Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, момичета!
Моят син е изключително кърмен до 6-тият месец, късно захранен, и като такъв, естествено, не пие много вода. До 6-тия месец е пил само преварена чешмяна вода, а след това изворна "Девин" и много рядко "HIPP". Иска ми се да редувам Девин с чешмяна вода, но вече ме домързява да преварявам. Embarassed Та се питах, може ли да му давам филтрирана вода. Четох някъде, че филтрираната вода не бива да се преварява, т. к. солите и смолите, които се съдържат във филтъра (и може би следи от тях остават във водата) при завиране стават вредни. Да кажа само, че все още се кърмим (познайте кой ме мотивира за това Smile) и че той е вече на 10 месеца.
Цитирай

Варна

Да,давах даже и от по рано(към 3-4 месечен)
Цитирай

София

Взе, че ме стресна с твърдението, че филтрираната вода не трябвало до се преварява, защото аз все още я филтрирам и после я преварявам. Та проверих и на сайта на Brita и там пише, че ако желаеш можеш да преваряваш водата след филтриране
Цитирай

София

Първите 1-2 месеца филтрирах и преварявах за чая против колики. Сега опитвам да давам директно от каната (казвам опитвам, защото той само си играе с чашката).
Цитирай

И синът ми почти не пие вода, но дали може да се слага директно в кашите (само да се позатопли) - аз по принцип ги правя безмлечни, защото го кърмя.
Цитирай

София

Аз с такава вода му правя кашите и пюретата.
Цитирай

на върха

Вчера пуснах подобна тема в Майките Very Happy След кратка консултация с педиатърката реших, че вече няма да преварявам:)
Цитирай

Даваме от време на време точно от Брита, която е и преварена след това (засега само колкото да си изплакне устата).
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.