Да не изпускаме от очи проблема с ГМО- семената на измамата!

  • 37 230
  • 456
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 14 478
Как точно ще се снижи качеството?
Ще го снижи, защото хубавото телешко е от говеда, които са щастливи, рупат зелена тревица, скачат на воля след майките си по поляните и изпитват емоции, които правят химията в телата им добра.

Другото, клонирането е просто гаден и черен живот, който никой човек не би искал да има, но ще го причини на пържолата си, защото разглежда говедото не като същество, а като пържола. .
Всяко животно има мозък и чуства и когато е нещастно и откъснато от естествената си среда вече е брак.
  Като човек, свързан от дете със селото и с животните знам това много добре. Индустриализираното производство на храна я прави гадна за ядене. Но след като толкова се напира за клониране, аз не съм против, но просто няма да искам да ям това нещо. Да го ядат тези, които искат евтини пържоли и които са забравили вкуса на истинската чиста пържола от истинско, добре гледано говедо.

Последна редакция: чт, 26 ное 2015, 12:03 от weissbier

# 391
  • Мнения: 19 289
Естествено, че ще са настроени зле срещу Монсанто, след като е монополист. Един единствен производител на ГМО, трици, домати, метли, парцали или каквото и да било не е добър и полезен на никого. Това обаче няма абсолютно нищо общо с недоказаната вреда от ГМО на ниво здраве.
Това изобщо не е вярно. Dupont са също толкова голям играч, колкото и Монсанто. Занимават се с разработка на гмо семена и пестициди, хербициди и др. химикали. Също като Монсанто са произвеждали ДДТ, agent Orange и полихлориран бифенил (диоксин в яйцата ако помните), както и найлони и полиестери. В лобирането за спиране на закона за етикетирането на  ГМО в съдържанието са дарили незначително по-малко от Монсанто. Някакви милиони бяха и при двете компании. Има и други, които са се включили като Кола, Пепси и Нестле. Да не говорим, че Синджента и Байер също разработват гмо семена и химикали, но просто нямат такъв голям дял в Щатите, както Монсанто и Дюпон.
Та, не е един единствен производител на гмо трици и парцали, а доста повече.

# 392
  • Мнения: 253
Anna-Bell, много избирателно ми четеш коментара. Там давам пример с конкретно място, където хората доказано са се разболяли масово след като са станали място за опити с ГМО и са изявили воля, че не желаят повече ГМО. От това по-голямо доказателство не знам кой болен ум може да иска.

# 393
  • Мнения: 40 737
Но след като толкова се напира за клониране, аз не съм против, но просто няма да искам да ям това нещо. Да го ядат тези, които искат евтини пържоли и които са забравили вкуса на истинската чиста пържола от истинско, добре гледано говедо.

Извинявай, ама какво общо има клонирането с гледането? Shocked Клонирането е начин на зачеване и толкоз. От там нататък едно клонирано теле може да тича по полянките както и едно естествено родено теле може да седи затворено в редица със 100 други като него. 

# 394
  • Мнения: 14 478
Но след като толкова се напира за клониране, аз не съм против, но просто няма да искам да ям това нещо. Да го ядат тези, които искат евтини пържоли и които са забравили вкуса на истинската чиста пържола от истинско, добре гледано говедо.

Извинявай, ама какво общо има клонирането с гледането? Shocked Клонирането е начин на зачеване и толкоз. От там нататък едно клонирано теле може да тича по полянките както и едно естествено родено теле може да седи затворено в редица със 100 други като него. 
Коя е майката на клонираното теле? Лаборанта ли?
Или за телетата е все едно имат ли нямат ли майки....

# 395
  • София
  • Мнения: 3 064
Като чета, мисля, че е най-добре да ядем само пържоли, заченати в любов и слушали Моцарт в утробата. Иначе не става...

# 396
  • Мнения: 6 122
Anna-Bell, много избирателно ми четеш коментара. Там давам пример с конкретно място, където хората доказано са се разболяли масово след като са станали място за опити с ГМО и са изявили воля, че не желаят повече ГМО. От това по-голямо доказателство не знам кой болен ум може да иска.


Не знам Цвети. Не мога да коментирам случая, аз от статията не видях хората да са се раболяли, а само че Хавай прекратява вносът на ГМО. А това изобщо не е задължително да бъде заради болести. Пари, интереси, битка за пазари и конкуренция и т.н. на други играчи или политици ми се струват по - вероятната причина.  Милиони, а може би и милиарди хора консумират ГМО. Индия, Бразилия, Китай и още други държави и то не от вчера, а от доста години, няма данни да им е променен здравният статус вследствие на това.

