За Ехографите

  • 1 054
  • 10
  •   1
Отговори
Имам проблем,който много ме притеснява!На последния преглед с ехограф гинеколога ми каза,4е детето ми "изостава с две седмици в развитието си"?!?И когато го попитах какво збна4и това ми каза,4е ехографа е настроен на някакви норми за детето,които от4итат някакви разлики.Бях много шашната и паникьосана за да попитам пове4е неща.Какво зна4и това и дали ехографите са нещо,което със сигурност не греши.Моля пишете ми какво може да озна4ава това "изостава в развитието си"и дали на някоя от вас са и казвали нещо такова.Много съм уплашена,а следващата ми консултация е 4ак на 24 Януари и дотогава ще полудея!

# 1
  • Мнения: 1 349
Не се тревожи. И на мен са ми казвали така. Иди да те прегледат на друг ехограф, ако искаш, за да се успокоиш.

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 336
Няма повод за тревога.Това означава, че има разлика между термина ти по менструация и термина, който показва ехографа.Но термина по ехограф зависи от ръста на бебето и от това колко точно е измерено от самия доктор и от мерките заложени в ехогрофа.Така че
Иди да те прегледат на друг ехограф, ако искаш, за да се успокоиш.

# 3
  • Мнения: 2 755
...Какво зна4и това и дали ехографите са нещо,което със сигурност не греши....
Ехографите със сигурност не грешат. Грешат онези които гледат ( всички гледат, ама не всички виждат ). Wink
Не се шашкай, ако искаш отиди и при друг гинеколог.

# 4
  • Мнения: 504
...Какво зна4и това и дали ехографите са нещо,което със сигурност не греши....
Ехографите със сигурност не грешат. Грешат онези които гледат ( всички гледат, ама не всички виждат ). Wink
Не се шашкай, ако искаш отиди и при друг гинеколог.
Охо, грешат, грешат и още как! Ехографът на моята лекарка показваше, че бебето ми е  4 кг., а се роди 3350. Изчисленията са най- честата грешка.
А настройките им за размери са калибрирани по средни показатели, предполагам повечето бебета се различават в размери.

# 5
  • Мнения: 2 755
...Какво зна4и това и дали ехографите са нещо,което със сигурност не греши....
Ехографите със сигурност не грешат. Грешат онези които гледат ( всички гледат, ама не всички виждат ). Wink
Не се шашкай, ако искаш отиди и при друг гинеколог.
Охо, грешат, грешат и още как! Ехографът на моята лекарка показваше, че бебето ми е  4 кг., а се роди 3350. Изчисленията са най- честата грешка.
А настройките им за размери са калибрирани по средни показатели, предполагам повечето бебета се различават в размери....
Може, ако ехографът е допотопен или нещо не му е наред. Съвременните ехографи са много точни и ако гледащият на тях наистина вижда, то грешката може да бъде съвсем незначителна, в рамките на допустимото. Peace

# 6
  • Мнения: 504
...Какво зна4и това и дали ехографите са нещо,което със сигурност не греши....
Ехографите със сигурност не грешат. Грешат онези които гледат ( всички гледат, ама не всички виждат ). Wink
Не се шашкай, ако искаш отиди и при друг гинеколог.
Охо, грешат, грешат и още как! Ехографът на моята лекарка показваше, че бебето ми е  4 кг., а се роди 3350. Изчисленията са най- честата грешка.
А настройките им за размери са калибрирани по средни показатели, предполагам повечето бебета се различават в размери....
Може, ако ехографът е допотопен или нещо не му е наред. Съвременните ехографи са много точни и ако гледащият на тях наистина вижда, то грешката може да бъде съвсем незначителна, в рамките на допустимото. Peace
Не говоря за това да се видят малформации, да се наблюдават скелет, сърце и други вътрешни органи. Тогава грешка е недопустима и наистина е важно на какъв апарат и кой гледа.
Говоря за чисто цифрови показатели, ако искаш пусни тема да видиш колко на мами са казвали друго тегло при гледането на ехограф.
Не зная от Сф ли си и чувала ли си за д-р Мазнейкова, но повечето хора знаят, че апаратът й хич не е допотопен  Rolling Eyes ,а тя е един от най- изтъкнатите специалисти. И все пак твърдеше, че бебка е по- голяма отколкото всъщност беше. В което няма лошо, лошо щеше да е ,ако не види Спина бифида, да речем Wink

В крайна сметка аз също бих те посъветвала, Nassi74 , да се прегледаш на още едно място.

# 7
  • Мнения: 2 755
Изида, аз ходих точно при Мазнейкова, защото ми бяха казали, че бебето е много голямо, бях в началото на 9-тия месец. Според колеги на Мазнейкова, бебето било почти 4 кг. Обаче, тя каза, че е 3 кг. +/- 100 грама. и до термина няма да стане повече от 3,500. Родих 2 седмици преди термина. Синът ми беше 3,350 кг. Толкова по въпроса за ехографите и лекарите. Всъщност, май тук няма място за спор, нали? Peace

Последна редакция: пн, 02 яну 2006, 12:57 от Tonita

# 8
  • Мнения: 326
И при мен имаше проблем с ехографите. На мен пък ми казаха, че или няма да изчакам термин или бебето ще е с голяма глава. И като каза "няма хидроцефалия", аз чух само хидроцефалия и се ошеметих. Съпругът ми е лекар, но и той не успя да ме успокои. Бях вече на 8,5 месеца и само тази мисъл ми беше в главата (пък и бях на 31 години, все пак). Съпругът ми накрая вдигна ръце и ме заведе в София при д-р Чакърски. Той беше по-подробен в обясненията. Както Нуша е обяснила много добре - термин в началото се определя по мензис. Аз не мога да се похваля с редовен мензис. В 8 месец вече се гледа размера на бедрото и на главата. Има статистика, която казва, че в тази г.с плодът трябва да е с еди-какъв си размер. И понеже на моето бебе главата му била вече доста голяма се оказа, че не съм в 8, а съм в 9 месец. Бебо се роди точно седмица по-късно (22 дена преди термина) и е с напълно нормална глава.
Така че докторът е имал предвид, че размерът на главата не отговаря на г.с в която си според термина, който ти е определен по мензис.
Няма повод за тревога, но тъй като най-важно е твоето психо-емоционално състояние отиди на друг лекар и от него искай да ти даде подробни обяснения.

# 9
bouquetОх,благодаря ви!Още малко и щях да изперкам!Незнам оба4е как ще изкарам още 2 месеца,докато го родя и  видя дали вси4ко му е наред.Все съм с някакви притеснения(то мисля,4е при вси4ки бъдещи мами е така),но понеже ми е първо бебенце и мнооооого 4акано съм в паника за вси4ко.

# 10
  • София
  • Мнения: 498
Не се притеснявай, сигурна съм че ще родиш едно хубаво и здраво бебенце.Желая ти успех и кураж Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт