Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Все на втория етаж

Имам едно въпросче:плакнете ли устата на бебо след хранене?Нашата педиатърка каза след всяко хапване да плакна,за да не се развият гъбички в устата.Вие правите ли го и до кога трябва да продължи Question
Цитирай

София

И на мен така ми казаха преди време, но завършиха с "... и все пак ще се появи млечница, купи си Дактарин гел" Very Happy Иначе аз плакнах, докато кърмех /т.е. 2 месеца/.
Цитирай

БГ - София

Здравей,
И аз плакнех устата на децата, използвах чашка с накрайник за по-голямо дете, но не от "магичните", защото те не пускат достатъчно.
Педиатъра ни ми обясни, че на новородените не съм им развити слюнчените жлези и те не отделят слюнка, за това трябва да се плакне устата с вода. Някъде към 2-3 месец започват да отделят слюнка (сама ще забележиш как започват да се точат лиги) и тогава вече не е задължително да плакнеш устата.
Цитирай

Варна

Плакнах, докато детето пиеше мляко. Сега пак плакна и даже си мием зъбките след ядене. Трябва да се изграждат полезни навици от най-ранна възраст.
Цитирай

Кори Селести

никога не съм плакнала усти и никой не е развивал млечица.

ако се притесняваш все пак, по-лесно ми звучи да дадеш на детенце да пийне малко водица след храненето.

С първите зъби в устата на Елина се появи четката за зъби в ръката и...за мен това е необходимата хигиена.
Цитирай
След кърмене давах малко водичка от бибата. Но никога не съм имала подобни проблеми.
Цитирай
Плакнех устичката на бебето стриктно след всяко кърмене, но въпреки това му се появи мечница. Но и за това има решение - Дактарин гел.
Цитирай

София

Плакнах докъто не започна да образува слюнка (някъде около 3 зесец), после спрях. В интерес на истината и преди това не бях редовна, но нищо не ни се появи слава богу, само на кърма сме.
Цитирай

София

Да, плакна устата след всяко хранене и до ден днешен.
Цитирай

Ох, а ние не щем да плакнем устата след хранене Crying or Very sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.