Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Zdraveite! Iskam da popitam za niakolko neshta mami razhdali na skoro. Zhivot i zdrave, dogodina chakam da se poiavi vtoroto mi dete, a purvoto e rodeno v chuzhbina, ta zatova ne sum na iasno za mnogo neshta kak stavat tuka. Eto i vuprosite:

1. Na niakoi slozhili li sa bebeto na korema mu vednaga shtom e izliazlo, oshte dokato e mrusno. Niakoi iskal li go e tova i kakvi sa prichinite poradi koito sa mu otkazali?

2. Mnogo e vazho bebeto da se zakurmi do 1 chas sled razhdaneto. Bilo li e tehnicheski vuzmozhno da se napravi ako ste iskali?

3. Dava li se voda ili adaptirano mliako na novorodenite ot obsluzhvashtia personal. Ako iskash samo da kurmish dali e vuzmozhno ili shte te gledat kato lud?

Ako niakoi ima vpechatlenia ot sv. sofia po tezi vuprosi i obshto za razhdaneto tam shte se radvam mnogo ako gi spdelite. Sushto shte se radvam da razbera kak e i po drugite bolnitsi za tezi neshta.

Mersi mnogo!
Цитирай

София

Цитат на: ddmama
Zdraveite! Iskam da popitam za niakolko neshta mami razhdali na skoro. Zhivot i zdrave, dogodina chakam da se poiavi vtoroto mi dete, a purvoto e rodeno v chuzhbina, ta zatova ne sum na iasno za mnogo neshta kak stavat tuka. Eto i vuprosite:

1. Na niakoi slozhili li sa bebeto na korema mu vednaga shtom e izliazlo, oshte dokato e mrusno. Niakoi iskal li go e tova i kakvi sa prichinite poradi koito sa mu otkazali?

2. Mnogo e vazho bebeto da se zakurmi do 1 chas sled razhdaneto. Bilo li e tehnicheski vuzmozhno da se napravi ako ste iskali?

3. Dava li se voda ili adaptirano mliako na novorodenite ot obsluzhvashtia personal. Ako iskash samo da kurmish dali e vuzmozhno ili shte te gledat kato lud?

Ako niakoi ima vpechatlenia ot sv. sofia po tezi vuprosi i obshto za razhdaneto tam shte se radvam mnogo ako gi spdelite. Sushto shte se radvam da razbera kak e i po drugite bolnitsi za tezi neshta.

Mersi mnogo!

1. Не! Дадоха ми я след като я измиха. Това са около 5-6 до 10 мин след раждането. Не съм искала. В първите минути се определят точките по Апгар, бебето се реанимира и според мен това е по-важно от това дали ще го видя на първата или на петата минута след раждането.

2. Не съм искала, а и според мен в БГ не е прието, защото бебето както и майката се наблюдават 2 часа след раждането. Бебето седи под наблюдение 2 часа, а майката лежи на количка.

3. На моето бебе не са давали адаптирано мляко докато аз не поисках педиатърката да изпише добавка. Вода се дава, за да се изчисти физиологичната жълтеница. В Св. София бебето е при теб, така че ти си му даваш водата и млякото.

Раждах нормално в Св. София. Това дето го писах горе е инфо актуално за тази болница. Питай ако нещо конкретно те интересува.

П.С. Моля те да използваш КРЕДОРА, или друга програма, за да пишеш на кирилица!  Very Happy
Цитирай
Мерси много за бързия отговор!

Имам още ниаколко въпроса. При кои лекар роди? Доволна ли беше; за др. Савова знаеш ли нещо. Колко дълго е бебето в на4алото при теб?. Ако са 15 мин. мога теорити4ески да му дам да сукне малко. Ако си в ВИП стая за първите 2 4аса бебето пак ли е разделено
На мене св. софия би ми била много удобна...но трябжа да си намеря там лекар. Мерси много пак
Цитирай

София

Цитат на: ddmama
Мерси много за бързия отговор!

Имам още ниаколко въпроса. При кои лекар роди? Доволна ли беше; за др. Савова знаеш ли нещо. Колко дълго е бебето в на4алото при теб?. Ако са 15 мин. мога теорити4ески да му дам да сукне малко. Ако си в ВИП стая за първите 2 4аса бебето пак ли е разделено
На мене св. софия би ми била много удобна...но трябжа да си намеря там лекар. Мерси много пак

Родих без уговорка при д-р Дочев. За д-р Савова нищо не знам, освен, че я видях на училището за родители и после минаваше сутрин на визитация. Чувала съм едно много суперлативно мнение, но и много негативни, свързани с нея не като лекар, а като финансови изисквания. Знам, че е добър гинеколог. Бебето ти го дават само да го пипнеш, няма и 2-3 минути и го отнасят на мястото където стои 2 часа. теб какво те притеснява? По принцип не им дават мляко. Можеш веднага щом ви настанят в стаята да започнеш да си го кърмиш. За да му дадат адаптирано трябва лекар да изпише добавка.

За лекар не мога да ти кажа нищо. Моята наблюдаваща лекарка изражда в Майчин дом. Там не ми харесаха много неща. Когато отидохме в Т. Киркова и видях условията реших да родя там, но да не ангажирам лекар. Така, че не е задължително да си избираш лекар!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.