Противозачатъчните

  • 5 840
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 637
Цитат на: beep
Не познавам жена ,която е пила хормони и е доволна.Стр.ефекти са ного: забременяване, кръвоизливи ,тромбофлебити, инсулти(млади момичета!), рак на гърда и матка,увреждат черния дроб....Още да ти изброявам ли? Дори и да са ниско дозирани ,пак си ги има страничните ефекти.Моят гинеколог също не препоръчва.


Вярно, не ме познаваш, аз съм пила години наред противозачатъчни и съм изключително доволна. Никакви странични ефекти и много ползи - освен противозачатъчния ефект, разбира се, регулиране на цикъла, съкращаване продължителността и тежестта на кървене по време на менструация, както и протективен антиканцерогенен ефект върху яйчника.

Разбира се, лекар, преглед, да се преценят показанията, рисковете, алтернативите и така. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 17 407
[Вярно, не ме познаваш, аз съм пила години наред противозачатъчни и съм изключително доволна. Никакви странични ефекти и много ползи - освен противозачатъчния ефект, разбира се, регулиране на цикъла, съкращаване продължителността и тежестта на кървене по време на менструация, както и протективен антиканцерогенен ефект върху яйчника.

Радвам се,че си доволна,но си все пак едно изключение,според мен.Повечето странични ефекти се проявяват след време.Ти си знаеш де,не се бъркам.

# 17
  • Мнения: 217
Аз също реших да пробвам противозачатъчни, гинеколожката ми ми изписа Логест. Взех си ги от аптеката, но след като прочетох упътването бях сигурна, че няма да ги използвам. И така, презерватива си остана разрешението, поне за сега...  condomuu

# 18
  • Мнения: 3 200
Аз пиех Логест години наред (около 5-6 години) и съм много доволна от него, смятам после пак да го започна.

# 19
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не ми се ще да рискувам с презервативи,няколко пъти се случва да се скъсат/дюрекс/,не искам и джаджи/както се изрази Ерика/,така че ако ми понесат-това ще е метода.Все пак две години трябва да се пазя задължително.

# 20
  • Мнения: 41
Съществуват и вагинални глобули-Патентексовал за локално действие. Също са доста надежни, не са хормонални. Нямат странични ефекти.

# 21
  • София
  • Мнения: 366
И аз пих няколко години Цилест. Бях много доволна - регулиране на цикъла, никаква болка /за разлика от преди това/, свободата да не се притеснявам дали съм подготвена, имах перфектната кожа  Grinning

И моят лекар ми предложи спирала на 3-я месец след секциото - точно защото е добре да не се забременява скоро след него.

# 22
моят въпрос не би трябвало да е тук, но още съм нова, и не съм добре запозната как да отделно да напиша въпроса си. зная, че може би съм направила глешка като не отидох на гинеколог, за да ми предпише противозачатъчни, а започнах да ги пия (антеовин) след препоръката на моя приятелка. не съм имала никакви странични ефекти, чувствам се така все едно нищо не пия. можете ли да ми кажете дали много съм сгрешила, като само искам да доуточня, че не ме боли по време н цикъл, нито преди хапчетата, нито след тях. предварително благодаря на всички, които решат да отговорят на глупавия ми въпрос

# 23
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Весс, щом ти няма нищо- ок. Но не ти пречи и сега да идеш на гинеколог- за собствено успокоение.

# 24
благодаря ти много, Ерика!
смятам да последвам съвета ти.

# 25
  • Мнения: 2 807
Цитат на: bobolenta
Мисля, че трябва да се посъветваш с гинеколога си - той ще ти отговори на въпросите. Така, на своя глава, не бих пила противозачатъчни.


А ако искаш да са  и най-подходящите за теб, въпреки че ще са ниско хормонални, помоли гинеколога си да ти даде направление(не съм сигурна дали още се покрива от здравната каса) за изследване на кръвта с цел установяване на нивата различни хормони в твоя организъм - така няма да получиш пренасищане и => по-малко странични ефекти.

# 26
  • Мнения: 2 807
Цитат на: vess_pb
моят въпрос не би трябвало да е тук, но още съм нова, и не съм добре запозната как да отделно да напиша въпроса си. зная, че може би съм направила глешка като не отидох на гинеколог, за да ми предпише противозачатъчни, а започнах да ги пия (антеовин) след препоръката на моя приятелка. не съм имала никакви странични ефекти, чувствам се така все едно нищо не пия. можете ли да ми кажете дали много съм сгрешила, като само искам да доуточня, че не ме боли по време н цикъл, нито преди хапчетата, нито след тях. предварително благодаря на всички, които решат да отговорят на глупавия ми въпрос



Ако са ниско хормонални(те са и малко по-скъпи) не би трябвало да имаш проблеми. Дано все така да си доволна и занапред Simple Smile

# 27
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Случайно някой да е чувал за някакви противозачатъчни пластири - били супер хит в Щатите - даже нещо като мода е станало... Shocked  Shocked  Shocked ... За съжаление не знам нищо повече - какъв е принципа, прочетох за тях в един форум за реклама - производителя им си търсеше подходяща рекламна фраза... явно ще ги пускат и тук на пазара... Някоя US мама да каже ако знае повече...

# 28
  • Мнения: 637
MardiGras, ако питаш за трансдермален хормонален контрацептив, и тук има - казва се Орто Евра и е на фирмата Янсен - Цилаг. Simple Smile

# 29
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Да, точно за това чудо питах! Каква му е идеята? По-добро ли е от останалите методи за контрацепция?

Общи условия

Активация на акаунт