Кога се забременява

  • 23 776
  • 19
  •   1
Отговори
Момичета, само когато си в овулация ли е възможно забременяването? По принцип знам, че тогава се отделя фоликул, от който излиза яйцеклетка, но има случаи на жени, които са забременели дни след менструация -- ден , два например.
Възможно ли е въобще или задължително трябва да си в ову.
Тогава как забременяват безпроблемните майчета -- хоп и хайде. Питам себе си и най-вече вас, защото и аз съм от проблемните и аз опитвам точно, когато трябва, обаче вече половин година уви....

# 1
# 2
Цитат на: Anonymous
Момичета, само когато си в овулация ли е възможно забременяването? По принцип знам, че тогава се отделя фоликул, от който излиза яйцеклетка, но има случаи на жени, които са забременели дни след менструация -- ден , два например.
Възможно ли е въобще или задължително трябва да си в ову.
Тогава как забременяват безпроблемните майчета -- хоп и хайде. Питам себе си и най-вече вас, защото и аз съм от проблемните и аз опитвам точно, когато трябва, обаче вече половин година уви....

Най-сигурно е през овулацията!
прави повече опити тогава  kiss

# 3
  • Мнения: 1 737
Може да има забременяване 2 дни след цикъл! Майка ми е забременяла така с мен.
Сперматозоидите могат да живеят до 3 дни в благоприятна среда, което означава, че могат да изчакат в женския организъм, докато се появи яйцеклетка и да я оплодят.

Също така не е задължително овулацията да е точно по средата на цикъла, както при напълно здрави жени може да има 2 овулации в един цикъл, или пък да няма нито една.
Има и мъже, чиито сперматозоиди не могат да живеят повече от 1 час.
 
Така че няма лошо да се пробва и по рано от очакваната овулация.  loveuuu

# 4
  • Мнения: 4 068
Абсолютно е невъзможно да се забременее когато не си в овулация.
Овулацията е процес при който към средата на цикъла узрелия фоликул се пука и отделя яйцеклетка.Яйцеклетката бива засмукана от власинките на тръбата и тръгва по нея.Тази яйцеклетка е жива само 24 часа.Ако през тези часове не настъпи оплождане тя се отделя и изхвърля от тялото със менсиза.Ако обаче настъпи оплождане тя се придвижва до матката и се залепя на стената и като враства във вече удебелената лигавица.Съответно почва да се храни и расте и клетките и да се делят.
Периода на овулация е толкова индивидуален колкото и самия цикъл.
Абе обща взето отговора на въпроса ти е "Не".
Тези момичета,които забременяват от първия път са или късметлийки или нямат никакви репродуктивни проблеми.
Това е.

# 5
# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Anonymous
Момичета, само когато си в овулация ли е възможно забременяването? По принцип знам, че тогава се отделя фоликул, от който излиза яйцеклетка, но има случаи на жени, които са забременели дни след менструация -- ден , два например.
Възможно ли е въобще или задължително трябва да си в ову.
Тогава как забременяват безпроблемните майчета -- хоп и хайде. Питам себе си и най-вече вас, защото и аз съм от проблемните и аз опитвам точно, когато трябва, обаче вече половин година уви....


Имам почти 7годишен племенник заченат на 7-я ден от цикъла  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses и позната която махна своето бебе заченато в М Shocked  Shocked  Shocked !
Така, че както се изразяваше една моя даскалица -- "Всичко е възможно"  Wink  Wink  Wink

# 7
  • Мнения: 4 068
Ми явно това не е било М дето го е имала твойта приятелка.
Щото иначе наистина е невъзможно.По възможно е вместо М това да е било добре познатото явление "кървяща овулация".

# 8
  • Мнения: 1 037
И аз имам позната,която казва че е забременяла М.Друга моя приятулка пък-5 дена преди М.Въобще различни организми,различни случаи.Така,че действайте и ще стане.И при нас пет месеца бяха  неуспешни опитите,но ето че се получи!

# 9
чувала съм за жени забременели по време на менструация. та идеята е такава че не знаеш кои от двата яйчника в кой момент овулира. лично аз смятам че всичко е Божа работа.Сега си правим бебе  и искаме да стане до 3 месеца защото първото ни дете е на 2 години та докато съм неплатен отпуск да износя и втората си бременност, но ................както казах Божа работа.

# 10
  • Мнения: 1 071
На мен доктор ми каза,че е възможно да се забременее дори по време на цикъл,така че...наистина е божа работа Wink

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз забременях със сегашното си бебешоче на 8-тия ден от М, а моята трае по 6-7 дена. Като казвам забременях, имам предвид бебеправех. Абсолютно съм сигурна за деня, защото след това мъжът ми замина за дълго...
Е, вярно ако 3 дни са били живи сперматозоидите, може и да се е получило накрая забременяване чак на 11-тия ден.
И аз не вярвах, но за мое щастие чудото бе станало- ден, два след М. Grinning

# 12
  • Мнения: 6 313
И аз забременях с второто си хлапе в последния ден на цикъла.
Обяснението на моята лекарка - комбинация от дълъг цикъл + ранна овулация.
А и най-вероятно самото оплождане е станало 1-2 дни по-късно.
През цялата бременност, бебето беше с 2 седмици по-голямо от срока на бременността, изчислен според акушерския календар (според първия ден на последната менструация).
Бяха ми назначили дата за планово секцио 14 дни преди термина, но бебо избърза и се роди съвсем доносен още преди това, което за пореден път доказа, че съм си забременяла точно по време на цикъла.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Mamma
И аз забременях с второто си хлапе в последния ден на цикъла.
Обяснението на моята лекарка - комбинация от дълъг цикъл + ранна овулация.
А и най-вероятно самото оплождане е станало 1-2 дни по-късно.
През цялата бременност, бебето беше с 2 седмици по-голямо от срока на бременността, изчислен според акушерския календар (според първия ден на последната менструация).
Бяха ми назначили дата за планово секцио 14 дни преди термина, но бебо избърза и се роди съвсем доносен още преди това, което за пореден път доказа, че съм си забременяла точно по време на цикъла.


нямам повече какво да добавя, Ренци!

Поздрави на всички и действайте...не се знае кога ще се случи ЧУДОТО!

# 14
  • Мнения: 4 068
Шани ако знаете с Мамма каква нова надежда ми давате само.
Дано да сте прави,че и нас скоро да ни огрее.

Общи условия

Активация на акаунт