Как да се справим с досадните "съвети" на бабите

  • 18 786
  • 202
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 6 214
moeto dete 6te go gledam kakto az iskam otgledali ste va6ite,ostavete na6ite na nas

Добре дошла във форума!  bouquet Какво те води насам?

# 181
  • Мнения: 15 379
Риъл, щях да падна от стола и да се потроша. Не те е срам Hug!

# 182
  • Мнения: 6 214
Риъл, щях да падна от стола и да се потроша. Не те е срам Hug!
Ами първи и единствен пост и е.   ladyuu

# 183
  • Мнения: 15 379
Хихи, лошо момиче такова!
Всъщност такова посрещане, ама дали е схванала Mr. Green?

# 184
  • София
  • Мнения: 39 758
В 1вият момент и аз се втрещих, но явно поста е отговор на "Как да се справим с досадните "съвети" на бабите".

# 185
  • Мнения: 20
Здравейте на всички.
И аз да се оплача ,имам още няколко месеца до като родя ,но от сега се е почнало: каква вода трябвало да пие бебето, кошара била избрала вече с не знам си какъв повивалник (при положение ,че казахме ,че ние ще си избираме всичко първо детенце ни е и искаме ние сами да си изберем нещата),къде да съм сложила кошарката.За абсолютно всичко се меси моята свекърва имам чувството ,че съм на 5 години незнам как ще се оправям...

# 186
  • Мнения: 4 270
Здравейте на всички.
И аз да се оплача ,имам още няколко месеца до като родя ,но от сега се е почнало: каква вода трябвало да пие бебето, кошара била избрала вече с не знам си какъв повивалник (при положение ,че казахме ,че ние ще си избираме всичко първо детенце ни е и искаме ние сами да си изберем нещата),къде да съм сложила кошарката.За абсолютно всичко се меси моята свекърва имам чувството ,че съм на 5 години незнам как ще се оправям...

Режи, че после ще ти се качи на главата!

# 187
  • Мнения: 20
Здравейте на всички.
И аз да се оплача ,имам още няколко месеца до като родя ,но от сега се е почнало: каква вода трябвало да пие бебето, кошара била избрала вече с не знам си какъв повивалник (при положение ,че казахме ,че ние ще си избираме всичко първо детенце ни е и искаме ние сами да си изберем нещата),къде да съм сложила кошарката.За абсолютно всичко се меси моята свекърва имам чувството ,че съм на 5 години незнам как ще се оправям...

Режи, че после ще ти се качи на главата!

Herz режа я , но тя продължава все да дава акъли за всичко, и като не стане на нейната после се сърди .Или ,ако реша да направя нещо ,без значение какво на нея ,ако не и допада започва да ми казва да не го правя ,и като и кажа ,че това ще ми е от полза продължава да настоява ,че тя е правата накрая ми писва и млъквам понеже няма какво да се занимавам ,а е сравнително млада ходи си на работа,не ми се мисли как ще е за напред .Скоро и сватба ще правим и в началото се опитваше да налага ,кога щяла да е датата за сватбата и тем подобни неща ,но разбра ,че няма да отстъпя все пак това си е нашия празник и ние ще решим кога ще е той  Hug

# 188
  • Мнения: 183
qnichhka Не се притеснявай и аз бях така даже по-зле!  #2gunfire Бях бременна в 9-тия месец и тя не вършеше нищо вкъщи под претекста, че ходи на работа ...по едно време толкова ми тежеше, че зарязах всичко; за сватбата се опита да се наложи( и аз бях бременна), но мъжът ми много лошо я отряза чак се беше обидила; после роди дъщеричката ни, тя 5 дни беше във възторг всичко правеше  и после от раз пак спря всичко, висеше ми по цяла нощ на главата( мъжа ми караше нощни смени) как чуе че детето плаче вече в стаята ...търпях я няколко дни и я отрязах, после 5 дни МИР , и после същото взе да гледа детето аз да готвя и всичко останало пак я отрязах.... Та исках да ти кажа че с това СВЕКЪРВА ОПРАВИЯ НЯМА! Режа я всеки ден, след като месец бях тактична де, обаче тя или изобщо не разбра, или се правеше на луда ( това го знам от етърва ми, тя ме беше предопредила за нейните изцепки) ...тази седмица пък живеем за съседите, оставям и детето да отида до магазина за памперси връщам се няма я ...излязла  #Crazy след малко идва във вятър извела детето по квартала на ръце   #Crazy щях да припадна   #2gunfire та ние сега живеем заради съседите важното е съседите да я видят, че гледа детето... оттогава не съм я оставяла не мисля и да го правя , защото или ще се скараме, или ще се сбиеме  Crazy  #2gunfire

Станала съм пълен непокист  Mr. Green изобщо не само че не и обръщам внимание а като ми писне не правя нищо Simple Smile и хич не ми е зор и мъжа ми се предупредила, и той ме подкрепя Simple Smile

