Страхът от раждането?????

  • 2 260
  • 41
  •   1
Отговори
Здравейте на всички бъдещи и настоящи майчета.Аз съм бременна в осмия месец и вече започна да ме тресе предродилна треска или казано по друг начин страх от раждането.Не ме е страх толкова от болката,колкото от неизвестното.За сега се очертава да раждам секцио.Много ме е страх и не знам как да го преодолея!?....Вие изпитвахте ли страх преди да родите,как го преодоляхте????Ще съм ви много благодарна ако споделите как е било при вас. Laughing

# 1
  • Мнения: 5 370
Хехе-мислех,че говориш за нормалноото  раждане.
Сега да те успокои една почти 35 годишна мама на 10 месечна ракета "Пършинг".
През цялата ми бременност си мислех тайничко абе как така,аджеба, нямам никакъв показател за планово секцио. Наложи се да ме срежат обаче порази никаква родова дейност и изтекли води-повече от 15-16 часа без. В момента,в който ми подадоха документите за съгласие, ....се успокоих.
Само едно ще добавя-ако секциото е направено от добър специалист-то повод за тревоги няма, мисля аз. Единственото, което не ми се е възстановило, е дебелото ми дупе. Crazy
От другото снощи забелязах една избледняла черта от 5-6 см.
Успех и да се похвалиш!

# 2
  • Мнения: 1 107
И мен ме тресеше паниката в осмия месец, но в деветия вече нямах търпение да родя  Simple Smile Всеки ден се чудех кога най-накрая ще усетя поне една предварителна контракция, но така и не я дочаках, започнах директно с родилните   Sunglasses
Скоро нетърпението изцяло ще измести страха ти, повярвай ми  Wink
А ако ти насрочат дата за секцио, без да се чакат контракциите, ще очакваш Деня с още по-голямо нетърпение!

# 3
  • Мнения: 9 894
преодолява се с доверие в лекаря.
Иначе страх винаги по малко си има, човещинка е Simple Smile.

# 4
  • Мнения: 2 663
От това,което съм чела тук,във форума,знам ,че при всяка жена има огромен страх от раждането.Аз също изпитвам страх и то от доста време,тъй като съм с изгладена шийка на матката и при всяка болка първата ми мисъл е-ето започва се...
Мисля да раждам нормално и дори без упойка,от което пак ме е страх,но както казваш ти не от самата болка,а от неизвестното...макар да чета страшно много литература по въпроса и форума-най-верния помощник...дори се чувстрвам подготвена до някаква степен и уверена в себе си
Това,което си налагам аз лично е положителното мислене-как ще прегърна на финала най-красивото бебче на света.Само тази мисъл ме успокоява!

# 5
  • Мнения: 1 489
Да ти кажа честно и мен ме беше много страх.Аз родих нормално и наистина имаше болка,но в момента,в който видях малкото си момиченце забравих всичко и си мислех колко е мъничка и ме обвзе едно такова хубаво чувство......

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Много ме беше страх.Всичко започна някак си като насън,не осъзнавах какво става.После започнаха болките и 10 часовите мъки,след което в последния момент и ме оперираха(а можеха да ми спестят родилните болки Twisted Evil)
След това обаче всичко се забравя Wink
Леко раждане  bouquet

# 7
  • Мнения: 313
Напълно нормално е да изпитваш страх.Аз направо си глътнах граматиката, когато наближи момента. Някъде след 36 седмица дори спрях да се храня като хората. Голямо шубе. Родих физиологично, с епидорална, за 3-4часа, разбира се, не беше така страшно както в моите фантазии. Мисля, че е важно да си спокойна за да разбираш какво казва израждащия екип. СПОКО. Леко раждане
Щом си секцио трябва да си още по-спокойна. Всяка мама, родила секцио, ще ти го каже.

# 8
  • Мнения: 8 769
В същност, мен цял живот ме беше страх от раждането. Когато забременях, обаче, не се сетих за тези си страхове. Четох доста, и реших, че трябва да родя нормално-голямо любопитство ме глождеше. Случи се така, обаче, че се сбъдна желанието ми от всичките тези години на страх-да родя с операция. Че и два пъти. Е, и това ми бе любопитно, но ако има трети път, ще се постарая да е нормално. Може да съм мазохист, но искам да видя какво е, макар да съм безкрайно доволна от секциото като вид раждане!
Абе не се притеснявай, и не се страхувай! Страхът само усложнява нещата. Погледни го от добрата страна-малко остава до заветната среща!
Стискам палци да стане бързо, лесно и неусетно!

# 9
  • Мнения: 229
мен най-много ме  е страх поради някаква лекарска грешка да не се случи нещо на бебето или мен, все още не съм решила къде ще раждам т.е. дали ще си платя за частна болница или по здравната каса, но мисля че в частните болници е по-добре не заради лекари те навсякъде са еднакви , а за отношение на всички към теб.Успокояват те и те съветват.

# 10
  • UK
  • Мнения: 1 334
ами аз се настроих, че ще раждам с епидурална и се успокоих. гледах по Дискавъри как раждат с такава и си викам лесна работа  Grinning като отидох в болницата се оказа,че няма време за упойка, нямаше и време да се плаша,щото трябваше да раждам. може би,ако прочетеш за раждането повече ще се успокоиш- това все пак е нормален процес и тялото знае какво да прави. а и щом ще си със секцио-там пък докторите си знаят работата. успех!

# 11
  • Мнения: 191
да ти кажа чесно страхът е по-голям от болката Simple Smileскоро минах от там и да ти кажа чесно със секцио мога да ражам постоянно smile3501така че миличка смело напред Peace

# 12
  • Мнения: 335
Normalno e da te e strah,vsi4ki hora se pla6im ot neizvestnoto i osobenno ako sa ti razkazvali stra6ni slu4ki za rajdaneto.
Moqt savet e da se pouspokoi6 malko,za6toto ne e 4ak tolkova stra6no.Az po princip sum mnogo strahliva i vse mislq samo lo6i ne6ta,no prez bremennosta bqh tolkova optimisti4no nastroena,4e ne izpitvah nikakv strah i na praktika izbqgvah da govorq s "priqtelki" za rajdaneto,za6oto mi vkarvaha razni psiharii,no az bqh tvarda i ne im se podadoh.Re6ih da si mislq,4e taka ili ina4e bebeto trqbva da izleze i kolkoto sum po spokoina,tolkova po dobre.
Napalno sum saglasna s titi,4e straha se preodolqva s doverie v lekarq.Men me izrajda edna poznata aku6erka,a kogato vidqh 4e i lekarkata,koqto e na smqna e s utvardeno ime se uspokoih o6te pove4e i vsi4ko mina dobre(BLAGODARQ na GOSPOD)
Ot sarce ti jelaq leko i bezproblemno rajdane  i nai-ve4e spokoistvie,misli za sled tova i za sladkoto bebe4e koeto 6te rodi6  bouquet

# 13
  • Мнения: 6 868
Охх, знам че не става въпрос за секцио, но вчера четох една тема и много ми хареса..а и за страха се говори. За тези, които не са я чели - маймунската тема

# 14
  • Мнения: 46 430
... В момента,в който ми подадоха документите за съгласие, ....се успокоих...

Същото беше и при мен, когато решиха, че ще ме режат исках да ги разцелувам  Hug

Общи условия

Активация на акаунт