Пролетен дъждец, права си, не са само Монсанто. Ситуацията от един монополист, става на два монополиста, т.е. не много различна. Въпросът е, че дали са една или две компании става въпрос за монопол, а не за свободна кокуренция. Колкото и да се опитват други компании като Байер ще им бъде трудно, защото двата големи гиганта патентоват всички свои открития в областта на ГМО и по - този начин възпрепиятстват всякакви научни открития. И не само, отделят милиони, милиони долари за лобиране. Интересното в случая, че ДюПонт се приема от масата, като по - добрата компания, въпреки че произвежда продуктите, които си споменала, точно както и Монсанто.

# 397
  • Мнения: 14 478
Като чета, мисля, че е най-добре да ядем само пържоли, заченати в любов и слушали Моцарт в утробата. Иначе не става...
Вие яжте клонирана пържола щом не ви пречи.
 Аз , обаче, ще си ям пържола, зачената от селския бик и бозала от мама крава 40 дена, докато мама крава е пасла росна трева, а не  ГМО царевица .
Пък да видим коя мръвка е по-сладка.  Wink

Същото беше с доматите. Ауу-искаме домати , които не се развалят, които са големи и вкусни и да растат ако може направо набрани в щайгата. Получихте ги и после пак-Аууу-ама те не са вкусни, те са пластмасови и соса им като чорба, а месото като кочан. И после палите колата и беж на село при бабите да купувате еко-био домати... hahaha
 Ами така е в природата-всяко едно постижение е за сметка на загубата на нещо друго.

ПП: А за Моцарт как позна е уникално. В Швейцария, в някои луксозни краварници пускат музика на кравите, докато ги доят. Така добичето се чуствало спокойно и това се отразявало на качеството на млякото им. Ся дали е точно Моцарт   не знам...

Последна редакция: пт, 27 ное 2015, 11:17 от weissbier

# 398
  • София
  • Мнения: 3 064
Aз не отричам, че е по-вкусно. Но е и по-скъпо. Нека има избор, хората имат различни възможности. Относно био-органик и т.н. няма никакви доказателсвта да е по-полезно от конвенционално произвежданата храна.  Понякога и във вкуса няма разлика, що се отнася за зеленчуците. Вкуса зависи предимно от сорта, понякога и от слънцето. Но био се отглежда и в парници, както и безвкусни сортове се отглеждат по този начин. Купувала съм погрешка биокраставици насред зима - е, все същата пластмаса като всички останали.

# 399
  • Мнения: 14 478
Aз не отричам, че е по-вкусно. Но е и по-скъпо. Нека има избор, хората имат различни възможности. Относно био-органик и т.н. няма никакви доказателсвта да е по-полезно от конвенционално произвежданата храна.  Понякога и във вкуса няма разлика, що се отнася за зеленчуците. Вкуса зависи предимно от сорта, понякога и от слънцето. Но био се отглежда и в парници, както и безвкусни сортове се отглеждат по този начин. Купувала съм погрешка биокраставици насред зима - е, все същата пластмаса като всички останали.
Аз бих сравнила био производството към индустриалното производство на храна с домашната храна към храната в стола.

Ако ям само в къщи готвена храна гастрита ще ме хване по-късно, отколкото ако ям яхнийките в заводския стол.  Ся ще тръгнете да спорите, че и в къщи мога да ям кренвирши с лютеница, а в стола да ми готви гурме готвач, но нека излезем извън балъшкия спор.

Не знам дали е случайно или не, но био доматите в моята градина нямат същия вкус като био доматите от магазина, а пък изобщо не могат да се сравняват с ГМО пластмасите.
Кокошката на баба ми е с ненадминат вкус, който няма нищо общо даже с "щастливите" магазински био кокошки.

А що се касае за клониранат пържола-бас хващам, че тя ще е за "раята", докато за Принц Чарлз говедата ще бъдат отгледани във ферма, където в утробата на кравата телето ще слуша Моцарт.

Съгласна съм, че клонирането, ГМО-то и прочее технологии са с цел масовост и евтиния. но винаги масовостта и евтинията води до ниско качество.  ГМО-то доведе до по-високи добиви, снижи цената на производството и донесе повече печалби на производителите. Това е ясно. Но сега царевичния сок и соята са толкова евтини и масови, че ги бутат като сгъстител почти навсякъде и се оказва че каквото и да ядеш все си си хапнал порядъчно количество царевично нишесте или соя. Ами аз не ща да се тъпча с тази гнусна ярма, защото кво да се лъжем-царевичното нишесте и соята са си точно ярма и това е причината американците да заприличат на свине в човешки образ.

