Домашни зеленчукови пюрета за бебе с АБКМ?

  • 1 040
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 260
Значи, гледах стари теми, но нещо не мога да си отговоря на всичките въпроси, така че с риск да ме биете, пускам тема....
Ситуацията е следната:
Беба е на 5 месеца, винаги е имала много колики, газове и запек. Когато беше на 3 месеца я заведохме на специалист, който заяви че може да има АБКМ и ни даде Фризопеп да пробваме как ще и се отрази. Тя взе че се оправи...отначало поне. Скоро ще правим изследване за да се докаже алергията. Яде всякакви плодови пюрета, обаче като почнахме зеленчуците, пак се запече и много пръцка, без Еспумизан пищи нонстоп, ака едно такова като бетон гъсто. В купешките пюрета често има ориз, който знам че запича, обаче ако и давам само без ориз, много ще и огранича диетата. Затова реших да се пробвам с домашни. Имам 2 въпроса:
Какво да слагам в пюретата?
Колко време се съхранявах в хладилник?

# 1
  • Мнения: 548
Можеш да слагаш макарони - оризови, царевични и такива от елда. Те са безглутенови, а същевременно хранителни. Наскоро купих една царевична каша от марката Беби, на която пише, че може да се използва за сгъстяване на ястия. Пробвах с 1-2 редки супички и стана много добре. Давам също така елда и белена леща, но за второто вие ста малки. Елдата е много полезна, не знам обаче дали не запича?! Много мами слагат сиренце в пюретата. Можеш да пробваш, ако не мислиш, че ви е рано. Понеже при нас също имаше съмнения за АБКМ, аз давам козе сирене.
За съхраняването - аз готвя по две дози за два поредни дни. Ако искаш за по-дълго - във фризера.

# 2
  • Мнения: 4 358
В подписа ми има линк към клуб Алергии - разгледай там, ако имаш време  Wink

# 3
Лелее, Теди, къде беше преди! Майтапя се! Благодарение на теб отидох в клуб Алергии и намерих отговори на много от моите въпроси. Вече ви обичам!  newsm44
От утре съм там!
Благодаря!

# 4

Общи условия

Активация на акаунт