства комфортно. На обяд седнах и премислих нещата, прецених колко дни е така ситуацията и анализирах факта, че гърдите ми са постояно празни, тя яде активно по 3-4 минути /и това с "компенсацията на гърдата"/ и после не се чува и вижда да гълта при опит за изцеждане нямам повече мляко, постояно търси да яде и това продължава вече 7-ми ден, мисля че я измъчих  Embarassed Има една фраза, върху която скоро се бях замислила "Пътят към ада е застлан с добри намерения". Знам, че в случая ви звучи неуместно, но не е ли такъв и моя случай? Имам доброто намерение да я храня с кърма поради полезноста и т.н. на естественото хранене, но колкото и да не искам да си призная детето ми е гладно и колкото и усилия да полагам за увеличаване на кърмата в най-добрия случай остават без промяна, а като гледам има и влошаване. Тази сутрин като никога гърдите ми даже не бяха напращели!!! Както и да е! Колкото и да ми е трудно да си призная детето се нуждае от дохранване. Факта, че съм решила да стана родител включва и приемането на факта, че ще вземам решения и действия, които не винаги ще са по моя вкус, но ще са за благото на детето. Днес в 14.40 и додадох адапте след кърмене. Отначало много се учуди, но след като го изцука видимо се успокои - погука ми малко и после заспа  Laughing Сега 4 часа по-късно още спи без да прохленцва и стряска!!!
Това е исках да ви кажа, че на вас като на мои "генерали"  Grinning съм ви много благодарна. Послушах съветите ви, пробвах това което ме съветвахте, поплаках си с малката и .... ЗАГУБИХ БИТКАТА!  Sick Сега продължавам да се боря да не загубя и войната /поне да мога да я кърмя, а кърмата ми да не спре съвсем/.
Весели празници на всички!!!
Силве,това че гърдите ти не са напращели,не значи че са празни!
Ей ме ,аз преливам от мляко,но вече нямам напрежение в гърдите!
Направи ми впечатление че си давала водичка час след кърмене. Това ми се стори много странно,понеже доста бебчета огладняват/ожадняват,точно час,час и нещо след последното хранене. Почти 3 месеца съм си записвала всеки ден в един тефтер,кога папка и ака моето бебе.По часове и минути!!!
Ако ще те успокои ,мога да ти пратя малко инфо-само кажи че искаш.
Поздрави и да знаеш ,че с едно даване на АМ не се губи битка.
Губиш  ако  се предадеш вътрешно.
А това че пътят към Ада е постлан с добри намерения-също е вярно! АМ е едно добро намерение,но в никакъв случай най-доброто решение!
Успех!Всички ние сме с теб.Бъди и ти със себе си! Laughing    bouquet  bouquet  bouquet

# 39
  • Мнения: 1 942
Здравейте:)
След като ви оревах, че ми свършва млякото  Embarassed сега да ви се похваля  Sunglasses
След като спря това по-силно кървене, което на мен ми се видя като първи цикъл, кърмата ми постепено се увеличи. Даже пак преливам т.е. докато кърмя от едната гърда, другата тече  ooooh! Ама вечер пак идва малко млекцето... Но ситуацията е къде, къде по-добре. С редовно цедене ще "спечеля войната"  Wink

# 40
  • Мнения: 815
браво! вида ли,че става ако искаш

# 41
  • Мнения: 1 735
Поздравления! Само така! Hug
А спря ли АМ-то?

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Браво на теб, значи битката продължава Wink
Не се отказвай, ще спечелиш, вярвай в себе си Simple Smile

НОрмално е вечер да намалява кърмата, но това не бива да те притеснява много. Ако не се увлечеш с добавките и водичката няма да има проблем. Идва ви и времето за криза на растежа. Това е период, в който бебето видимо изглежда гладно и иска да суче почти постоянно. С малко повече търпеие и четене тук ще се справиш и с нея. После кърменето става лесно като песен. Пожелавам ти скоро да стигнеш до този момент  Simple Smile

# 43
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Браво Силве.Само така.Ще видиш ,че скоро нещата сами ще се регулират, само не се предавай Hug

# 44
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Браво!  bouquet
Продължавай в същия дух!
И да пишеш как върви. Hug

Общи условия

Активация на акаунт