Моля Ви помогнете ми ,нуждая се от съвет

  • 953
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте, Любомира вече е голяма , а аз все още не и давам непасирана храна.Откакто се задави с каша и посиня и спря да диша имам страхова невроза и изпитвам ужас че може пак да се задави. Затова всичко пасирам и тогава и го давам.Знам че така само и вредя и че няма да се научи да дъвче, а пък и педито само ми се кара да не пасирам. Но никой и нищо не е в състояние да ме убеди да не пасирам.А пък тя милата посяга и гледа жално всичко което ние ядем, направо да ти се скъса сърцето, но аз съм лоша майка и не и давам.Помогнете ми как да се справя с този проблем който според мен е огромен Не и давам бисквитки и корички хляб нито солети а трябва как да преодолея страха си

# 1
  • София
  • Мнения: 2 356
Спокойно, 9 месеца не са чак толкова много за да смяташ, че си закъсняла.
 GrinningАз самата дадох преди около 2 седмици за пръв път настъргано, а не пасирано пюре, а след това купих и месно такова с частички за след 8м.

А каква е била кашата, с която се е задавила твоята бебка и колко е била голяма тогава?

Моята не се е задавяла толкова силно, но към 7м. я пробвах със солета, тя я хапеше и после вадих цели пръчици от солетата застанали напреки в устата. Поуплаших се и не пробвах повече всякакви гризини. Искам да кажа, че когато я пробвах, и когато ти си пробвала твоята дъщеря, те още не са били готови. Сега обаче положението е коренно различно, те са по-големи. По Коледа дадох да опита Зрънчо (безопасен е, защото се топи в устата) и с изненада видях, че детето гризе и дъвче. Явно му е дошло времето.  Grinning

Така, че опитай със Зрънчо, или с настъргано пюре, като гребваш по по-мъничко с лъжичката. Пюретата на Гербер за след 9м са добри, имат зрънца кус-кус в тях или спагетка, а ако видиш, че й е трудно да ги папа, ще ги пасираш допълнително.
Успех.  Grinning

# 2
  • Мнения: 878
Milichka ,ne se panirai taka .Davai si mu vsichko na deteto ,to si iska .Nashata dushterichka kato beshe malka i tja se zadavjashe mnogo chesto ,no tova ne mi poprechi da i dam da oblizva edin gol kokal ot pileshko butche na 5 meseca .Ami taka jalno me gledashe gorkata....puk taka se oblizvashe dokato go smucheshe ,che napravo mi stana milichka.Ako ti e trudno v nachaloto i machkai hranata samo s vilica ,a posle shte minete i na po-edra hrana.Zashtoto taka ne e dobre za stomahcheto i .Tja veche e goljama i trjabva da se uchi da duvche ,za da mogat i zubkite da sa i zdravi.Uspeh ,ako imash nujda ot oshte saveti ,pishi mi na lichni. Heart Eyes

Последна редакция: ср, 04 яну 2006, 19:09 от Vivi

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
На вашата възраст и моят син ядеше пасирана (или много намачкана) храна. И той се давеше и плюеше непрекъснато. Изобщо не съм се притеснявала, че вредя на детето си! Няма дете, ненаучило се дъвчи. При едни деца това става по- рано, при други по- късно. Дъщеря ми дъвчеше храната си от около 14 месечна, а малкият започна едва сега (на 20 месеца).
Смятам, че няма от какво да се притесняваш, в смисъл, че закъсняваш или нещо от този сорт.
Ти имаш инстинкти и сама ще решиш кога ще дадеш на детето си нещо по- твърдо. Когато решиш, че си готова, започни с троховци- хем са по- едрички, хем се стапят бързо. Можеш по- късно да дадеш кашкавалени солети, че са по- меки. Но винаги бъди до детето си, за да не отхапе по- голяма хапка.
Не се притеснявай, детето като расте, започва да "се усеща" по колко да отхапва.
Сигурна съм, че ще се справиш. И помни, децата ни се развиват по техните си начини, с техни си темпове, и това не винаги отговаря на описаното в книгите или посъветвано от педиатрите Wink
Успех!!!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Не се стягай!Аз също давам само пасирана храна,защото иначе тя я плюе.Давам хляб ,солети и т.н. тя си ги гризе,но щом яденето не е пасирано го плюе.Дори супата пасирам,като усети фидето и плюе.Не мисля,че сте толкова големи за пасирано.Надявам се в близките месеци децата сами да проядат по-едра храна.Апропо чувала съм от педито за случай ,в които деца на 2 години още ядат само пасирано Laughing

# 5
  • Мнения: 3 537
Аз до 1 годинка някъде му пасирах всичко,и все още ина нещо които пасирам.Не бой се има време,постепенно Peace

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пасирах до годинката, сега си дъвчат нормално. Няма от какво да се притесняваш.

