Chicco Key1, Maxi Cosi Priori SPS ili Play- кое да избера?

  • 2 849
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 877
 Макар да изчетох всички теми за столчетата за над 9 килограма, както и всички статистики за сигурност, цени и тн . и да огледах някои модели, все още се колебая.  newsm12 Моля, ако някой е запознат с въпроса да помага!
 smile3506

# 1
  • Мнения: 2 323
И аз ще следя темата с интерес! Аз обаче не съм за Чикото, като че ли е по-тясно!

# 2
  • Мнения: 877
Не съм го виждала на живо (Чикото Grinning), ама има задоволителна степен на сигурност сред моделите, които се продават на нашия пазар. Ох, как ми се искаше вече да съм със столче, ама пусто чудене....

# 3
  • Мнения: 2 529
Maxi Cosi  си избрах, макар, че преди това ползвах бебешката кошница на Chicco (количката ни е Chicco C1). Като сигурност има достатъчно точки и просто си го харесах  Simple Smile Столчетата Play също са страхотни Sunglasses Мисля, че точно тези 3 марки са много сигурни и качествени и остава да си избереш така да се каже по сърце и джоб  Wink

# 4
  • Мнения: 5 228
Аз на принципа "едно си баба знае, едно си баба бае", да си похваля нашето столче - Brevi Grand Prix. Много е удобно, има 4 положения, махаща се мека подложка за удобство на по-малко бебе, закрепя се лесно и сигурно, и струва ок. 260 лв. от Малечко.



Аз също се двоумях между Чико и Макси Кози, Плей ми идваха малко съкпички, и това най-много ми хареса.  Отговаря на всички необходими стандарти забезопасност. Коланите на колата  минават през едни метални катарами (майне се казват така  newsm78) и за допълнителнасигурност отгоре минават още едни джаджи, които държат колана още по-здраво. Това не го видях наникоедруго столче.

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Макси- кози.....Чикото е с много изкуствена дамаска

# 6
  • Мнения: 5 255
И в друга тема писах, че е най добре да се избира на място.
Да се слага детето във всяко едно столче и да се прецени кое е най-подходящо.
Така направихме и ние при избора на столче.
Бяхме решили да е NeoNato /количка+кошница, стол за хранене ни е на тази марка и сме много доволни/.
Оказа се че е тясно. След това минахме на Chicco - тясно и тежко.
Признавам - за Маxi Cosi не мога да дам мнение - не сме пробвали.
Спряхме се на Play и сме много доволни  Peace.

# 7
  • Мнения: 5 370
Макси- кози.....Чикото е с много изкуствена дамаска
С три ръце съм за МАКСИ КОЗИ.
В момента им ползваме кошницата все още,а тя е до 13 килограма,
След още малко и ние мислим да взимаме техен стол. Hug  bouquet

# 8
  • Мнения: 877
Благодаря на всички! Нашия проблем се оказа не в столчето, а в колата. Столче трябва да се избира и според колата. Днес купихме Бебе Комфорд(въпреки трите марки горе Confused), страхотно е и малко скъпо ни идва, но го взехме. Като го монтирахме на колата се оказа, че няма съвместимост с коланите. Върнахме го Sad
Продължавам с търсенето, ох малко повечко ми дойде!!!
Весело посрещане довечера на всички!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 623
Нашето е PLAY и е страхотно, та чак ми идва аз да седна в него. Още като го видях / а вярвайте ми доста се нагледах/ си казах "Това е столчето". Просто ме грабна изведнъж. То дори не е стол ами цял фотьоил. От по-старите модели е, но е разкошно и Бобо се чуства в него като Бей в слама Simple Smile

# 10
  • Germany
  • Мнения: 7 866
Нашето е Chicco Key1 и засега сме супер доволни. Аз събрах мнения от прятели и колеги и всички ни препоръчаха това. На бебо му е удобно, лесно се монтира, има си сертификат за безопасност...
Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 293
Когато избирахме столче, сложихме малката да пробва всяко едно от изброените столчета. Единственото столче, в което не беше притеснена в раменете бе  Maxi-Cosi Priori XP. Е, признавам си че детето беше доста пооблечено, ама и в зимно време с космонафта трябва да се чуства комфортно  Hug  Sunglasses

# 12
  • Мнения: 2 723
Аз също съм за Play.

# 13
  • Мнения: 877
Няма такова обикаляне като нашето за това столче....
Сърдечко, благодаря ти за инфото за магазина Бейби Нова (страхотен магазин, с добро зареждане и много хубави дрешки, а и обслужването не е лошо), но за беда и Макси Кози и те не стават за Тунгото. Това не е кола за майки, това е кола за млади жени, но не майки  Confused
Бяхме и до магазина на БГ-Мамма, но пук там нямаха в наличност такива столчета. Исках да пробваме и евтиния вариант на френските столчета, тези със сертификат които са. Ама не, обиколихме още 100 магазина, изнервих се зверски, успоредно си ударих детето във вратата на колата, сега има червенина, на 5мм от окото...абе ад от всякъде.
Е, в крайна сметка взехме НеоНато Монца, то стана. Но, го взехме от Малечко, като те казаха, че трябва да се смени колата....много мили хора, сигурно защото върнахме столчето за 400 кинта, нямам идея.
Трябваше днес да го вземем, защото мъжът ми е на работа от утре, а съветът трябва да е в пълно число.
Е, това е от мен. Хич, не ми провървя с тази покупка. Но, в крайна сметка и това ми допада, но колко е сигурно незнам.

# 14
  • Мнения: 5 255
Столче трябва да се избира и според колата.....

Това също е вярно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт