Не зная на къде да поема

  • 3 717
  • 33
  •   1
Отговори
Здравейте!
Отдавна съм в този форум, но поради някои съображения съм с ново име.Само ще кажа, че съм от мамите септемврийки.
Ето накратко какво се случи с мен и моето прекрасно детенце.
С моят "прекрасен мъж" имахме връзка в продължение на 10 прекрасни години.Запознахме се още като студенти в първи курс, почти веднага заживяхме заедно,след това се дипломирахме и се преместихме в неговия град, където той започна работа в фирмата на семейството си.Всичко вървеше прекрасно, имахме чудесен дом, бяме материално обезпечени и много се обичахме.Миналата година решихме да имаме дете и аз почти веднага забременях. Оженихме се през март месец тази година.Почти веднага след сватбата, той много се промени - стана мълчалив и затворен, избухваше често, пътуваше постоянно и изгуби всякакав сексуален интерес към мен. Отдавах всичко това на бременоста си и на напрежението в работата му.Много пъти се опитвах да говоря с него, но без успех - казваше, че това което се случва с него не е моя работа, но нямало нищо общо с мен - имал си проблеми, които не искал да споделя с мен.Това продължи докато се роди детето.Една седмица, след като ме изписаха от болницата, той ми каза, че искал да се разделим, защото се чувствал зле и бил много депресиран, не му било приятно да се прибира в къщи и затова постоянно отсъствал.Няма да ви казвам какъв шок изживях и как се почувствах, след това което ми каза.Отново го попитах за причината, но той не ми каза нищо конкретно.Постоянно увърташе но ме уверяваше, че няма друга жена и аз му вярвах безрезервно.Пожела да се разделим, и тъй като аз съм от друг град ме накара да се изнеса с детето от апартамента, като ме увери, че ще идва свяка седмица и ще ни издържа. Намерих си квартира по обявите в нета и той ни уреди транспорт и помогна в преместването.Само ще уточня, че родителите ми живеят в малко градче на 40км. от града в който съм сега.След като се преместихме, той ми каза, че искал да го оставя намира за да се опита да преодолее ситуацията в която е изпаднал.Да обаче, навръх Коледа се случи нещо, което ме накара да прозра истината! Той си имал любовница, която не е знаела за моето съществуване!!!Тя живее и работи в София, но му е обещала, че ще се премести при него и затова той е бързал толкова да ни разкара.След като истината излезе наяве той започна да ме притеснява със заплахи и психически тормоз.......иска да се разведе възможно най-бързо! Започнаха едни обещения, че ще купи жилище на името на детето, в което да живеем, за голяма издръжка, че ще ми помогне да си намеря работа и т.н.Да обаче, той иска да разчитам на честната му дума и ми предлага да подпичем споразумение, което по никакъв начин не го обвързва.Аз не се съгласих и съответно отново започна да ме заплашва.........
Сега не знам какво да правя...детенцето ми е едва на 4 месеца, засега все още ни дава пари, но не знам какво може да реши утре.Затова искам да се установя някъде и да започна работа възможно най-скоро, докато все още мога да си позволя дтегледачка.Сега живеем на квартира, но в град, който няма голям потенциал.От друга страна тук имам приятели , а и родителите ми са наблизо, въпреки , че и двамата работят и не могат да ми помагат много.Иска ми се да се установя в София,но не знам дали ще мога да се справя сама........

# 1
  • Мнения: 3 634
Господи боже мой, съществуваш ли и ако, защо тогава позволяваш на такива неща да се случат?

Мила... просто не знам какво да ти кажа... Ситуацията ти е ужасна. А аз не мога да помогна с друго освен със сърдечна приятелска прегръдка.
Историята ти направо ме потресе... видях доста неща от моя брак и това което се случи с него в нея.
Сила мила! Дръж се! Един ден той ще страда!

Целувки и прегръдки за малката Ния от мен и "кака" Неа (на 10 месеца).