# 7
  • Мнения: 5 790
Все още пасирам и смятам да го правя, докато й порастнат поне още 4-5 зъба. Не смятам, че е необходимо да си правя експерименти с това. А всъщност като се замисля, че познавам възрастен човек, който да не може да дъвче.

# 8
  • Мнения: 3 698
Дъщеричката ти не е чак толкова голяма, аз също всичко пасирам, а щом така ти е по-спокойно, защо не.Има много време, тя ще започне да хапва всичко, когато сте готови... двечките.А загрижената майка е добра майка.Не се притеснявай, ще си дъвче детето  Peace

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И моя не дъвче,но не пасирам,ядем от кухня и както са приготвили храната така я давам,исипвам му храната в бузките за да го стимулирам да дъвче.
Има 6 зъба само ми с какво да дъвче милото,не давам солети,а само кроки колкото да  упражнява някакво джвакане с устата Grinning

И аз имах инцидент като твоя със задавяне и посиняване,обаче с парче банан и от тогава си казах че повече експерименти няма да си правя,след като виждам че не дъвче  Tired

# 10
  • Мнения: 3 663
не искам да звуча грубо, но не можете да очаквате децата да се научат да дъвчат след като не им се дава нищо за дъвчене....
страх не страх....
милка, задавянето с каша не е станало заради консистенцията, предполагам е ясно
децата се задавят и от вода понякога
това си е от инцидентно неправилно преглъщане
мисля, че трябва да се престрашиш и лека полека без да насилваш детето да му даваш и малки парченца нормална храна
рано или късно ще се научи

# 11
  • Мнения: X
Аз се присъединявам към Toni, децата се задавят, моята така се задави на втория ден след раждането с мляко, че ми призля, обаче.....и големите хора се задавят и колкото по-бързо се научи да дъвче и да внимава с храната, толкова по-малък е шанса да се дави, защото иначе само отваря уста и гълта, като пате. Wink

Това с хляба и солетите не е задължително - аз давах зрънчо и колкото и да го оплюват - с него се научи да дъвче, давах и солетки, от тези с кашкавал, много са подходящи. Давай храната с малко бучици, но мааалки, иначе давай парченца - например картофче от мусака цялото, такова парченце мека круша, банан....ей такива неща, постепенно ще свикне, не очаквай да е веднага. Аз постигнах голям успех, когато почна да яде от кухнята на годинка. Имаше мръщене първия месец, но послеее, лапа та и пукат ушите и вече не иска да яде нищо пасирано или каша, дори не и предлагам Wink

И освен това, успех ще постигнеш, когато преодолееш твоя страх, защото всеки рано или късно се научава да дъвче, но ако ти пасираш до две години....няма начин Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 8 275
и аз пасирам още  Embarassed Embarassed Embarassed
от 2 давам намачкана с вилица, ама ние си нямаме зъби (1г. 1 сед.) или по-тоно има 1 бр. пораснал по-малко от 1 ммм
Миналата седмица реших да пробвам с готово пюре Хипп и Семпер и то над 8 м, а не над 12м. Като усети кубчетата (около 3*3*3 мм)в рибата на Семпер почна да прави пози н аповръщане, след това я отказа и пасирана.
Та зарова почвам постепенно първо ще мачкам после по-наедро

# 13
  • Мнения: 102
Благодаря ви майчета. Днес дадох на Бубата не пасирана попара, само я намачках с вилицата и тя я изяде,но не дъвче а направо гълта като пате.А на мен ми се изправи косата докато я изяде.Не се задави нито един път. При нас давенето не е само от консистенцията на храната но и от руфлукса който все още ни мъчи и не е отшумял. Но с упоритост и постоянство ще се научим аз нея тя мен и се надявам всичко да се оправи

# 14
  • Мнения: 3 663
Но с упоритост и постоянство ще се научим аз нея тя мен и се надявам всичко да се оправи
бравос Simple Smile ще се научите, разбира се Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт