До вчера хиперлактация,а днес-нанайси мляко?!

  • 579
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 187
Привет на всички от още една мама,твърдо решила да кърми! Hug
Исках да попитам как става така,че от много мляко за ден-два драстично ми намаля?Хряня бебка на 3 часа(поне се старя де).Последното хранене е в 22 ч.или в 1 (ако се събуди).След вчерашното контрилно мерене от педи се оказа,че бебка вместо 60-70гр.изяжда 30 Tired Вярно,заспива на десетата минута,но отначало яде настървено и на големи глътки,та си мислех,че си взима дажбата... newsm78 да,ама не.Педи каза на 2 кърмения да цедя и да давам тези 60 гр.от шише,ама аз и тях понякога не мога да събера.  ooooh!Моля,дайте съвет?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 823
Първо това контролно кърмене е пълна глупост за мен,защото толкова малко бебче изсуква различно през деня и нощта количество мляко.Второ това,че се стремиш да кърмиш бебчо на режим е мнооого погрешно,както и още от сега да му спираш нощното кърмене,също е мноооооого погрешно.Давай му да папа ,когато си поиска,успешното кърмене е кърмене на поискване.Не гледай часовника,а се води по бебчо.Пишеш кога му е е последното хранене,а кога е следващото?Ако спи повечко го буди,за да се храни поне през 3 часа,като това се отнася и за през ноща.Ако бебчо чишка и ака често и е сито и доволно и си пълни порядъчно памперсите,значи всичко е ОК.Успех и пиши пак,как сте.И не се предавай,остани още дълго решена да кърмиш:)И също много важно нещо-никакви биберони и шишета,вода,сокчета.Бебчо няма нужда от тях,кърмата на мама е предостатъчна,за да си получи всичко необходимо.

# 2
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Първо млякото ти още не е регулирано, второ не давай
под строг режим, а на поискване, трето ако наистина
смяташ,че не стига можеш да се стискаш след всяко
кърмене и да додаваш.Започне ли да стига, обаче
спри стискането.Също така не давай вода-бебето
няма нужда от нея, а тя само намалява апетита му.
Успешно кърмене за напред!  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 4 381
Колко познато ми звучи. Само където нашата лекарка не ни прави контролно кърмене, а ни претегли след 2 седмици. Самия подход към кърменето е неправилен. Ако наистина искаш да се кърмите дълго и безпроблемно, прочети статиите в закованата тема Библиотека или самите теми от форума.
И сега едно по едно нещата:

- контролно кърмене - това е най-краткия път към даване на добавка и след няколко седмици - отбиване. Бебетата сучат през различните части на деня различно количество мляко. Бебетата наддават скокообразно, не плавно възходящо.

- критерий за количество кърма - единствения критерий са пълните памперси. Ако имате 5-6 мокри памперси за 24 часа и поне 2-3 от тях мръсни, значи кърмата достига на бебчо. Този показател е валиден само ако бебето е на кърма без вода, чай и други добавки.
Цеденето и усещането на гърдите не са показател за количеството кърма. В първия случай се отчита възможността ти да изцеждаш, а във втория - природата се е погрижила да ни е комфортно през периода на кърмене.

- бебетата не познават часовника -  в корема на мама бебетата са се хранили спрямо собствените си нужди. Не са се съобразявали коя част на деня е, нито колко е часа. За да може бебчо да стигне до някакъв режим ще му трябва време за адаптация. Остави режимите на 3 часа и нощната пауза. Бебчо сега се нуждае от кърма, за да може за няколко месеца да удвои теглото си. Освен това бебечо може да суче от жажда и след половин-един час да поиска отново да суче, но този път от глад.  За това се отзовавай на всеки знак от бебчо, без да се съобразяваш с часовника, дали е ден или нощ.

Ако искаш да имате все пак режим и да можете дълго да се кърмите, след всяко кърмене трябва да се доизцеждаш. По този начин ще стимулираш допълнително гърдите да произвеждат кърма, но може да се отрази на наддаването на бебчо.

За кърменето може много да се напише. Ще се убедиш, като погледнеш колко теми има в Библиотеката http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0.

# 4
  • Мнения: 1 187
Момичета благодаря ви за изчерпателните отговори! Hug Наистина има много писано в библиотеката,но и вие ми помогнахте да се ориентирам.  bouquet От вчера се храним на поискване,включих и нощното кърмене и ако не изцеждам или най-много 1 път на ден, мисля,че нещата ще се нормализират. Simple Smile

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 823
чудесно е че си поела нещата в свои ръце,ще видиш,че след тази си поправка,всичко ще е наред:)Стискам палци и пиши пак как вървят нещата и колко сте качили след първия месец:)Успех:)

# 6
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
   newsm10
Браво!Продължавай в същия дух и ще видиш, че всичко
ще е наред!
И да пишеш как вървят нещата!
Успех!  bouquet

Последна редакция: вт, 03 яну 2006, 16:05 от adara

# 7
  • Мнения: 1 187
Привет отново мами! HugОще се боря за увеличаване на лактацията,и имам едно питане за нощното кърмене. ThinkingОт няколко нощи бебка ми прави много дълги(4-5 часа)паузи без да се буди.Записвам си часовете в които съм я хранила и картинката е следната:02.7.11.14.19.22.1.5.10ч.Сутринта като я събудих в 5 и после съжалих,защтото не щя да заспи до 7:30  Tired Има ли смисъл да будя,след като после е нервна, трудно заспива и почват коликите? newsm78 За мен е хубаво да си спи,но навсякъде пише,че толкова малко бебе трябва да яде на минимум 3 часа,и затова я будя,а така сладко си спинка... smile3524

Последна редакция: сб, 07 яну 2006, 11:55 от BODLIVATA

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако само веднъж за 24ч прави такава пауза от 4-5 часа,не я буди,остави я да си спинка и гледай дали през деня има период,в който да учестява храненията - най-вероятно ще има Grinning

# 9
  • Мнения: 3 810
Моите деца на тази възраст си правеха по 6 ч. почивка. HugЗа пробното кърмене са ти казали правилно че е глупост, защото количеството на кърмата при различните кърмения е различно. Сутрин, когато си отпочинала е най- много. Важно е общото количество за денонощието, а не да мерим количеството при всяко кърмене. Струва ми се че въобще нямаш проблем.

# 10
  • Мнения: 1 383
По-горе са ти казали всичко необходимо, искам само да добавя да не се шашкаш, ако някои дни усещащ гърдите си по-празни, случва се от време на време. И недей да съдиш за количеството кърма по това колко си изцедила.

Общи условия

Активация на акаунт