Прохождане - чудя се?

  • 588
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Оги се пусна да ходи в началото на 9-тия месец, но му обувам само изкуствени обувки(тези с топченцета, след много четене разбрах, че те са препоръчителни). Вече ходи относително стабилно, минава от едната стая в другата през коридора, сам с вирнати ръчички, за да пази равновесие Laughing.
Моят въпрос е кога се преминава от едните обувки към другите, тези с по-твърда подметка, защото като му обуя такива вече не е толкова устойчив? Време ли е да махам изкуствените и изобщо как беше при вашите дечица?
Пусках търсачката, но неоткрих това което ме интересува.

# 1
  • Мнения: X
Zdravej, nie oshte ne sme prohodili stabilno, no moito pedi kaza, che kogato zapochne da hodi se slagat obuvkite s tvurda podmetka, zashtoto tova sa mu purvite dvijenia vse oshte i ako sa v meki obuvki, mogat da se izkriviat krachencata i posle da stupva na krivo. davai smelo drugite obuvki, toi shte svikne s tiah.

# 2
  • Мнения: 3 777
Бос, най-много по чорапи.
От това по хубаво за мен няма.

Мъжа ми в тази връзка казва, че циганче дустабанлия няма, защото ходят боси.

# 3
  • Мнения: 7 837
Вкъщи е бос.
Навън е с маратонки с твърда подметка. Ходи си съвсем спокойно. Никога не съм му слагала друг тип обувки.

Момченцето ти е малко все още, нормално е да не е стабилен. Дай му време да позаякне.

Последна редакция: пт, 30 дек 2005, 17:46 от Casey

# 4
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Аз мисля,че е по-добре вече да му слагаш твърдата подметка,ще свикне с нея.

# 5
  • Мнения: 8 505
Вкъщи и най-добре бос (заради сезона-по чорапи).А навън-с твърда подметка-постепенно ще свикне с нея.

# 6
  • Мнения: 1 489
Ние от самото начало на прохождане сме с твърда подметка и така се чувстваше по-стабилна.Събуех ли я боса не искаше да ходи.

# 7
  • Мнения: 4 915
Вкъщи - боса/по чорапи.
Когато почна да пристъпва и да стои права, за навън обувах буйки - "изкуствените", както ги наричаш, за да е с мека подметка. Като застудя - още не ходеше стабилно - взех едни кожени обущенца, китайски,  но с много мека подметка.

Когато проходи стабилно без обувки у дома, й купих обувки с твърда подметка.
Можеш и ти да направиш така - с твърда подметка, когато проходи добре, крачетата са заякнали достатъчно и пристъпва смело.

# 8
  • Мнения: 1 645
В къщи Дани ходеше от тези буйки за които ти говориш.Когато стана по стабилен му купих едни обувки на Барт,които бяха със мого мека подметка - пак нещо от типа на буйките.
А малко по късно му купих и едни гуменки на NIKE,и със тях беше много стабилен.До сега обувки не сме купували - а  само маратонки.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
В къщи бос,по чорапи,а тази година му купих от онези пантофки-животинки (с мека подметка са),а навън маратонки

Общи условия

Активация на акаунт