Последна редакция: сб, 31 дек 2005, 00:24 от Мама от Финландия

# 2
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, напълно те разбирам. Гадна ситуация, меко казано. Виж, аз няма да изпадам в сантименталности, а малко прагматизъм. Защо не се консултираш с адвокат при развод по негова вина - понеже и без това нямате 3 години брак и не може по взаимно съгласие. Та по вина когато е - на какво можеш да го осъдиш - става дума за апартамент и издръжка. Аз не съм от разведените мами, бащата припозна детето и нашите уговорки са на честна дума, но това е друго, та затова не мога многа да съм полезна.
Предполагам обаче, че мами, които наскоро са се развели могат да ти кажат по-конкретно.
Моят съвет е да се бориш до последно да осигуриш детенцето си, стига криворазбрана гордост от типа "да види онзи никаквец, че мога и сама"! Понеже детето е отговорност и на двамата родители! Стискам палци и пожелавам успех в по-нататъшната битка и дано да има успешен завършек!
Весели празници, доколкото могат да бъдат! Hug Hug Hug Hug

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Искренно съжалявам за това което преживяваш.Не се давай и не вярвай на обещания!!!Отсоявай позициите си,бъди силна-доказала си че можеш!Сега е момента да си материалистка, свързано е с детенцето,а и бащата си го е заслужил.
 Прегръщам те и ти пожелавам много успех Heart Eyes  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 023
аз па ше ти изпеем една песен на контрол:

"не ме обичаш/2 ти
не ме обичаш/2 ти
чезна като свещ която догаря
чесна като пушек от риба на скара
не ме обичаш/2 ти
не ме обичаш/2 ти
всяка нощ си плача по малко за тебе
всяка нощ си мисля на къде да поема
и много често виждам на майка си приличаш
петно неясно на балната ми риза
оооооо оооооо оооооо не ме обичаш ти/2"

и още една ше ти изпея:

"и ще дойде най-щастливия ден, когато ти ще си далече от мен..."

или в кратце от компилацията:
изчисти петното, не фърляй ризата, ако може земи и резервна, щото да има авоари за най-щастливия ден...
мдам.
пък с адвокат - веднага - права е моргана.


милк - се извинява за пеенето, ма й празнично и не мож се възпре  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 863
Говори с адвокат! Не подписвай нищо!Не се подавай на заплахи! Отделяй колкото можеш пари, от тези които ти дава и търси по всякакъв начин  подкрепа. Гадна работа, какво друго може да се каже!
Много прегръдки и кураж от мен!

# 6
Здравейте, пак съм аз но нещо се омотах с регистрациите. Бладодаря за съветите и подкрепата.Първо да кажа, че вече имам адвокат и си знам правата и възможностите. Второ, той се опитва да ме накара да се разведем веднага, по взаимно съгласие, тъй като доколкото разбрах е излъгал другата жена относно семейното си положение, а и въобще за нашите отношения. Предполагам, че и е казал, че очаква дете, от жена с която няма нищо общо, едва ли не забременяла случайно.  Предполагам, че затова беше цялото това бързане да се изнеса.Аз обаче за никъде не бързам и му казах, че няма да получи развод докато не си изпълни обещанието за жилище, а също така и относно обещаната издръжка.Съответно той освирепя съвсем, нарече ме каква ли не и ми каза, че съм му съсипала живота, защото забележете: "аз съм го накарала насила да се ожени за мен и да имаме дете"! #CrazyВъобще ситуацията е отвратителна, особено сега по празниците, когато знам, че е с нея и си празнуват.Така ми се иска да и вдигна телефона и да и разкажа с какъв идиот си има работ, но знам че от тава няма да се почувсвам по- добре.