Последна редакция: пт, 27 ное 2015, 12:06 от weissbier

# 400
  • Мнения: 253
Не мога да се съглася за Хавай. Гледала съм документален филм, в който показаха хората, които свидетелстваха за заболяванията си и за това в какво се е превърнал острова. Болен човек трудно можеш да го убедиш да защитава бизнес интереси срещу пари. Разбира се, човек трябва да поназнайва малко чужди езици, а не само да чете българските статии.
Иначе в България не стига достатъчно информация, защото като цяло населението е настроено против ГМО и смятам, че дори не е тема, която стои на дневен ред в обществото. Но докато има бизнес интереси и хора, на които им се плаща, за са пробутват нещо, ще се повдига и въпросът за ГМО.
Българите имат традиции в земеделие и в градинарство. Не случайно всеки българин си търси български домати. Не намира, но това е друга тема. Това са столетни традиции. Не вярвам някой с няколко платени клакьори да ги промени. Също и целият Балкански полуостров е настроен много против ГМО. В Сърбия има строги регулации и за внасяне на фуражи и за преминаване на ГМО през тяхната територия. Така, че на разни хора може да им се иска, но смятам, че не е реалистично да очакват, че толкова лесно ще се промени това.

За биохраните има много доказателства, че са по-полезни и здравословни. Има изследвания за съдържанието на ябълките в САЩ през 60те години и сега, правени от Харвард мисля бяха. Доказано е, че за да си набави човек витамините, които е получавал от една ябълка тогава, сега трябва да изяде 25 американски ябълки. Въобще това е много дълга тема и нея човек, за да я обсъжда, трябва малко да е подготвен, не да разчита на неграмотността на четящите.

weissbier, започнах да се облизвам като те чета Simple Smile. Ще ти нападнем биопроизводството. Laughing
НЕ е вярно, че ГМО и клонирането водят до по-високи добиви и евтиния. Това е доказано - има доклад на ООН. Единственото, до което водят е монопол на много малък кръг хора, върху най-ценното за човечеството - храната. Това на нас ни изглежда странно, но който живее в държава в която Монсанто вилнее, знае че е така.

Последна редакция: пт, 27 ное 2015, 14:04 от TsvetaVG

# 401
  • Мнения: 6 122
Не мога да се съглася за Хавай. Гледала съм документален филм, в който показаха хората, които свидетелстваха за заболяванията си и за това в какво се е превърнал острова. Болен човек трудно можеш да го убедиш да защитава бизнес интереси срещу пари. Разбира се, човек трябва да поназнайва малко чужди езици, а не само да чете българските статии.
Иначе в България не стига достатъчно информация, защото като цяло населението е настроено против ГМО и смятам, че дори не е тема, която стои на дневен ред в обществото. Но докато има бизнес интереси и хора, на които им се плаща, за са пробутват нещо, ще се повдига и въпросът за ГМО.
Българите имат традиции в земеделие и в градинарство. Не случайно всеки българин си търси български домати. Не намира, но това е друга тема. Това са столетни традиции. Не вярвам някой с няколко платени клакьори да ги промени. Също и целият Балкански полуостров е настроен много против ГМО. В Сърбия има строги регулации и за внасяне на фуражи и за преминаване на ГМО през тяхната територия. Така, че на разни хора може да им се иска, но смятам, че не е реалистично да очакват, че толкова лесно ще се промени това.

За биохраните има много доказателства, че са по-полезни и здравословни. Има изследвания за съдържанието на ябълките в САЩ през 60те години и сега, правени от Харвард мисля бяха. Доказано е, че за да си набави човек витамините, които е получавал от една ябълка тогава, сега трябва да изяде 25 американски ябълки. Въобще това е много дълга тема и нея човек, за да я обсъжда, трябва малко да е подготвен, не да разчита на неграмотността на четящите.

weissbier, започнах да се облизвам като те чета Simple Smile. Ще ти нападнем биопроизводството. Laughing
НЕ е вярно, че ГМО и клонирането водят до по-високи добиви и евтиния. Това е доказано - има доклад на ООН. Единственото, до което водят е монопол на много малък кръг хора, върху най-ценното за човечеството - храната. Това на нас ни изглежда странно, но който живее в държава в която Монсанто вилнее, знае че е така.

Цвети, пак ще повторя, не знам за Хавай, коментирам статията, която ти си пуснала. Аз казвам само, че хората винят ГМО за заболяванията си, а научно и медицинско потвърждение няма за това. Дали хората искат или не искат ГМО едва ли има значение, ако някога след определен брой години дилемата е или ГМО, или глад. Досущ каквато е дилемата в Индия, Бразилия, Китай и всички преднаселени територии. Хората са против ГМО, защото звучи страшно, ново е, предлага се от богати компании, които са известни с това, че са продавали вредни неща и при това положение е логично хората да са настроени зле. Това, което лично мен ме интересува е научното становище, а за сега връзка между сериозни заболявания и ГМО не е открита. Ако трябва да кажа за себе си дали бих яла сега ГМО, то отговорът е не, не бих. А защо не бих, защото, защото все още имам избор да ям що годе хубава храна и не ми се налага да прибягвам до генномодифицирана такава. Ако един ден пред мен стои дилемата глад или ГМО, не бих се поколебала в изборът си на второто.

