равносметка!

  • 1 256
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
Кой какво постигна през изминалата 2005г Heart Eyes


Аз успях:

- да организирам всички документи на Стела-ЕГН, паспорт, виза+кръщене
- да изкарам англ.щофьорска книжка
- да си купя къща
- да влеза в добър колеж (малко са ми двете висши от бг, сега и тук уча защо на никой не му пука за нашите дипломи, уви ooooh!)

Това са най-значимите!

За съжаление и то огромно не успях обаче:

- да присъствам на една много значима сватба
- да бъда на 55 рожден ден на баща си Sad
- да присъствам на погребението на най-любимия си дядо Sad Sad Sad

Пуста чужбина, все ни разделя!

# 1
  • Мнения: 1 393
Моите:

+ове

- напреднах и се развих професионално точно по начина и както го бях планувала и искала в годината преди това
- купихме си къща, която дълго търсихме и  не намирахме, докато накрая намерихме и успяхме да купим наистина the house of our dreams (или поне за този етап е такава)
- направихме три прекрасни пътешествия, които ни дадоха много приятни емоции и спомени
- Най-близките ми хора бяха здрави и предимно хубави неща им се случваха и на тях през 2005



- не успях да се включа официално в клуба на "Очакващите чужбински мами"

- моята любима баба в БГ претърпя много сериозен здравословен проблем (слава богу, всичко мина благополучно!), а аз не успях да бъда до нея.



# 2
  • Мнения: 1 370
За мен 2005 година, беше една пасивна година. Единствения хубав спомен от нея, ще ми остане Светото кръщение и първият рожден ден на моя син! Носъм и благодарна, защото ни запази живи и здрави, което за мен е най-важното

# 3
  • Мнения: 7 430
Хубавото на тази година бе, че моя сладък син навърши така очакваната ЕДНА година и забременях повторно

....а лошото - починаха дядо ми и баба ми (преди 10 дни) и не можах да се сбогувам с никой от тях....никога няма да си го простя Sad

Мразя я тази година Cry

# 4
  • Мнения: 3 634
Мой ред!

ПЛЮСОВЕ:
* моята малка принцеса се роди
* малкият ми принц стана на 5 годинки и за първи път празнува истински рожден ден с подаръци, торта, свещи и гости
* взех си финска шофьорска книжка
* една от мечтите ми (да сърфирам нета от кревата си) се сбъдна
* бях на почивка с децата си в Българиа за цял месец
* имам си нов телевизор, нова цифрова камера, ново ДВД, нов GSM, нова клавиатура и мишка...

(май се изкарах материалистка, но разберете ме, преди година и нещо не бих могла да си позволя такива неща)

МИНУСИТЕ:

* мъж ми ме напусна
* разведох се
* от време на време ми е много самотно
* все нещо скапано ако ще се случи се случва точно на мене
* здравето на децата ми се разкикивети след като се върнахме от БГ и са болни на връх Коледа и Нова Година


За друго не мога да се сетя... но както и казах в речта си с която запратих 2005 година в казана с боклуците, тази година е била най- отвратителната година която помня. Много хубави неща ми се случиха, но като че ли лошите някак си заливат добрите... и равносметката е точно НУЛА!

# 5
  • Мнения: 163
Чета и гледам аз равносмтките на другите, а за себеси се разсейвам Party
Това което мога да кажа е че през първите минути на 2006-та година аз съм окуражена от думите на Арвен. Различно си е като прочетеш че има и други майки които се борят с проблеми като моите. Предимно с непризнаването на "вишите" дипломи.
Казвам си малко ли ми беше ученето че сега с домакинството и детето се боря да ми приравният дипломата. Да бях записала  банково дело вместо тази филология.  newsm78
ПОЛОЖИТЕЛНИ:
Продължавам смело напред и то с усмивка борбата  за място сред канадските учители. Отрицателните неща ще оставя в изминалата година. Но само едно ми тежи и това е че не съм сред близките си и в хубавите и лоши моменти.
Иначе това беше един хаос от емоции,  но пък завърши с подновяването на контакти със стари приятели от БГ.   Hug