# 7
  • Мнения: 3 634
Така ми се иска да и вдигна телефона и да и разкажа с какъв идиот си има работa...

Аз пък мислех такъв съвет да ти дам... Тя щом като не знае, какво по-хубаво от това да й кажеш
що за стока скоро ще си има у дома (или ти го мислиш като един вид отмъщение това, че се е захванала с такова чудовище?).
В моя случай преди малко по-малко от година много мислих дали да не й дрънна един телефон (на моменти и тигани съм искала да й джасна в главата), но така и не го направих.
Сега преди месец я видях и говорих с нея и останах потресена от плиткостта на мозъка й, от начина по който се държеше и изглеждаше... Ама, не е мой проблем. Не съм аз женената за нея, той е. И ми стана едно хубавооо... Та един вид, не се знае, може и да се почувстваш по-добре... може и по-зле. Шанса е 50/50.
Аз поне ако новата не знае нищо за старата и за общото дете много бих искала да я усведомя... ма туй съм си аз де.

Прегръдки!

# 8
  • София
  • Мнения: 985

Аз пък мислех такъв съвет да ти дам... Тя щом като не знае, какво по-хубаво от това да й кажеш
що за стока скоро ще си има у дома (или ти го мислиш като един вид отмъщение това, че се е захванала с такова чудовище?).

 И аз точно така бих направила, на война като на война. Обаче не от позицията, защо ми открадна мъжа а от позицията, че ти се радваш да се отървеш от него и и разказваш всичко, защото тя има право да знае истината, която той и е спестил.
 Миличка, зная колко ти е гадно, тежко и трудно. Но ти пожелавам здраво да си стъпиш на краката и да не му се даваш толкова лесно и да го накараш да ви подсигури материално. Това дете не е само твое. То е и негово и той трябва да си понесе отговорността да му подсигури добър живот.
Прегръщам те силно и ти пожелавам успех.

# 9
  • Мнения: 3 394
Мила Т, при всички положения първо си намери добър адвокат! Без нищо черно на бяло няма никакви гаранции, хората, за съжаление, се променят и дори и най-близкия човек може да ти забие нож в гърба.

п.с. ако искаш ми пиши на лични

# 10
Да, и мен ме сърбят ръцете да и се обадя и да и разкажа какъв безотговорен и егоистичен  лъжец е, но след като си помислих, че след като тя разбере истаната и го разкара той може съвем да превърти и да си го изкара на мен и на детето.Тя рано или късно ще разбере и той да му мисли, защото не виждам какво бъдеще има подобна връзка , основана от самото начало на лъжи.

# 11
  • Мнения: 235
Като четох историята ти имах чувството, че чета своята. Знам колко ти е трудно и каквото и да ти кажем няма да те накара да се почувстваш по-добре, но намери сили да се справиш.  Хубаво е че искаш да се преместиш в София, но ако нямаш познати и къде да живееш ще ти е доста трудно. Квартирите са адски скъпи. На първо време мисли как да извлечеш максимална полза от развода. Дано поне се съгласи на по-висока издръжка. 
Живота продължава. Рано или късно ще срещнеш човек, който ще те направи щастлива и ще се радва на детенцето ти. Важното е ти самата да не се затваряш в черупката си, в живота има и много хубаво. Искренно ти го пожелавам.

# 12
  • Мнения: 934
Това което разказваш, звучи ужасно, като чета ми се иска да удуша този дето уж се нарича мъж. В името на спортната злоба аз бих си поговорила с любовницата за да разваля и неговия празник.
Дръж се мила, само имаи куража да не се огъваш пред него. Не знам със какво мога да бъда полезна, но аз съм от София, ако имаш нужда от нещо пиши на лични.

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Няма смисъл да говориш с любовницата - и малкото облаги дето можеш да извлечеш - ще изгубиш
Жалко за другата - ма тя да му мисли
Ти - адвокат и горе главата и ... долу гащите за оня мърльо - да плаща до последната стотинка, и пак няма да се отплати за това дето ти причинява... ма поне да си плати.
А отмъщението - то ще дойде от другаде - не е нужно да си цапаш и ти ръцете...
Успех и се бори

# 14
  • София
  • Мнения: 2 853
@T, кураж и от мен!
за адвоката и преди мен всички са ти го казали, така че няма да се повтарям...

Общи условия

Активация на акаунт