Витамини, но не на сироп - за 2 годишно?

  • 1 564
  • 9
  •   1
Отговори
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ох, давайте идея какви витамини да взема за голямата щерка. На 2години е и от няколко дни забелязах, че й се пукат кожичките по пръстчетата. Първо бяха само на две и аз си помислих, че е пипнала нещо и е от това, но постепенно броя на цепнатите пръстчета нараства. Водих я при педито каза - недостиг на витамини. Е как не като не ще да яде плодове и не пие сокове. Sad Та детенце трябва да приема допълнително витамини, но какви?
Тя не иска да пие никакви сиропи- пищи само като ме види с лъжичката, усеща ги в яденето, а както писах не пие сокове и немога да ги сипвам в тях. Пие единствено и само вода!

Давам й имуностимолатор Есбиритокс Н на таблетки, като ги стривам и й го давам с храната. Но за него нямам проблем защото хапченцето е сладко и тя даже си го иска. Та се чудех има ли подобни витамини които да давам по същия начен? newsm78 На повечето които са на хапчета пише, че са за над 3 годинки, а и са дъвчащи или смучещи- а Дени не яде и бонбони та да взема от тях!

Ох, ако някой има някакви идеи да сподели, че се чудя вече какво да правя! Sad

# 1
  • Мнения: 504
Витамини на хрупкащи се хапченца. Във формата на животни са, продават се и на бройка, защото иначе са в огромна кутия. Има ги в почти всяка аптека, само казваш детски витаминчета-животинчета и готово.
Дъщеря ми ги хрупа с охота, добре, че твърдо сме се разбрали за по едно на ден.

# 2
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Благодаря ти Изида ще ги потърся! Явно тук където влизах по аптеките ги нямат.   bouquet

# 3
  • Хасково
  • Мнения: 995
Всички витамини за деца освен сиропна форма имат и форма на таблетки. Така че питай педиатърката кои витамини са най подходящи за вашия случай.
Онзи ден моя позната беше купила сироп на д-р Тайс Мултивитамини не миришеха като другите витаминни сиропи, а на сок от праскова.

# 4
  • Мнения: 2 534
Аз давам на Поли едни , които са като бонбонки - 20 броя за няма и два лева , с различки плодови вкусове , на фирмата Ozone
Всъщност чак сега се сещам , че те не са комбинирани , а са само витамин С , ама вършат работа .

# 5
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Благодаря ти NadiaNGXще потърся по - старателно дано да намеря. Иначе педито ни препоръча Киди.

Женя благодаря много и за тези витамини. Аз се пробвах да й давам от обикновенното Витамин С, но й е кисело и не го иска, така че непременно ще ги купя и тези! Peace

# 6
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Ехиначе или Марсианци - страхотни са на вкус и са във формата на животинчета. Моят син ги обожава. Продават се на бройка, може и цяла кутия да вземеш. Ехиначето са 100 броя в опаковка.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ирка - пробвай с Марсианци или Анималс-и. И 2-та вида са на като бонбонки, но се продават на бройка и ще ти е лесно да установиш кое предпочита Дени, без да се охарчиш твърде много.

Моите и 2-мата са фенове на витаними-хапчета. Нямам проблеми с това. Даже на дъщеря ми като малка й казвах, че пие "винце" като й давах ампула вит.С и тя се кефеше максимално.


И само да уточня, че Марсианците са мултивитамини, а Анималс-ите е по-скоро като добавка към храната. Опитай и дано се получи Peace

П.П: ако Дени веднъж опита Мултисаностола, съм сигурна, че ще иска да изпие цялото шише наведнъж  Flutter

# 8
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Аз четах, на Марсианците че са за над 3години. Може би защото са на хапченца незнам? Вие давате ли ги на по-малките?

Но ще пробвам да взема по малко и дано поне едните й харесат.

Ох, Шани знам, че тези сиропчета са с много приятен вкус, ама диването не иска да ги пробва ама въобще и да ги близне. Що зор съм видяла с Панадола и Калпола, а и те са с приятен вкус, но не - плюе а ако успея нещо да й дам се стига и до повръщане! Направо с тези сиропи в чудо съм се видяла и страх ме хваща само от мисълта, че като се разболее трябва да й  давам по някакъв начин лекарствата, а не толкова че ще се разболее! Rolling Eyes

Затова съм се запасила от всичко на хапчета и свещички! А така ми се искаше да й взема едно витаминозно сиропче - толкова са хубави ама.. Confused

doraan благодаря и на теб за предложенията. Сега си правя един списък с витамини и тръгвам да търся! Че от тези деца вече помня като маймуните от клон до клон! Crazy

# 9
  • Мнения: 2 534
Ирка , понеже сме опитвали и обикновеното вит.С , да ти споделя , че има два вида .
Едното е в картонена кутийка , кисело е , има нарисуван портокал на кутийката .
Другото е натурално , обикновено , продава се на блистери и е много по -вкусно , Поли него го гризка , а другото - не .

Общи условия

Активация на акаунт