«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 2 √ости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 14 отговора

от където си искам

ћнени€: 630
“ърс€ една рецепта за содена питка, имах € на една кути€ от сода Ѕикарбонат но съм € метнала в коша Confused –ецептата беше много спулучлива,не се меси а вичко се обърква в една купа и се изсипва в тавичката,бодеш с вилицата и готово. —таваше страхотно мека , помогнете с н€ко€ подобна рецепта  Praynig
÷итирай

ћнени€: 7 523
....... , помогнете с н€ко€ подобна рецепта  Praynig

monikss, нещо подобно - ЅЏ– јЌј ѕ»“ј. Peace
÷итирай

¬арна

ћнени€: 209
—одена питка за Ѕъдни вечер
ѕродукти:
500гр брашно,
300 мл хладка вода,
2 с. л. оцет,
1 ч. л. сол,
1 с. л. захар,
1 ч. л. сода бикарбонат,
1 п. бакпулвер,
2-3 с. л. растителна мазнина,
червен пипер, шарена сол за поръсване.
ѕриготв€не:
ѕрес€ваме брашното заедно със солта и бакпулвера.
¬ чашка смесваме оцет, содата и захарта, разбъркваме и смесваме с водата.
ѕравим кладенче в брашното, добав€ме олиото и започваме да наливаме по малко вода.

«амесваме тестото и месим 10 мин, докато се замеси меко лепкаво тесто.
ќстав€ме малко да почине 10 мин. и оформ€ме питката във форма по желание.
—лагаме паричка и клонка дрен увити в алуминиево фолио и ги забождаме в тестото.
¬ъв форма поръсваме обилно с брашно и слагаме обредни€т хл€б.
ѕечем в предварително загр€та на 200*— фурна 40-50 мин.
»зваждаме, заливаме с тънка струйка растителна мазнина, поръсваме с шарена сол, пипер и задушаваме с кърпа.
–азчупва се питката от най-възрастни€т член на семейството, като първото парче е за дома и вс€ко следващо за членовете на семейството.
¬ който се падне паричката, той ще бъда благословен да издържа семейството и носи паричките в дома.
ƒренът ще носи здраве на този, в който се е паднало късметчето.
÷итирай

от където си искам

ћнени€: 630
....... , помогнете с н€ко€ подобна рецепта  Praynig

monikss, нещо подобно - ЅЏ– јЌј ѕ»“ј. Peace

bouquetпочти същата рецепта, като € вид€х написана се припомних
÷итирай

„икаго / —офи€

ћнени€: 2 582
Ќапиши и тво€та рецепта каква е, щом тази не е точно същата. —тана ми любопитно Smile
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 182
ƒа се запиша в темата, миналата  оледа само содената питка не ми се получи, н€ко€ 100% успешна рецепта, мол€ Rolling Eyes
÷итирай

при люл€ците

ћнени€: 22
Ќаправих бърканата питка снощи за проба и......’убаво стана ама по-скоро беше солен кекс не питка newsm78 липсваше ми само сиренцето вътре-иначе за бързо ако н€ма хл€б става.ћиналата година правих содена питка ко€то за първи път стана точно кокто исках ама така стана че рецептата вече € н€ма и май ще си прав€ питка със ма€-така или иначе със сигурност ще има и мръвка  #2gunfireче мо€ 100килограмов мъж и комши€та със същите пропорции иначе се сърд€т 35
÷итирай

ћнени€: 178
ѕродукти:
500гр брашно,
300 мл хладка вода,
2 с. л. оцет,
1 ч. л. сол,
1 с. л. захар,
1 ч. л. сода бикарбонат,
1 п. бакпулвер,
ѕриготв€не:
ѕравим кладенче в брашното, добав€ме олиото и започваме да наливаме по малко вода.

—лагаме паричка и клонка дрен увити в алуминиево фолио и ги забождаме в тестото.
»зваждаме, заливаме с тънка струйка растителна мазнина, поръсваме с шарена сол, пипер и задушаваме с кърпа.
–азчупва се питката от най-възрастни€т член на семейството, като първото парче е за дома и вс€ко следващо за членовете на семейството.
¬ който се падне паричката, той ще бъда благословен да издържа семейството и носи паричките в дома.
«а първи път да направ€ и аз хубава содена питка - благодар€ »влин Big Ups
÷итирай

ћнени€: 325
ўе опитам. ќтдавна търс€ постна  содена питка.
« ѕоследна редакци€: нд, 22 €ну 2012, 17:42 от €бълка »
÷итирай

ћнени€: 0
—одена питка

600 гр. брашно
    500 гр. кисело мл€ко
    1ч.л. сода
    1ч.л сол
    1с.л. олио /слагам на око /
     1 €йце / слагала съм и 2 ако са по малки/

1/3 масло за отгоре

¬сички сухи съставки се смесват , добав€ се всичко останало без маслото . –азбърква се , може и с лъжица з/то тестото е  р€дко и лепнещо.  јз пека тази питка в дъното на електрическа тенджера . Ќатърквам с масло и поръсвам с брашно дъното и стените на тенджерата , изсипвам сместа , заглаждам с мокра ръка и отгоре нар€звам 1/3 масло на малки парченца . ѕека в  леко загр€та фурна на 200 градуса около 30-40 мин. ѕробвам с клечка .
   ѕитката става висока ,много вкусна и ароматна.

“ази рецепта ми е от една книга " ƒом бит семейство " издание 1973 год.  јко н€кой случайно € има може да € погледне.

–ецептата в книгата е с 1 кис. мл€ко , но   , когато е издадена книгата едно кис. мл€ко е било 500 гр.

÷итирай

ћнени€: 0
јз имам една рецепта от една такава кутйка от сода.“€ е следната;–азбъркайте 1чаена лъжичка сода с 4чаени чаши брашно.ƒобавете 1€йце,1кофичка кисело мл€ко,1чаена лъжичка сол,1/2чаена лъжичка
захар и 4супени лъжици олио.ќмесете еднородно тесто.»зсипете в намазана с олио тава.«агладете с разбит жълтък или вода.ѕечете в сгорещена фурна за около40 мин при 200—. Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 310
ѕродукти:
500гр брашно,
300 мл хладка вода,
2 с. л. оцет,
1 ч. л. сол,
1 с. л. захар,
1 ч. л. сода бикарбонат,
1 п. бакпулвер,
ѕриготв€не:

«а първи път да направ€ и аз хубава содена питка - благодар€ »влин Big Ups

ак си познах питката, радвам се, че ви се получава...много дълго експериментирах, докато ми се получи и стигнах до тази рецепта, доволна съм от позитивните коментари под рецептата Smile))
÷итирай

Different times, different places

ћнени€: 115
ќт н€колко години прав€ ето тази содена питката на Ilrai  http://ilrai.blogspot.com/2010/11/blog-post_21.html ¬секи път се получава отлично. «а тази  оледа € направих със зехтин вместо с олио - стана неверо€тно мека и вкусна.
÷итирай

ћнени€: 45
Ќа мен ми става доста твърда, на какво се дължи това?
»де€та за зехтин е страхотна, мерси:) bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 4 994
Ќа мен ми става доста твърда, на какво се дължи това?

—ложила си повече брашно от колкото тр€бва....
÷итирай
0 ѕотребители и 2 √ости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 14 отговора