Какво готвите в пликовете

  • 2 840
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Аз съм правила само пиле но ще опитам и други меса

# 31
  • Мнения: 2 959
Коледната пуйка задължително е в плик. Като предварително плика го набрашняваме и след това му правим дупчици. А предварително мариновата пуйка я пълним с дреболийките и задължително с цветчета броколи и брюкселско зеле и я пъхаме в плика, покрай нея понякога добавяме зеленчуци и гъби. Стават разкошни и месото е много крехко. Peace

# 32
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Все ги гледам тия пликове и се чудя, ама сега като ви чета взех да се облизвам, ще взема и аз да пробвам едно пиленце в тия пликове пък ако стане значи и в моята кухня ще влязат в употреба

# 33
  • Мнения: 1 756
всякакви меса стават страхотно, а агнешкото само да знаете колко крехко става Hug

# 34
  • Мнения: 191
И аз искам да знам за пуканките  Praynig.

# 35
  • Мнения: 5 475
всякакви меса стават страхотно, а агнешкото само да знаете колко крехко става Hug

 newsm78 ще взема и аз да пробвам да видим какво ще излезе.  Wink

# 36
  • Мнения: 2 550
И на мен нещо не ми се получават манджите в плик.
Послединя път станаха печено-варени, бутчетата без препечени корички, гъбите бяха ок, но картофите имаха много странен вид. Като върха бях прекалила и с подправките.  Sick

# 37
  • Мнения: 2 282
Абе и мойта версия на пиле с карофи в плик се получи гОла вОда, но предполагам, че е задето сложих вътре и маринатата за сос. Може би наистина трябва картофите да са без никаква течност. Че иначе станах едни  Sick

# 38
  • Мнения: 793
Абе и мойта версия на пиле с карофи в плик се получи гОла вОда, но предполагам, че е задето сложих вътре и маринатата за сос. Може би наистина трябва картофите да са без никаква течност. Че иначе станах едни  Sick

а ти колко от тази марината сложи ?!? тя трябва да е на дъното на плика/ ама и аз как обеснявам  ooooh!/ Иначе трябва доста време да ги чакаш  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт