Тест за овулация

  • 3 209
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 356
Знаеш ли и на мен ми се е случвало тестът за ову да е + повече от ден. ходих на лекар и той ми обясни, че просто по-бавно пада ЛН то и от там се удължават и дните в които мога да опитвам. Не е лошо като се замислиш.
Ето пример -- снощи в 8ч вечерта + тест, тази вечер пак в 8 вечерта
отново + тест, овуто ми е утре или в събота.
Не се шашкай.
Успех.

тва дето ти го е обяснил доктора, изобщо не е вярно! предовулаторното покачване на ЛХ затова се нарича ПИК, защото е бързо, рязко, стръмно нагоре и после скоро след това отново - бързо, рязко и стръмно надолу. графиката прилича на обърнатата буква V. това се случва за не повече от 24-часов период.
тестовете за овулация са направени така, че еднакъв цвят на двете черти (или по-наситена тестова черта) да има само при висока стойност на хормона - когато е в горната част на острия връх, независимо дали се покачва или спада.
просто НЕ МОЖЕ 2-3 дни поред да имаш еднакво наситени 2 черти! грешката на много жени с тия тестове е, че приемат наличието на каквато и да е втора черта за положителен тест...

# 16
  • Мнения: 2 825
..... предовулаторното покачване на ЛХ затова се нарича ПИК, защото е бързо, рязко, стръмно нагоре и после скоро след това отново - бързо, рязко и стръмно надолу....

Джамче и аз това прочетох и затова и се замислих и пуснах темата.


Кларич ако можеш ходи на УЗ няколко месеца...то неагзажиращо е от меренето на БТ и тестовете..пък и най-достоверно Hug
Херче, и аз исках това, ама доктора ме прати в трета глуха, каза да му се обадя след още поне година неуспешни опити #2gunfire Много трудно дават направления за гинеколог (обикновенно трябва да лъжа че е спешно), а на частно е много скъпо Sad .... не ме смятат за проблемна и казват че е нормално бебето да отнеме 2-3 години опити Shocked Теста вече е отрицателен, ще видим след 2 седмици какви сме ги забъркали  Wink

blueeye и Desssy, моля не превръщайте темата ми в цирк

Весело посрещане на Нова Година  Hug

# 17
  • Мнения: 2 381
просто НЕ МОЖЕ 2-3 дни поред да имаш еднакво наситени 2 черти! грешката на много жени с тия тестове е, че приемат наличието на каквато и да е втора черта за положителен тест...


Jam, много добре знам какво е положителен тест за овулация. Случи ми се в един единствен месец до сега да имам 2 положителни теста в два последователни дена.
След прием на кломид обаче.

# 18
  • Мнения: 2 120
Навсякъде пише, че ЛХ пада от 24 до 48 часа, така, че защо да не може да имаш две черти еднакво наситени, ако правиш теста в навечерието на овуто.

Общи условия

Активация на акаунт