Последна редакция: ср, 09 апр 2014, 21:33 от AnMary

# 189
  • Мнения: 316
...тази седмица пък живеем за съседите, оставям и детето да отида до магазина за памперси връщам се няма я ...излязла  #Crazy след малко идва във вятър извела детето по квартала на ръце   #Crazy щях да припадна   #2gunfire та ние сега живеем заради съседите важното е съседите да я видят, че гледа детето... оттогава не съм я оставяла не мисля и да го правя , защото или ще се скараме, или ще се сбиеме  Crazy  #2gunfire
Хахахаха, моята също за съседите, ама не само с гледането на деца- имам 2ма племенника, които тя е "изгледала", искала да ми простира, да ми разходи детето с количката, да съм кажела от какво имаме нужда, все действия с които да се "изфука" колко би помага... ей затова докато не проговори добре малчо хич няма да и го дам , да мога да проконтролирам какво се случва. Отделно малкия племенник все се разболява като е при нея, все го разсъблича като е студено и го навлича като е топло, сякаш детето критическа кара... А къщи като дойде все му било студено на бебето /аз го държа силно разголен, ама пък е топло вкъщи/, няма оправия за съжаление. Това свЕстна свекърва да ти се падне, е като 6ца от тотото  #Crazy

# 190
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ех,момичета много сте смели в изказванията за бабите сега,но повярвайте ще дойде момент в който ще ви се иска да са около вас...
И аз бях в началото така:сама се справях,не търпях ничия критика или обяснение как да си гледам децата.Минава времето и бебето вече не е бебе,а пораснало дете..имаш нужда да излезеш на кафе,с приятелки на разходка,на шопинг,на мероприятие/театър,кино/ та дори и на ресторант със съпруга...и т.н и определено имаш нужда от една баба която да е насреща.
Да не говорим,че когато дойде яслено-градинската възраст и започнат болестите определено си е в плюс да имаш такава.Рядко работодател търпи чести болнични.....
Тогава разбираш,че също могат да са в полза  Peace и то голяма!
Не ги отрязвайте...разбира се бъдете умерени и пояснявайте какво смятате ,че е правилно за детето ви,но не ги гонете в буквалния смисъл  Peace

# 191
  • Мнения: 2 237
Девчица, много си права  Peace То е ясно, че свекървите са чужди нам хора и все ще им търсим кусури.
При първия брак, първата ми свекърва беше ад. Ужасна жена. И аз такава млада, наивна...Само скачах, намирах кусури и все тя ми беше виновна. После се разведох, отрязах всякакви контакти с нея. Но никога не съм спряла дъщеря ми да ходи, интересувам се после как е и пращам поздрави. Осъзнах, че ако аз не я харесвам, то дъщеря ми я  обожава. Тя пък е прекрасна баба за нея. И заради нея преглътнах. То не било страшно Simple Smile

Сега тази свекърва също има кусури. Все си мисля, че ако бях по-млада щях със сигурност да я плювам по форумите. Но вече съм в зряла възраст и мисля по друг начин. Приех я каквато е, прощавам всичките и недостатъци и изцепки. Тя иначе е много добра по душа. Обикнах я и си наложих да не забелязвам кусурите и. И така ми е по-леко. Тя обича и първото ми дете и то много, при все че не е нейно внуче. Установих, че ми е по-добре когато не забелязвам и не се връзвам на недостатъци. Да и тя иска да навлича детето и не разбира от дума, и тя иска да дава храни , които той е малък да яде...И тя ми дава разни странни акъли.....Парирам я с усмивка и добър тон. Даже ми е сладка. Това знае жената, това може. Тя е родила бащата на детето ми и това на мен ми стига да я уважавам.
Разбира се има такива, които няма как да обичаш и които са наистина дразнещи. Но намерете начин ако можете да не им се връзвате толкова. Те наистина понякога могат да бъдат много полезни Wink

# 192
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
.. Тя е родила бащата на детето ми и това на мен ми стига да я уважавам.
Много ми хареса как си го формулирала  Hug

# 193
  • Мнения: 6 214
Това свЕстна свекърва да ти се падне, е като 6ца от тотото  #Crazy

 Grinning Grinning Grinning хахаха
[/quote]За това един мой приятел казва "аз съм си избирал тъща, не жена".  Laughing Laughing

.. Тя е родила бащата на детето ми и това на мен ми стига да я уважавам.
Много ми хареса как си го формулирала  Hug
Аз съм на същия принцип.

Последна редакция: пт, 11 апр 2014, 10:15 от AnMary

# 194
  • Мнения: 2 237
Баба ми навремето ми каза: "Ако искаш да живееш кротко и спокойно с мъжът си, уважавай майка му ! Каквато и да е тя. И никога не казвай лошо за нея пред него". С първия не я послушах. Разведохме се. Сега я послушах. Уважавам и обичам тази отрудена женица, която не се поколеба да насърчи връзката ни. Въпреки, че живее в мъничко селце, където е направо позор синът ти да е с разведена с дете.  Тя обаче не се съобрази с "Какво ще кажат хората" и аз съм и много благодарна. Да ми е жива и здрава, каквато е - такава. Аз пък да не би да съм безгрешна?  Blush

Общи условия

Активация на акаунт