# 402
  • Мнения: 253
Това е абсолютно невярно. Има изследвания на французи върху плъхове, хранени с ГМО. Гледах им снимките с огромни тумори. Само че точно поради корупцията и корпоративните лобита тези изследвания въобще не са публикувани в комерсиалните медицински издания.
Няма дилема ГМО или глад. ГМО води до глад, ниска продуктивност, болести и икономическа разруха. В Индия селяните, които са принудени да купуват семената ГМО не могат да получат реколта, достатъчна, за да изплатят кредитите си и има много самоубийства сред тях.
Ако не ти е ясно как се правят научните изследвания в медицината - точно чрез наблюдения в продължение на години на реакцията на човешкия организъм към определени неща. Няма друго научно доказателство, освен фактите от действителността. Проблемите на хората в Хавай са точно такова доказателство.
А накрая коментарът ти направо ме разсмя. Толкова усилия полагаш да убедиш хората да ядат ГМО, а накрая казваш, че сама не би яла. Точно като хората от Монсанто. Да не си от тях? Laughing

# 403
  • София
  • Мнения: 5 184
Ясно, че платените драскачи няма да си признаят, ама поне неинфоримраните да вземат да прочетат/гледат нещо.

Междувременно http://www.moew.government.bg/?show=konsultacii&kid=153

# 404
  • Мнения: 6 122
Това е абсолютно невярно. Има изследвания на французи върху плъхове, хранени с ГМО. Гледах им снимките с огромни тумори. Само че точно поради корупцията и корпоративните лобита тези изследвания въобще не са публикувани в комерсиалните медицински издания.
Няма дилема ГМО или глад. ГМО води до глад, ниска продуктивност, болести и икономическа разруха. В Индия селяните, които са принудени да купуват семената ГМО не могат да получат реколта, достатъчна, за да изплатят кредитите си и има много самоубийства сред тях.
Ако не ти е ясно как се правят научните изследвания в медицината - точно чрез наблюдения в продължение на години на реакцията на човешкия организъм към определени неща. Няма друго научно доказателство, освен фактите от действителността. Проблемите на хората в Хавай са точно такова доказателство.
А накрая коментарът ти направо ме разсмя. Толкова усилия полагаш да убедиш хората да ядат ГМО, а накрая казваш, че сама не би яла. Точно като хората от Монсанто. Да не си от тях? Laughing

Това изследване е отхвърлено, коментирахме го вече, не помня тук или в другата тема. Прословутото изследване е официално в кофата за боклук. Писала съм и друг път, за мен това си е чиста битка на био - производителите, които продават безбожно скъпа продукция, която изобщо не знам дали е по - различна от обикновената не - био и новите инженерни био - технологии. Абсолютно същите аргументи с които се обяснява как Монсанто манипулирали проучвания и подкупвали правителства, могат да бъдат приложени и към био - производителите. Едно към едно без никаква разлика.

Какво те е разсмяло? Ти били посочила коментар мой в който аз убеждавам хората да ядат ГМО? Единственото, което казвам и ще продължа да го казвам е, че няма никакви научни доказателства за вредите. Всякакви изследвания като това с плъховете например са отхвърлени отдавна. [url]Нарочно го болдвам, защото това поддържам още от първият си коментар по темата.

А ти откъде си толкова сигурна, че официалната наука лъже, подкупена от Монсанто? Как го знаеш това? А защо аз вярвам на науката ли? Защото благодарение на нея сме 7 милиарда, защото благодарение на медицината, имаме рекордна продължителност на живота, която хомо сапиенс никога не е и сънувал дори. Защото дори гладуването в момента, не е това, което е било дори само до преди 60 години. Защото смятам, че ни предстоят климатични и демографски промени и  проблеми, които изобщо, ама изобщо няма да могат да бъдат разрешени с обикновеното земеделие, затова. И пак ще повторя купища ГМО са изядени от поне 3 милиарда хора. За сега са живи и здрави и ядат ГМО, защото няма какво друго. А защо купуват ГМО тези  държави като ги води до такива лоши работи? Като мрат повече от глад и болести, защо купуват? Защото компаниите произвеждащи ГМО са толкова силни, че влияят на правителствата, нали? Няма начин да не е конспирация, сигурно. Те богове са от Монсанто и сие, цялата научна общност и всичките правителства заблудиха, но пет мами от БГ Мамма не им се дадоха и устояха на лъжите им.

Е, няма начин да не съм от Монсанто, разбира се. Естествено, че съм от тях. Плащат ми да пиша, даже в тяхна защита, сега ли чак се сети?  Joy

Общи условия

Активация на акаунт