Последна редакция: нд, 01 яну 2006, 08:43 от SweetyP

# 6
  • Мнения: 3 394
Вие пишете, пишете  Hug

# 7
  • Мнения: 5 183
Ми и аз да си кажа ... 2005 пуста да остане. Много отрицателни емоции ... и съвсем малко хубави събития, с които да я запомня.
Едно от тях - дипломирах се тук.
Дано 2006 е мирна, щастлива и успешна! Пожелавам на себе си, семейството си, а също така и на вси4ки вас и семействата ви МНОГО здраве, късмет, любов, разбирателство и семейно щастие. А на мераклиите за бебе - скоро да ни зарадват с добри новини:) Hug

# 8
  • Мнения: 11 307
За мен беше надявам последната лоша година, която изпратих.
Много бурна откъм емоции във всички посоки
За много неща ми се отвориха очите, за други трябваше да стискам зъби, но най важното беше, че си спасих семейството, че се обичаме и че намерих много много приятели!

# 9
  • Мнения: 2 952
   Забременях и ми се роди  син!! Hug   Heart Eyes Здрави  сме , живи  сме , обичаме се , подобрихме отношенията със  семействата ни......На   хубаво  върви. Peace
Материалните придобивки нямат край...те не  са почнали или пък свършили през   миналата  година ...те  си  вървят, Слава Богу!
   За лошото не си спомням, наистина. newsm78.и да е имало е  заминало....
   През Новата 2006 .....на  всички  да поумнеят и пОхУбавЕят ....ВасилиСи  ПрИИкраСни.... Grinning  bouquet

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 094
+ станах мама
+ минах през няколко изпита, важни за по-нататъшното следване
+ намерих нови приятел(к)и
+ преместихме се в по-удобно жилище

- няколко добри авер(к)и се преместиха в други градове/държави
- не успях да изкарам шофьорски курс
- кратък ни беше престоя в Родината, за да обиколим повече места

# 11
  • Мнения: 1 072
Кой по-горе ми взе думите от устата "пуста да остане 2005-а" Wink.
Голям пьк невьрвеж и мнооого гимнастика, все едно напред, две назад... newsm78. Ядове на работата, много напрегната есен, с4упи се и компа, не бях на сватбата на най-добрата ми дружка... Хубавото е , 4е крьстихме малкия в БГ, майка ми беше на гости през цялото лято, запознах се с форумски мами от моя роден град Heart Eyes, та сега сме си приятелки.
Да сме живи и здрави, на вси4ки ви желая една по-успешна година.

# 12
  • Мнения: 3 634
Моята 2006 година започна зле.
Днес бях отново с Неа в болницата. Този път се увериха, че горкото ми детенце се е обезводнило и я включиха на система за няколко часа. Набучиха й малката скъпоценна за мене главица 2 пъти, че тя нали ми е диваненце и издърпа иглата от главата си първия път. Разболя се от преди Коледа, диагнозираха я с бронхит, после с вирусен бронхит (разбирайте, лек няма), после мислеха, че има превмония, след това RS вирус... днес капака беше инфекция на двете малки ушички.
Това ли ще ми е новата година? Ако да... да ми се маща от главата и тя.

Но все пак... бих желала нова година и ново начало на нов по-добър и спокоен живот за себе си и децата... и за вас също.

# 13
  • Мнения: 5 183
Моята 2006 година започна зле.
Днес бях отново с Неа в болницата. Набучиха й малката скъпоценна за мене главица 2 пъти
Много неприятно. Дано бързо се оправи милото детенце!!!
А защо в глави4ката бу4кат системата?!

# 14
  • Мнения: 804
ММ да, явно това е най-подходящия момент да си даде човек равносметка. Аз съм щастлива и доволна от изминалата и се надаявам и 2006 да е испълнена с толкова положителни.
   През 2005 забременях, най-хубавия ми подарък.
   Преместихме се на другия край на света, на друг континетнт, в една различна държава. Горда съм , че успяхме да се адаптираме, намерим приятели, работа и се чувстваме добре тук. Това беше голямо предизвикателство.
    Е, има си и минуси,
   Бях далеч от приятели и роднини
   Баща ми преживя инфаркт и аз не бях до него, радвам се че сега е добре.
      Очаквам Новата година още по-хубави неща да ни се случат, това желая и на вас Hug

Общи условия

Активация на акаунт