Пак за зачервено гърло.

  • 6 799
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
През последната година и половина гърлото на Светли е постоянно зачервено с прекалено големи сливици.Не вдига температура но няма апетит поради болката.Постоянно ходим  по лекари и при джипито и при 2 лекарки уши нос гърло , преди около н2 месеца му откриха Стафилокок ауреас но проблема ни е от преди това.Да поясня  , че не може да пие антибиотик защото има някаква непоносимост и от всичко получава  диария.От Фитолак (хомеопатичен препарат) няма ефект ,от Тантум верде също няма ефект.Лекарите все си мълчат и свиват рамене а на м ене ми писна!Сигурно ще питате защо се кося като няма температура и кашлица ами защото няма апетит иначе е весел и щастлив но гърлото го боли.

Предварително благодаря на тези ,които решат да споделят опит и мнение!  bouquet

# 1
  • Мнения: 574
С подобен проблем съм се сблъсквала.Тогава започнах да мажа гърлото с нишадър,да и давам сладолед и хапчета за смучене с прополис.Особено със ладоледасе получаваше добре.С нишадъра е много гадно,но дъщеря ми свикна и вече лесно я мажа.Ако решиш да мажеш детето трябва да е легнало и за всеки случей имай леген под ръка ако реши да повърне.
Успех!

# 2
  • Мнения: 1 858
Добре де но как да го мажа ,по колко и с какво ?С пръст , с марля?А и от къде да го купя този нишадър?

# 3
  • Мнения: 574
Има го в аптеките/амониев хлорид/,но те и нишадър си го знаят.Аз си намокрям пръста и го топвам в нишадъра ,а после леко намазвам сливиците.Може и на една клечка за шишчета навит помук,намокряш го и потапяш в нишадъра.Аз при много тежки моменти съм топила памучето в ракия или Логолов р-р и после в нишадър.Ама да знаеш,че е гадно.Може да опиташ и течен гранулин.Това е л-во за ветиринарна употреба и е като грануфорина,който вече го няма,защото беше ефтин и трябва да си продават скъпото татум верде.

# 4
  • Мнения: 1 858
Много ти благодаря ! Сега ще ходим при личната  , ще се консултираме и ще пробваме  bouquet

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 995
Опитай и това: сока на 1-2 лимона с 2-3 лъж. мед се загрява на водна баня /сока да не завира / пие се топличко на глътки.

# 6
Ние имаме почти същия проблем. Всеки месец сме болни със зачервено гърло и температура. Ходихме на УНГ и ни изписаха нагрявки и респивакс за подсилване на имунитета, а иначе като видя зор му мажа гърлото с мед и сода. След проведеното лечение един месец удържаме положението и апетита ни се увеличи. Не ми е повръщал при мазане на гърлото и макар да е неприятно при ангина много помага, защото ние вдигаме висока температура от налепите и никакъв антибиотик не може да ни помогне. Първия път когато беше болен от ангина се доверих на антибиотика и след 10 дена пак бяхме с налепи.
Успех в борбата с вечните вируси и настинки.

# 7
  • Мнения: 1 858
При нас това не е вирус или настинка . Личната ведъж каза , че просто сливиците му са си такива.А много ме е страх да му бъркам в гърлото и да го мажа просто за да нме би да го нараня нещо.

# 8
  • Мнения: 968
И как ще се махнат стафилококите с тоя нишадър? Според мен трябва да се пие антибиотик, ама то детето като не му понася  Sad

# 9
  • Мнения: 1 858
И как ще се махнат стафилококите с тоя нишадър? Според мен трябва да се пие антибиотик, ама то детето като не му понася Sad
Тук в Монтана лекарите от детското отделение имат кабинет в поликлиниката.  Последния път , когато ходихме на преглед там лекарката (с която се познаваме от две години) ми каза че за борба с  тая гад си трябва венозен антибиотик след антибиограма и пак не е сигурно , че ще се изчистят.Светли има заболяване, при което има неписано правило , че антибиотик се прилага само ако има бронхит или пневмония.Така , че ако недай си боже се случи така тогава антибиотик.

# 10
  • Мнения: 3 164
Аз си мисля, ако му даваш да смуче някакви бонбони от рода на Гулиа актив, дали ще му се облекчава болката newsm78 Лично аз по време на бременноста и кърменето доста често ги ползвах, защото знам че са билкови и не вредят, а и имаха супер ефект.

# 11
  • Мнения: 574
Прополисовите таблетки също има ани септичен ефект.А нишадъра идеално оправя гнойна ангина ама такава,че цялото гърло беше бяло иимаше висока Т.Ефекта му беше невероятно бърз и то бе капка АБ.После сеоправи много бързо и много дълго не боледува.

# 12
  • Мнения: 515
При нас това не е вирус или настинка . Личната ведъж каза , че просто сливиците му са си такива.А много ме е страх да му бъркам в гърлото и да го мажа просто за да нме би да го нараня нещо.

и правилно, защото човек никога не знае кога в гърлото има и бактерии гадни, които ако влезат в кръвта (чрез раничка от обтриване)...., не ми се мисли какво се случва newsm78

# 13
  • Мнения: 24
Дъщеря ми е на 5 и половина и май през цялото време е с големи сливици. Педиатърката казва че "те са и такива" но на мен не ми харесва. Детето нещо не е съвсем добре. Няма апетит и се уморява лесно. Под очите и има тъмни кръгове, а езикът и редовно е с някакви червени петна (неболезнени). Никой лекар не казва какво означава това. Знам, че източната медицина диагностицират и по езика. Иначе пие витамини, ехинацея, рибено масло, яде плодове и я пазя. Даже като и правя компреси на гърлото пак не и изчезват. Аз като си правя на себе си компрес, имам бързо и осезателно подобрение, тя нищо. някой има ли подобен проблем, който е разрешил успешно?  newsm78

# 14
  • Мнения: 262
И ние вечно сме с червено гърло и през месец два с гной отрови се детето с тея антибиотици но преди два дни пробвах с изцеден лимон и мед на дръгиа ден вече няма6е гнои и гарлото му е по-малко червено инъче нямаме Т и нищо друго, но пие витамини - мултисаностол. Смятам да пробвам и с този нишадър, но незнам дали ще успея да го намажа
Препоръчвам ви два пати на ден по-полвин цеден лемон и малко мед при нас има много добър ефект поне засега

Общи условия

Активация на акаунт