Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 дек. 2005, 23:59 ч.

Как да захаросам портокали?!

• 1 788
  • 4
  •   1
Отговори
  • на брега на Марица
Срам, не срам, ама да призная, че никога досега не съм правила сладкиши  Embarassed
Утре ще празнуваме със семейството на мъжа ми, хората ще приготвят всичко, аз може и нищо да не правя, ама ми се иска поне да се пробвам с един сладкиш - пък, ако не излезе нищо, няма и да го нося - и без друго никой не го очаква  Wink
Харесах си рецепта за сладкиш с портокали, понеже изглежда лесничък, обаче ми трябват захаросани портокали за украсата.
Та, въпросът ми е: как да си захаросам няколко парченца портокал?! 

# 1
Не мога да ти помогна с рецепта,но в магазините съм виждала да продават готови захаросани плодове.
Успех в правенето на сладкиша. Peace

# 2
За 48 броя корички :
6 портокала
500 гр захар

Портокалите се измиват, обелват се и се нарязва на 8 части (може и др форма)
Заливат се с вода и се кипват за 2 мин ...
Отцеждат се и се повтаря процедурата още 2 пъти
Коричките се махат и се поставят върху кухненското руло (трябва да бъдат почти сухи )
500 г захар се залива са 1 литър вода исе довежда до кипване и се оставя да се разтвори
 захарта на бавен огън ...Коричките се поставят в сиропа и се оставят да се варят още
1 час и 30 мин на бавен огън....
След което коричките се изваждат и се оставят да изтинат върху скара
( всяка коричка трябва да отделена)

След изсъхването се поставя в плътно затварящ буркан или се потапя за кратко в шоколад (
правят се бонбони )

Същото може да се направи с лимони

# 3
  • gatorland
Също както Марабу е описала, но може и  по-малко да си направиш. Аз нямам определена рецепта, карам на око, обаче след сваряването и отцеждането овалвам в ситна захар и така съхранявам.

# 4
  • на ОколовръсТното в ПАЛАТка
Не мисля, че ще станат като купешките. Във всички купешки захаросани сочни плодове слагат сяра. Така съм чела. Ковто ядски ме отврАщава.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт